Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
За най-малките-с любов smiling smiley
Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2011 09:00

Здравейте майчета!
Хайде тук да си приказваме,споделяме и обменяме опит за най-малките ни сладурковци!
Надявам се да има бебенца и да се включат майките им! grinning smiley
Аз се казвам Силвия,от Добрич.Майка на две принцески,като малката е на 2м.11дена,казва се Дария.Каката е на 4г. и се казва Симона.
Очаквам включване!

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Re: За най-малките-с любов smiling smiley
Изпратено: kris_ka (IP регистриран)
Дата: 20 November, 2011 22:29

Фокси - привет
Като гледам - твоите госпожици са с мъничко по-малки от моите... Каката ми е на 4 г и 3 м, а малката - на 3 м без седмица... smiling smiley

Дата: 21 November, 2011 12:13

Привет!
Е,все пак някой наднича тук.Май няма много майчета с бебешоци тук вече.
Да,малка разлика.
Ще ми е приятно ако се съберем да си говорим за бебешки неща.Може и да е омръзнала тема,но това ме вълнува сега,предполагам и теб.
Как са твоите госпожици? Слушат ли,каката как се държи?
Ще пиша после,че малката огладня.

Изпратено: bubi4ka (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2011 19:48

Да се разпиша и аз тук сред госпожиците с двама пича smiling smiley
Баткото е голям на 8 години , бебе Тони на 9 месеца утре прави smiling smiley Вече ядем попарка, седи седнал, мъчи се да пълзи много смешно се изтласква smiling smiley
Спокойно бебе е , за разлика от батко си. Занимава си се сам, спинка си самичък изобщо бебе мечта .
Утре сме на ваксина и се моля леко да я понесе.

Дата: 22 November, 2011 09:01

Добро утро! Да драсна два реда докато Дари се чуди дали да се събужда.Е,вика ме да ядеsmiling smiley
bubi4ka вашия батко е голям,сигурно се грижи за брат си,занимава го.Браво,че е спокойно бебче,виждала съм и снимки в другото клубче,голям е сладур!!!
И аз мога да кажа,че Дари е доста послушна,в сравнение с кака си.Коренно различни са като бебе.Симона не спеше по цяла нощ и ревеше много,не можах да я кърмя...Съвсем на обратно сме сега(поне за сега).
Радвам се,че ще има с кой да си пиша и обменям опит(отново) и виртуално.
Приятен ден за сега,че ме зове малката.

Изпратено: bubi4ka (IP регистриран)
Дата: 22 November, 2011 18:17

Да дам отчет от консултацията smiling smiley 7,280 и 70 см . Биха ни ваксината , държа се геройски smiling smiley
Нашия батко се грижи много за бебчо. Занимават се двамцата, сега и Тони като стои седнал , сядат си двамата и си играят т.е Тони хвърля играчки бати му ги подава grinning smiley Определено мога да разчитам на него.
И баткото не спеше, беше много ревлив.
foxi_s, кърмиш ли малката?
Каката сигурно ти помага много smiling smiley
Аз не можах да кърмя Тони , роди се в 7 месец , дълго време беше в болницата 45 дни и сме на АМ .
Отивам да се храним smiling smiley

Дата: 23 November, 2011 13:46

Браво на Тони,герой!Важното е,че всико е наред при вас,нищо че не кърмиш,пак ще е жив и здав и с АМ.
Мони й приказва и пее като се разсърди.Вече започва да се усеща и като не й говорят и остане сама легнала в кошарата и мрънка,добре й е в шезлонгаsmiling smiley
Кърмя я,надявам се и занапред да е ок всичко,че така е най-добре.Сега очаквам тази криза,кърмаческата,но дали ще я усетя не съм сигурна(надявам се не,че ще се притесня),защото тя често хапва,приспива се с мен.До преди месец си заспиваше сама,но сега търси да посуче,някой път се сърди,защото не е гладна,а иска само да се приспи,но то си пускаsmiling smileyей такива забавни неща.Не давам биба(поне за сега,ще видим как ще е занапред).
Напоследък се чудя кога ще свикне с ръцете сиsmiling smiley)))че вечер като иска да се намести по гръб и започва едно мятане на ръце и си мисли,че стават за сучене и се ядосва.Дали аз трябваше да я оставям по гръб да спи,но ме беше страх да не се задави,понякога връща.
Лелеее,олях се.
Хайде разкажете малко и за вашите бебоци.
Крис,кажи при вас как е,слушат ли момичетата?
Приятен ден!

Дата: 15 December, 2011 23:48

айдееееееее, минаха сто години, откак се разписах предният път
ами - за сега сме ок, гледаме се, кърмим се... дребната е на моменти - има дни, в които направо се чудя имам ли бебе вкъщи - яде-спи-яде-спи, обачееееееее... като реши да се тръшка и да иска да се приспиваме на ръце... не е истина. Добре, че не ми пречи като реве и я оставям, за да свиква... иначе - по принцип сама си заспива, каката беше същата /че даже и на външен ви/, само беше ужасно злояда... имах чувството, че непрекъснато ми правеше стачка. А за ръцете - на Нели й обувам едни чорапчета, с дупки за палчето и за другите пръсти /маха се предната част и се пробива дупчица допълнително за палеца/. Голяма веселба пада, щото са едни такива шарени и тя ги разглежда, "говори" им... smqh и мисля, че по-лесно си координира движенията така... Ставам, че ще правя последното хранене за вечерта

Лека

Дата: 19 December, 2011 10:10

Дааа,никой не пише.Даже не бях поглеждала тези дни това клубче.Крис,радвам се че си се разписала.
И ние сме ок.И ние се кърмим,но не спи понякога много през деня.Издържа по 2,3часа,но като й се доспи не минаваме без кърмене.Определено не заспива сама.А ако я оставя ще реве ли реве и нещо не ми се получава да заспива сама.До ок.2м. си заспиваше,но сега си търси да поцока,а като не е гладна реееев,че пуска...шантава работа.Нещо напоследък е много неспокойна вечер,не се събужда,но се върти през 2ч. и иска да поцока,но определено не е от глад.Снощи май коремчето я мъчеше и пак през 2ч. съм ставала.
Крис,вие как постигате последно хранене за вечерта?Биба даваш ли?Режим има ли си някакъв?
Тя Дари си спи обикновено спокойно и прави паузи от по 4,5часа,но напоследък е рядко май това.Оф,май това ме вълнува сега,че неспането е кофти.
Тя и много шантаво спи,заспива и след 30мин. се размърдва или разревава пак да се приспива на мен....не е е лесно,но ще мине и това...
Май попрекалих.

Дата: 19 December, 2011 10:34

А спи ли малката на шум?Дари Спи на телевизор и такива неща,но като се разприказваме(като сме си всички в къщи)и се събужда.Какво ще правим като е Мони ваканция...smiling smileyА на пълна тишина ако спи като скръцне ламината и се стряска.Тези бебешки неща са голяма комедия.

Дата: 29 December, 2011 23:50

набързичко пиша пак... за режим - май нямаме някакъв режим, просто вече не се храним след 12-12,30 ч вечерта, а тя си спи до към 6-7 ч сутринта, а понякога и повече... ама май ни излизат зъби... голямо мрънкотене и търкане на венците пада напоследък...иначе - спи на шум - гости, ТВ - не й пречат, напоследък все по-често си заспива сама /което ме устройва напълно де/. Биба - да, от родилното сме я зацуцали тая пущина biberon . Понякога спи цяла вечер без нея, не се сеща даже да си я търси, но понякога - въртене и чудо, докато я докопа. Заради тая биба започна да се обръща от гръб на корем и обратно... Ставам, толкова ми беше "паузата" smiling smiley

Дата: 9 January, 2012 11:24

За много години!!! Хайде,да пораздвижим темичката.
Разкажете как изкарахте празниците,слушат ли децата?
Мони днес вече е на детска,малката спи и аз се наслаждавам на малко почивкаsmiling smiley
Ходихме на консултация тези дни и Дари е качила по-малко този път,само 300гр,но е порастнала с 4см(сега е 6,300кг и 64см).Що качва малко незнам,яде си нормално,даже май често й предлагам,а тя не иска.Според мен не е толкова ящна просто.
Крис,колко качва малката?При нас първо беше 1,100,после 700,500 и сега 300. И каза,че главичката й е омекнала малко,да давам 2пъти по 2капки вит.Д,но от толкова я боли корема.Ще давам,но не ми се вярва,че има проблем,а просто се застрахова.(въпреки,че не е от тези доктори)То вярно,че не излизаме много,но като е гадно времето от няколко дена няма как.
Решила ли си кога и с какво ще захраниш?Обмислям аз,но още се чудя.Ще питам и доки за мнение.Че ще е след 1,2м. то е ясно,но с какво...още се чудя.
Хайде ще чакам включване.То май само ти от време на време пишеш,няма други май.
Лек ден!

Дата: 23 January, 2012 22:50

привет, привет...
аз от няколко дни започнах да давам сокче от ябълка.... след седмица мисля да дам и сокче от морков, но пък за пюретата - ще изчакам...

Дата: 24 January, 2012 16:28

Привет,макар и доста рядкоsmiling smiley
Не е ли по-добре да е на пюре,вместо на сок?Сока е киселина,в чисто състояние.А когато е плода(леко бланширан за тях)се усвоява по-добре,с фибрите му и не дразни толкова много стомахчето.
Как й понася?
Аз още забелязвам,че като ям определени неща я дразни и мрънка.Ще изчакам до 6м.и ще я пробвам с пюре.Ще се консултирам и с доки какво мисли,с какво да започна.Ако не одобря предложението ще започна с картофче или тиква.
Много се притеснявам да не ми намалее кърмата,но предполагам организма ми би трябвало да се нагоди.
Интересно ми е колко качвате на месец.То е индивидуално,знам.

Дата: 27 January, 2012 00:06

надникнах пак, видях, че има постче... ами - за сега и аз не смятам да давам пюрета, за това карам на сокче... а и само ябълка и морков /днес дадох за пръв път морков/, не смятам да давам друго. Май наистина още я дрязни от определени храни като ям, за това си ги избягвам /дявол да го вземе - толкова обичам бобец... glupi/иначе - последният месец сме наддали 500 гр /декември/, от сега нататък няма да растат с такива темпове... Как я кърмиш, на режим ли ти е? Аз я карам на поискване, втория месец се опитах да махна нощното хранене, но се оказа, че тя си е гладна, та го върнах пак, а само след седмица сама се отказа от него... За кърмата - моята си се регулира, но и сутрин, след първото хранене цедя /казват, че тогава имало най-много кърма, сигурно са прави/. Отделно си правя чай от коприва - добре ми действа, а спомага и за увеличаване на кърмата. Вие по колко качвате?

Дата: 27 January, 2012 13:22

Аз пък обичам прясно мляко,но уви....не й понася sad smiley
И сокче няма да опитам аз.Ще изчакам до 6м.Надявам се тогава вече да няма прояви на болене.
Тя последно беше качила 300гр. и 4см.(6,300,64см)Другата седмица ще видим колко е качила.Ще видим и как е след като давах двойно вит.Д.
Не е на режим,не виждам как може да е.Като е гладна си яде.Но тя сама от известно време си яде на ок3ч.Случва се и по-често.Вечер има 2 яденета.Тя заспива в 21:30 и в 1,2ч. хапва,спейки.И после към сутринта пак 5,6ч.Но е различно всеки ден и вечер.
Не цедя обикновено,но се случва ако има повече след като е яла да поизцедя.Иначе си е регулирана.Аз пия на хип чая,вместо кафе или мляко.

Дата: 27 January, 2012 15:30

misli какво ще кажеш? Има ли мами, които са пробвали?
[zabliznacite.wordpress.com]

Дата: 29 January, 2012 18:10

Това е за хора с мерак!!! smqh По-точно това с хрането само,когато се научи....ехеее,дето няма да имам търпение да дочакам. sram Ще си карам на пюренца,а като поотрасне ще си яде и парчета и всичко,все ще дойде това време,а и детето си показва,а и с мако настояване...се научават да дъвчат.
Аз да те питам ти и от двете гърди ли кърмиш?Аз уж от едната,само защото й стига,но тези дни май не е така.Иска си още.Дали е период или е от моята умора(Мони е болна и от вторник е вкъщи,вече е добре,но се изморявам доста).И друг път се е случвало да давам и от двете,но по-рядко.Дано се притеснявам напразно... Имаме периоди,в които остава,има периоди и като този,който описвам.Дано да е период.А време да доизцеждам нещо нямам,а и не ми се занимава нещо.Би трябвало детето да си знае и регулира само,нали?
Никой не пише в "кърмене",за това питам тук.smiling smiley

Изпратено: veska (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2012 19:10

Ето ме толко е трудно на кирелица.нужните букви са ми оцветени много бледо.Как сте КАКВО НОВО

TOVA E ILIA RODEN NA 10.08.2011a tova sa Ceci i Tonkata

Дата: 6 February, 2012 14:53

Вес - привет
за кърменето - период е, на всеки три месеца си сменят и режим, и всичко, може нещо зъбки да ви мъчат, и всичко... и ние имахме такъв период покрай нова година, ама се хранехме на 1 1/2 час - 2 часа, не давам от двете, само от едната, щото пък иначе може да свикне да й тече по-бързо млякото и да я мързи да суче. утре сме на ваксина /миналия път едната я нямаше и сега ще я слагаме/. Ставам, че се събудихмеееееееее...

Редактирано 1 пъти последният път 06.02.2012 14:54.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.