Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Атопичен дерматит
Изпратено: mimi77 (IP регистриран)
Дата: 20 November, 2005 19:08

от два месеца Любомира е с диагноза атопичен дерматит.Значи ходихме при всевъзможни лекари и всичките изписват все различни неща и чувам различни мнения.Досега я мазах с поне 6-7 различни вида мазила и ефект почти никакъв.Някой имал ли е същия проблем

http://bybata.zik.mu

Редактирано 1 пъти последният път 20.11.2005 20:11.

Re: мами помагайте
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 20 November, 2005 19:23

Не съм имала такъв проблем, но това, което би трябвало да ползвате е медицинска козметика за суха, дерматична кожа. Най-дбре е дерматолог да ви изпише. Успех!

Администратор

Re: Атопичен дерматит
Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 20 November, 2005 20:15

Не се притеснявай - много бебета са с такава диагноза.Окуражаващото е,че в повечето по-леки случаи към края на първата година нещата стават доста по-контролируеми.Обикновено това,което повече помага от мазилата,е спазване на диета (в много случаи АД е на алергична основа),хидратиращи специални кремове и нещото,което бих ти препоръчала,защото видях с очите си страхотен ефект при бебето на една от приятелките ми - консултация с добър класически хомеопат (при тях обривите изчезнаха буквално за няколко дни и оттогава са се появявали много рядко и слабо,като се овладяват веднага с подходящото за конкретното дете лекарство).

Изпратено: Desa (IP регистриран)
Дата: 20 November, 2005 21:44

Препоръчвам ти да пробваш серията на Mustela за атопична кожа. Ние имахме същия проблем и измазахме всичко, което има на пазара, без ефект. С Mustela сега всичко е наред, да чукна на глава! Успех!

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 20 November, 2005 22:21

Ние се отървахме от атопичният дерматит чрез медицинската козметика-в нашият случай Атодерм на Биодерма.Има и едно олио за вода,разтваря се в нея и след като се изкъпе бебето в тази вода се изважда без да се измива от пяната.Същите продукти ги има и на Мустела Олиото и крема Stelatopia.Какви ли не лекарства сме измазали-Адвантан,Дактакорд,Максидекс ,линола фет(само 2 пъти мазах и се отказах -никакъв ефект,въпреки,че е за периода на ремисия дори не би трябвало да се използва за кожата на лицето ,особено пък на бебе) ,няма смисъл да изреждам повече.Това ,което ни помогна беше абсолютно безобиден нелекарствен продукт за кърмачета и възрастни ,без консерванти и дори атопичният дерматит изчезна от една единствена туба.Успех! uspeh

Редактирано 1 пъти последният път 20.11.2005 22:55.

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2005 11:42

Атодерм на Биодерма е прекрасен продукт помогнал е на много мой приятелки с същия проблем,аз също мажа Алекс вечер преди лягане защото е с много суха кожа! thumbs up

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: anna1 (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2005 11:46

И Дани имаше атопичен дерматит и ни помогна Мустела-Стелатопия.Ползвахме млечното олио за вана и кремчето за тяло.

Изпратено: bibicinc (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2005 12:53

В какво се изразява този атопичен дерматит?

Изпратено: mama desi (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2005 14:58

Атопичен дерматит е онова, което дерматолозите обикновено казват, когато нямат точна представа за причината за проблемите на кожата или изобщо не могат да дадат точна диагноза. Краси е на 3 месеца и има себореен дерматит, който се изразява в големи червени петна по цялата кожа, които се лющят. След като посетихме половината дерматолози в София и освен атипичен дерматит, чухме още много глупости, ни казаха за д-р Пешева. Тя е дерматолог с 35 год. практика и преглежда на частно в къщата си на ул. "Поп Богомил" 34. Жената прегледа детето от главата до петите, половин час ни обяснява за заболяването и с рецепта за 15 лв. - едно правено и едно готово лекарство - разреши проблема. Прегледа при нея е 3 лева за възрастни и малки деца, никога не приема повече пари и изрично предупреждава, че ако си затруднен материално, може и да не плащаш. Тя е онова, което хората наричат "лекар по призвание". При нея часовете са заети за 3 мес. напред, но когато отидеш със спешен проблем или малко дете, веднага ще те приме. Часове се записват на тел. 9835063 всеки ден между 8 и 9 часа сутринта, а преглежда пон., сряда и петък - сутрин, а вторник и четвъртък - следобед. Надявам се, че тази информация ще ви бъде полезна.

Изпратено: mamasteli (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2005 16:07

АОбсолютно подкрепям за д-р Пешева.Много съм слушала за нея ,а тук има и други мами,които биха казали същото за нея!Ако имаш възможност мими77 наистина заведи детенце при нея!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.