Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  1234567891011...Последна страница>>
Страница:1 от 13
ЮЛСКО- АВГУСТОВСКИ БЕБОЦИ 2010
Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 5 September, 2010 10:58

Добре дошли на белият свят на всички юлско-
августовски мишоци, реколта 2010 hello.
Честито още веднъж на всички семейства.
Живи и здрави да си ни, и много късмет!!!!!!
На добър час, мъници!
Нека изпълним темата само с приятни емоции около малките човечета!

Ето ги и тях

Мартин /на мама Вели/ -02.07.2010
Борислав /на мама Вале/ -05.07.2010
Алексей /на мама Петя/ -09.07.2010
Калоян /на мама Колевапеткова/ -15.07.2010
Йоана /на мама Джована/ -28.07.2010
Борис /на мама Даниела2/ -30.07.2010
Александър /на мама Елина/ -31.07.2010
Луис /на мама Челси/ -17.08.2010
Микаела /на мама Мимимг/ -20.08.2010
Белослава /на мама Мимка_м/ -21.08.2010

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Редактирано 1 пъти последният път 05.09.2010 11:19.

Re: ЮЛСКО- АВГУСТОВСКИ БЕБОЦИ 2010
Изпратено: Daniela 2 (IP регистриран)
Дата: 5 September, 2010 12:31

Браво Мимка !Намерила си време да направиш новата тема!Много е хубава!Нека я изпълним само с хубави новини около малките слънца!

[url=http://www.kukuzya.ru/]

Изпратено: Elina Todorova (IP регистриран)
Дата: 5 September, 2010 13:26

aplodismenti Честита ни нова тема!!!Само хубави моменти да споделяме!!!!

Алекс-роден на 31.07.2010-3640кг. и 52см.
първа консултация-09.08.2010-3740кг и 52,5 см.
втора консултация-16.08.2010-3800кг и 55 см.
трета консултация-30.08.2010-4450кг и 58 см.
четвърта консултация-01.10.2010-5640кг и 61,5 см.
пета консултация-28.10.2010-6440кг и 64 см.
шеста консултация-25.11.1010-7130кг и 68,2 см.
седма консултация-29.12.2010-7860кг. и 70см.
осма консултация-31.01.2011-8410кг. и 71,5 см.
Esperanza, fuerza, vulnerabilidad, inocencia, futuro, valentía, pureza, amor, confianza....Mi bebé es dueño de todo eso, y más.

Изпратено: chelseasw6 (IP регистриран)
Дата: 5 September, 2010 14:45

Страхотна е новата темичка! Мимка Благодарим ти, че си се наела само да отбележа, че малкия е Луи без с накрая! Как сте всички мамчета? Преминаха ли безсънните нощи! Ние досеега сме много добре спим по цели нощи и хапваме добре! Нещо напоследък се мъчим с ходенето до тоалетна, но и това предполагам ще мине скоро! Аз продалжавам да се цедя и да му давам кърма, а вечер сме на изкуствено мляко! За нас този метод работи перфектно и да си призная не съм се мъчила много за да го карам да суче! Така знаем точно колко яде,колко спи и всичко е много спокойно! Майка ми още е при нас и да ви кажа не сажелявам, това е най-голямата помощ! Дори това че докато се цедя има кой да ми направи чаша чай е cтрахотно!

Редактирано 1 пъти последният път 05.09.2010 14:46.

Изпратено: kolevapetkova (IP регистриран)
Дата: 5 September, 2010 15:13

Привет и от нас. И честита нова тема на всички. Само хубави изживявания на мамите и бебоците. Ние от 1 месец сме само на АМ. Хапва си добре по 90 гр. За месец и половина сме наддали от 2.840 вече сме 4,200. минахме и първата ваксина. Сега на 17 сме на консултация и ще ни бият 2 ваксини на веднъж. След като се изкъпим в 21-21,30 хапваме и чак към 2 часа пак се събуждаме пак ядем и посли чак сутринта в 6 ч. Общо взето режима ни вечер е такъв.Без много ревове. За коликите пием Инфакол и съм мн доволна, Коки е спокоен.
Целувки на бебоците.

Дата: 5 September, 2010 17:36

Челси,извинявам се за грешката с името, но нямам права да я коригирам /може половин час след пускане на поста/.
Бела суче /признавам си, че положих огромна воля и търпение да запоне да суче и не съжалявам/, идея нямам по колко грама, понеже не съм се цедила досега, но факта че след хапване спи по 3-3,5 часа ми говори, че хапва добре.
Банята ни вечер е към 21,30-22 /понеже тук още е голяма жега и сме навън до късно, но малко по малко ще изместя по ранен час/, хапва и се буди към 2,30-3, после към 6-6,30.Понякога вечер е неспокойна, заспива и се стряска на сън, свива си крачетата и плачка, предполагам че са колики.За съжаление тук не предписват нищо за целта, аз й давам само едно чайче против газове.С ходенето по голяма нужда и Бела има проблем, вчра я водих даже в спешното, че 4 дена не беше акала.Ако е на кърма, било нормално до 8 дена да не ходи.Хммм....
Челси , а вие защо нощем сте на АМ?

Дата: 5 September, 2010 19:34

Защото немога да си позволя удоволствието от цедене и през ноща! Сключила съм зделка с фондацията "И аз съм човек" и се опитвам да поспя тъи като той спи много добре вечер! От 7като се нахрани след баня до към 3 и после отново до 7-8!

Изпратено: veli (IP регистриран)
Дата: 5 September, 2010 20:08

Да ни е честита новата тема kitka Само с хубави неща да я изпълним. cunki

Дата: 5 September, 2010 20:45

Някой би ли ми казал какво е АМ???
Мимка на мен педиатъра ми каза че при кърмачетата било нормално да акат по няколко пъти на ден,повече от изкуственото захранваните misli защото аз бях притеснена че Алекс ака по 5-6 пъти на ден,и си мислех че има диария,и доктора каза че диария има когато е на 10-15 мин.
Сега май ни минаха коликите,но към 5 часа сутринта,вече няколко дни,малкия спи а в същото време издава звуци все едно се мъчи да се изака или да си пръдне!През ноща не акаме!Някой имал ли е този проблем???
Kolevapetkova Какво представлява този Инфакол???Капки ли е???И с рецепта ли се продава????
СЕга да запитам мамите от БГ които вече са имали деца,казаха ми че в Бг изписват някакъв гел,за когато започнат да изникват зъбките!!!Някоя от вас знае ли нещо по въпроса???И можете ли да ми дадетеИ сега на бързо ще спомена че ние сме вече много по-спокойни,спинкаме през ноща и се будим на около 3 часа.Ние сме решили да къпим малкия към седем и половина,лято и зима....и така си свикна
dush

Esperanza, fuerza, vulnerabilidad, inocencia, futuro, valentía, pureza, amor, confianza....Mi bebé es dueño de todo eso, y más.

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 5 September, 2010 21:52

Честита темичка мамчета!!! Много да си ви здрави и да ви радват дечицата!
От гела за зъбки няма особен ефект,същата работа е примерно да се намажат с панадол.
АМ е адаптирано мляко.
А за акането да попитам(тези които толкова рядко акат),бебоците наддават ли добре?Ако не акат толкова дни,понякога значи,че не ядат достатъчно.НО само понякога!!!! Просто да имате в предвид,Не искам да стряскам никого!!!
Инфакол е капки,без рецепта са,за колики.
Всичко хубаво!

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Дата: 5 September, 2010 21:59

Моето момче не е акало вече втори ден, но си яде повече от прекрасно и наддава чудесно, просто скоро ще имаме изненада до врата както вече се случи веднъж и имаше баня в 2 часа вечерта! Колкото до капките за колики и каквито и да е медикаменти според мен е най-добре да се посъветваш с лекар преди да ги даваш!

Дата: 5 September, 2010 22:41

Бела също наддава добре, нищо че не беше акала няколко дена /тая вечер наваксахме порядъчно/.
И ако не яде достатъчно, мисля че няма да спи добре, или греша.

Изпратено: kolevapetkova (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2010 14:33

И ние акаме на 2-3 дни по веднъж редко по 2 пъти. Коки, си хапва порядъчно и спинка по 3-3.5ч А когато бяхме само на кърмене и не се изака 3 дни го водих на док и тя ми каза че това било гладен запек и оттогава сме на АМ(адаптирано мляко).Относно капките те са без рецепта.Нашата док. първо ни каза да пробваме с Еспумизан ако не му помогнат да ги сменя с др. и от които видя по голям ефект с тях да караме. И така се спрях на Инфакол.Капките не лекуват коликите но поне облекчаватsmiling smiley. Гел за зъбки с моята дъщеря пробвахме дестинокс и какво ли още не, нооо докато зъбчето не пробие спасение нямаsmiling smiley.
[@] Тук са нащите снимки.Поздрави на всички

Изпратено: mimiign (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2010 15:41

Здравейте и от нас
Бебка е или много послушна и много спи по 3-4 часа или се случва да изкара по 3-4 часа на ръце. Обикновенно през деня е спокойна, а вечер като започне след баня от около 8-9 часа и откарва до към 1,30 - 2 часа в плач. Аз сравнително спокойно усотявам на късното заспиване, но ми е много мъчно като гледам как се мъчи душицата
Относно храненето май режим нямаме храним се на нещо като на поискване - особенно когато плачка обикновенно на гърдата се успокява и то става едно объркано хранене - кажи речи или на три - часа или на всеки час в неспокойните моменти. Още нещо да споделя - Анитка така и почти не я кърмих /прост ми се струваше ужасно sram и ме болеше и тя ядеше по един час и на първия месец се отказах/, а сега до нагласа ли е до какво не зная, но нямам търпение да започнем да папаме - изпитвам наистина удоволствие и се успокоявам сташно много по време на кърменето.
Относно памперсите - на всяка смяна на три часа ни е наакан - и Анитка в началото беше така.
Пъпчето ни падна чак на 15-тия ден и имаме само две истински бани в коритото. Много съм доволна от хамачето за корито - голямо удобство е - направо мога и самичка да е къпя. А Микаелка е просто във възхита от всяко цопване във водата - било при къпане или просто при измиване при смяна на пампа.

За коликите взехме хомеопатичните Ентерокинд - не знам дали има ефект, но и те тябва да се дават половин час преди или след ядане, а за мен това е малко не възможно.

Да ви питам вие от кога излязохте по разходки - ние за първи път на 7 дни из квартала и после на 14 дни на официална разходка. Е на девойката нещо хич не й понася в количката - доста плачка. Но много ме изумяват коментарите, че е много малка да е извеждам и то дори и от млади хора.

За зъбките при Анитка бях много доволно от Калгел - поне според мен я успокояваше. Но за препаратите за зъбки както и тези за коликите - е малко съмнителен ефекта.

Ей улях се с дългия пост и то пиша с една ръка и Микаелка в другата

Дата: 6 September, 2010 16:11

Ти си герой да пишеш с бебе на ръце! Аз обикновенно сядм когато малкия спинка! Колкото за разходките ние бяхме на магазина в близост до вкъщи на втория ден! Не сме влизали вътре заради климатика и чакахме тати одвън, но на седмица някаде бяхме вече на голям шопинг! Не слушай никого ами си прави каквото решиш! Ние излизаме много повече с бебо отколкото като бях бременна!

Дата: 6 September, 2010 16:18

Родих в събота, във вторник ни изписаха и следобед вече бяхме навън.Е, пред блока на разходка, но си е навън.Но тук на никой не му прави впечатление, че е малко и е на разходка.
Ходихме с Бела и по магазините, а онзи ден и на 100 км от нас.Всеки ден гледам да е колкото се може повече време навън.И хич не ми пука кой какво ще ми каже.

Дата: 6 September, 2010 17:03

А бебоците, които минаха вече един месец ходихте ли на ортопед? Ние сме в сряда. За Анитка нали бяхме неориентирани и се учихме още нямаше кой да ни каже и изпуснахме малко положението та носихме каишки, но сега си имам обеца на ухото и на третата седмица отиваме на сонографско изследване

Вие виждате ли ми подписа, че нещо ми се изгуби а нищо не съм правила

Редактирано 1 пъти последният път 06.09.2010 17:04.

Дата: 6 September, 2010 20:01

mimiing подпис не се вижда!Ние сме на разходки от 9тия ден,тогава беше и 1та консултация при педиатъра.И на Алекс не му понася много в количката.Преди да излезем го храня,заспива,и веднага сме излезнали,спинка по 40 мин,и след това започва такъв плач,че се прибираме на ръце до у нас.Не иска залъгалка,казват че било по добре misli но аз нямам никакъв начин да го успокоявам,докато стигнем до вкъщи...а не мога да го кърмя,там където го хване плача!За ортопед нищо не зная...не са ни казали нищо за това посещение!Мимка ти знаеш ли нещо по въпроса?

Дата: 6 September, 2010 20:18

Ели, ние ще ходим при този лекар

[yan.contact.bg]

По времето на Анитка луксацията се проследяваше чак на 4 м с рентгенова снимка, наблюдаването на тазобедрените стави с ехограф не беше широко разпространено, в последствие прегледа с ехограф /сонографско изследване/ се пое от здравната каса, което ме навежда над мисълта, че трябва да е задължително misli

Изпратено: veli (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2010 21:45

Здравейте! Калгел съм мазала и аз Ради, когато му излизаха зъбките (но само първите). За колките давам Биогайа, а за ортопед - когато Ради беше бебе питах лекарката при която го водим, а тя каза, че нямало нужда, ако има нещо тя щяла да ни прати. Сега с Марти наистина се чудя дали да я питам или да действам на своя глава и да го заведа. Вие какво ще кажете момичета, какво да правя? Целувки на всички и дайде да качим по някоя снимка на бебоците!

Страници:  1234567891011...Последна страница>>
Страница:1 от 13

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.