Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Борина - помага ли срещу коликите?
Изпратено: izida1 (IP регистриран)
Дата: 19 April, 2012 15:07

От скоро пак се заговори за Борината като алтернатива на конвенционалните лекове срещу коликите при кърмачетата - бич за родителите и страдание за бебешорите.

Лично аз след като смених какво ли не и изсипах една торба пари, без какъвто и да е ефект (с изключение, че бебе Рая се запече страшно, а при нея коликите започнаха на 10 ден - Февруарчета сме 2012), опитах с леко съмнение бабешкия лек Борина.

Очудващо за мен помогна безотказно. Давам го преди всяко хранене и бебешора е спокоен, освобождава си газовете нормално, ака редовно и най важното не се гърчи от колики и не плаче постоянно.

Искам да споделя с вас това мое откритие и да попитам има ли майчета с подобен опит?

Re: Борина - помага ли срещу коликите?
Изпратено: petia75 (IP регистриран)
Дата: 20 April, 2012 15:29

Привет,аз лично не съм я пробвала,но една мама от нашата темичка я беше пробвала и също каза,че действа доста,добре.
КЪСМЕТ ТИ ПОЖЕЛАВАМ и дано беба да порастне едно весело и безгрижно детенце.

род:3050гр.-49см.

Re: Борина - помага ли срещу коликите?
Изпратено: izida1 (IP регистриран)
Дата: 8 October, 2013 17:22

Помага при бебешките колики.

Борината представлява парчета дърво от дънера и корените на черен или бял бор, изсушени и богати на борова смола. Действа на принципа на активния въглен! Пали се клечката и над дима се държи кафена лъжичка докато почернее.

Когато изстине се слагат 3 или 4 капки кърма в лъжичката и се разбърква за да почернее млякото.

Дава се преди всяко хранене.

Действа пречистващо на стомаха и облекчава от газове и колики.

Редакцията е направена от администратор.

Редактирано 1 пъти последният път 10.10.2013 09:00.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.