Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Пак за захранването.. smiling smiley
Изпратено: radost183 (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2012 20:10

Здравейте момичета zdrasti

Аз да питам за вечния въпрос - ЗАХРАНВАНЕТО confused smiley

Със големия ми син ми беше много важно и сега след появата на второто ми момченце пак ми е трудно,а си мислех,че ще ми е по-лесно. Забравя се sad smiley
Наясно съм колко голямо значение има захранването на бебчо,защото от това зависи здравето му за в бъдеще.
Та по въпроса не кога а как някаква схема. Какво и кога е хубаво да се дава. На 4 месеца и 15 дена е малкия и е захранен със ябълково пюре. Сега давам моркови с картофи. Нещо не го кефят пюретата и знам ,че сега ще кажете,че не е готов.
Педиатъра още когато нямаше навършени 3 месеца ми каза да давам сок (аз лично не съм съгласна) и не му дадох.Когато навърши 4 месеца започнах да му давам ябълково пюре.
Върви едричък и за това ми каза да го захранвам (на АМ сме) Помогнете !

Re: Пак за захранването.. smiling smiley
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2012 20:55

Цяла тема по въпроса има: [club.biberonbg.com].
Първото ми дете захраних рано и до днес (вече е на 11 години) имам грижи с хрененето.
Второто дете захраних късно - на 6 месеца, като се водех по детето и вкусовите му предпочитания. Нямам проблеми с храненето - вече 6 години.
Дали ще продължиш със захранването и как е въпрос на личен избор.
Ето статии по темата: [club.biberonbg.com], [www.biberonbg.com], [www.biberonbg.com], [www.biberonbg.com], [www.biberonbg.com],

Администратор

Изпратено: radost183 (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2012 21:04

Ох много ти благодаря мила :*
Мислех си,че никой няма да ме отрази.

Лека вечер smiling smiley

Изпратено: gerry86 (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2012 13:32

здравеите аз първото си дете го захраних рано някаде 4 месец и сега нямам никакви проблеми.Мъникът е на 7 месеца и яде почти всичко и двама съм ги захранила рано и нямам проблем така че не мисля че някое дете ако е злоядо зависи от това не коментирам конкретен случай просто споделям мнение

Изпратено: Atzilar (IP регистриран)
Дата: 17 May, 2012 14:17

И аз да се разпиша. smiling smiley
Първото ми дете е захранено рано. Ядеше си всичко. После имаше период (3-4годишна възраст) на злоядство и претенции, но аз го отдавам на характер и лични предпочитания. Второто ми дете е захранено 5-6 месец. А третото чак в 7 месец, като преди това съм предлагала по малко, но той не искаше. В 7 месец започна да му се услажда и друга храна. Водех се изцяло от неговите предпочитания и желания. Бих те посъветвала да предлагаш по малко, но ако детето няма желание не се притеснявай, ами му давай млякото. Всяко дете е различно и си има свои предпочитания. smiling smiley

Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Fourth Birthday tickers

Изпратено: ivchi (IP регистриран)
Дата: 28 August, 2012 11:17

Моето бебе е на 5 месеца и 2 дни и все още е изцяло само на кърма. Така ще бъде поне още 1-2 месеца. След това ще захраня първо със зеленчукови домашно приготвени сокчета и пюрета, но много бавно и по малко.

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 30 August, 2012 12:09

Малката я захраних късно,след 6м. навършени,като до тогава е била само на кърма.Но въпреки това е много злояда,яде малко и не всичко.Каката я захраних на 5м. и тя не ядеше с голям кеф,но все пак не е било такова чудо,сега си яде без проблеми.С малката все още се кърмим и може и за това да не иска много да яде,но се съмнявам.Тя е и малка,няма 8кг.

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: kris_ka (IP регистриран)
Дата: 8 September, 2012 23:37

Привет мами
Фокси - и моята госпожица си избира какво да яде, яде по малко... предполагам, че е заради кърменето. Колкото и да яде от определена храна, накрая си търси сукането. Към момента през деня давам само веднъж - след обяда, когато се приспиваме, иначе вечер е на "свободен" режим /до към 7 ч сутринта/. И ние не сме много тежки - 8 600. Мен лично ме устройва този "комбиниран" начин на хранене, още повече, че нямам /ако няма нещо непредвидено де/ намерение още да я отбивам
smiling smiley

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2012 10:04

Ееее,значи може и заради кърменето да е,но и аз нямам намерение да я отбивам.Въпреки,че тоооооолкова искам да се наспя поне веднъж....но...
Аз й готвя,но не всичко яде,ще видим кухнята др.седмица как ще е.
Моята госпожица няма още зъбки и мноог я мъчат,имаше на 2 пъти темп. и за това не яде,дори отслабна.Килограм под вас смеsmiling smileyНо доки казва,че всичко й е наредsmiling smileyМда,малко не по темата,сори,няма повече.
С риба захранила ли си вече?Кис.мляко Дари не иска.sad smiley

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: kris_ka (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2012 15:44

Да, само че с рибено пюре... Дадох й веднъж малко парченце печена риба - харесва й... Имаме проблем със супата топчута - яде само чорбичката, топчетата не ги иска и ги вади от устата /аз ги натрошавам на ситно/. За зъбките - ние имаме 6 /4 горе, 2 долу/, тия дни май ще вадим още...

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.