Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
E. coli
Изпратено: jullss (IP регистриран)
Дата: 10 January, 2006 22:01

Здравейте мами, дайте съвет sad smiley , Али ще стане скоро на годинка, а от 7-мия месец има коли бактерии 10 на 5 в урината. Първо имаше срастване и възпаление, което го оправихме с Зинат. След ЗИната стерилната урина беше чиста, и срастването се оправи с кремче, но на контролния преглед след месец се оказа че има тези бактерии. И от тогава до сега... Ехографа показва че бъбреците са наред. Друг антибиотик не е пила, на антибиограмата излиза само Зинат пак. И така... проблема е там че лекарите са на различно мнение, джипито смята че трябва да се лекува пак с антибиотик, нефролога казва да изчаквааме и да правим нови изследвания след 20 дни. Е да ама вече 3 месеца си стои с тях и много се притеснявам, защото все пак не им е мястото там.

Re: E. coli
Изпратено: pupita6 (IP регистриран)
Дата: 10 January, 2006 23:13

Ох, миличка, незнам за този проблем, но знам как се чувстваш. Защо не опиташ при още един лекар, без да казваш за мнението на другите. Желая успех и оздравяване!

[galeria.biberonbg.com]
Най-хубавия ден-днешният. Най-голямата спънка-страхът. Най-лесното нещо-да се заблудиш. Най-голямата грешка-да паднеш духом. Коренът на всички злини - егоизмът. Най-хубавото развлечение-работата. Най-лошото поражение-отчаянието. Най-добрите учители-децата. Най-голямото щастие-да си полезен на другите. Най-неприятният недостатък-лошото настроение. Най-красивия подарък-прошката. Най-добрата защита-усмивката. Най-доброто лекарство-оптимизма. Най-мощната сила на света-вярата. Най-стимулиращия дар-надеждата. Единствената реалност-любовта.

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 11 January, 2006 09:40

Ние сме в същото положение и също нямаме органични причини за инфекцията.При нас нефрологът твърдо заяви никакъв антибиотик,2х дневно киснене на дупето 10-тина мин в бледорозов разтвор на калиев перманганат,повече течности и толкова.
10 на пета степен не е концентрация,която да изисква непременно лечение с антибиотик,при условие,че детето няма други признаци за уроинфекция като температура,ненаддаване,безапетитие,изразена анемия и т.н.
Аз писах и на мейла на Лечител (вестника - те имат много разнообразни билкови добавки и нетрадиционни начини за лечение на тези неща),копвам ти отговора,който получих за това кои средства са възможни и подходящи за бебе на 1г (ние сме на толкова) - не са антибиотични,а билки(Саменто) и хранителни добавки(Урисан - червена боровинка).Можеш да попиташ и на сайта на Цитросепт - техния препарат също е билков и също може да се прилага дори при новородени,а твърдят,че вършел работа и в тези случаи - ето техния сайт,където може да зададеш въпрос на лекаря,който отговаря на писмата - [citroseptbg.hit.bg].
Ето и отговора от Лечител:
Здравейте,

Първо. Може би най-добре е да потърсите замразени или сушени червени боровинки в големите супермаркети или билкови аптеки. Смятам, че може да опитате и с четвърт таблетка "Урисан" от "Лечител" (за 2-3 дни), като после увеличите дозата на половин таблетка дневно, разпределена на 3 приема.

Второ. Мисля, че можете да пробвате и половин капсулка от Саменто 120 мг (разбира се, само съдържанието на капсулката), разпределено на два приема - сутрин и вечер.

След 3 дни може да минете на по-висока доза - 1 капсулка дневно, разделена на 3 приема. Саменто е най-добре да се приема всеки път с чаша чай Ройбос, който е абсолютно безвреден, а отделно носи много здравни ползи.

Моля Ви след 2-3-седмично лечение да ме информирате за резултата.

Бъдете здрави!

Атанас ЦОНКОВ

Главен редактор на в. "Лечител"

Дата: 12 January, 2006 12:09

Zdrasti Chrisi, mnogo blagodaria za otgovora, vie prilagate li go i ima li efekt tova le4enie. Nie v4era biahme pak na lekar za drugo mnenie i toi ni nakara tam na misto sestrite da i vzemat urina, za6tot smiata 4e moje i da niama bakterii. Ehografa pokaza pak 4e vsi4ko e ok i kato niama simptomi. No Ali ima6e v4era niakakav sekret i se samniavat za vulvovaginit, taka i ne mi e iasno kakvo to4no e tova. Moje i tam da e problema. Utre 6te se znaiat rezultatite.

Дата: 12 January, 2006 13:10

За момента съм се отказала да давам билките,тъй като детето реално няма проблем.Правим само баните с калиев перманганат и след 2 седмици ще правим нова стерилна урина.И при нас докторът каза,че най-вероятно няма бактерии в пикочните пътища,а само външно и се откриват в урината,защото са попаднали там при вземането.На практика за да се вземе абсолютно стерилна урина трябва да се ползва катетър или със спринцовка през коремната стена - иначе при момиченцата всеки друг начин води до попадане на бактерии от влагалището или ануса в стерилната урина.
Вулвовагинит е възпаление на вулвата и влагалището и една от честите причини за него е ешерихия коли.Така че нищо чудно от там да идва проблема при вас - колибактерията е обитател на червата и с носенето на памперси лесно попада във вулвата и пикочните пътища при момиченцата,каквито и хигиенни мерки да правиш (да не си помислиш сега,че ти си виновна и нещо не си направила като хората - не е така).
Дано този път резултатите да покажат,че нямате бактерии в урината - да пишеш после smiling smiley

Дата: 12 January, 2006 13:23

Daj boje vsi4ko da e ot tova, ne znam kak 6te ia lekuvat, no opredeleno ne sym fen na antibioticite. Sega 4eta za Citrosept, misleh 4e e malka za nego, no moje bi niakakvi bani... 6te pi6a kakvo e stanalo, sled rezultatite, Mersi pak smiling smiley

Дата: 13 January, 2006 18:00

Chrisi, bakterii ima za sajalenie, 4 poredni urini i gi ima. Doktora kazwa da se lekuva s antibiotici venozno, za6toto na antibiogramata ne izlizat drugi podhodia6ti. Tia e stoiala 3-4 meseca s tezi bakterii i mai 6te triabva ve4e da ia lekuvame s tova. Vanite, koito az i praveh s eteri4ni masla ne dadoha rezultat. Izob6to ne iskam da i davame antibiotici ama...

Изпратено: nanna (IP регистриран)
Дата: 7 February, 2006 13:33

имам същия проблем и не мога да си намеря място от ужас . какво ви казаха ,каква е причината ?направо ще се побъркам ,хора -много ме е страх от болести confused smiley

ВНИМАНИЕ !!!Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!

Дата: 7 February, 2006 14:32

Няма причина - просто тези бактерии са фекална флора и като ака бебето,се случва да навлизат в пикочните пътища заради замърсяването с акита,което няма как да се избегне напълно в бебешкия период.
Детето не е болно - нали няма температура или други признаци на заболяване?Просто има бактерии,които може,а може и да не предизвикат проблем,а с времето да се изхвърлят и организмът сам да си ги пребори.Дават се повече течности,за да може бебето да пишка по-често.Някои лекари изписват антибиотик в тези случаи,други - не.Според зависи.За мен логичното е да се водят по състоянието на детето и да не се прибързва с тежката артилерия.
Недей се побърква за такова нещо - къде по-ужасни моменти ще има,когато детето вземе наистина да боледува от нормалните детски вирусни истории.Паниката не помага изобщо,само може да вреди.По-добре се обади на доктора,щом се притесняваш толкова,да те поуспокои и да ти каже какво да правиш smiling smiley

Изпратено: nanna (IP регистриран)
Дата: 7 February, 2006 19:31

Криси ,много мерси за успокоението - просто съм много шашкава ,сега съм по-добре ! Наистина паниката е лош съветник sad smiley

ВНИМАНИЕ !!!Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!

Изпратено: nia72 (IP регистриран)
Дата: 8 February, 2006 17:28

здравейте. да не останем и ние назад и ние сме с коли 0.111 и кандида 10.6. просто ще се побъркам. само че при нас е в акото а не в урината. всички вдигат ръце и ми казваг че не е болка за умиране. вие какво правите, какво давате моля споделете...

Изпратено: soleil78 (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 21:15

Ниа 72 защо са ви правили микробиология на акото. Питам защото моята беба има кървави жилки в акото от време на време и ве4е се съмнявам да не са бактерии някакви. 4есто се присвива като се храни и пла4е.

Lilypie Baby Ticker

Дата: 12 February, 2006 14:27

soleil78,при признаците,които описваш,особено ако са от по-дълго време и без други симптоми като температура и общо неразположение,вероятно става въпрос не за бактериална инфекция,а за алергия,при това сериозна.Непременно се консултирай с лекар по въпроса.

Изпратено: kapi (IP регистриран)
Дата: 12 February, 2006 20:52

Zdravei,Az stradah ot tezi bakterii i moga da ti kaja,4e ne sa nikak bezobidni.Az sa6to gi imah samo v urinata i se okaza,4e zaradi tiah ne moga da zabremeneia.Ne go priemai kato ne6to stra6no,no obarni vnimanie na deteto,i mislia,4e doktorkatati e prava za antibiotika.Na men mi biha injekcii 1 sedmicasad smileyAmikacin e antibiotika).Ne kazvam,4e triabva da e sa6tia i za detence,no moje da popita6.Mnogo sa uporiti kato bakterii i triabva da im obarnete vnimanie.Za6to ne se konsoltira6 s urolog.Ako ima6 interes moga da ti dam tel. na moia doktor.Ne go priemai,4e te pla6a,no prosto obarni vnimanie.Pojelavam vi skoro6no ozdraviavane i ako ima ne6to kazvai.

Изпратено: desi054224 (IP регистриран)
Дата: 12 February, 2006 20:55

pupita6 Написал:
-------------------------------------------------------
> Ох, миличка, незнам за този проблем, но знам как
> се чувстваш. Защо не опиташ при още един лекар,
> без да казваш за мнението на другите. Желая успех
> и оздравяване!
>
>
да опитай и при друг лекар

Изпратено: nia72 (IP регистриран)
Дата: 12 February, 2006 22:28

имаше разтройство и аз си назначих микробиолог. по мое осмотрение че ако чакам на джипита или други доктори...... сега съм дала и в друга лаборатория защото детето няма никакви от описаните симпоми за толкова високо ниво на коли и кандида. разбирасе ни изписаха една голяяяяма ре;епта начело с антибиотик разбирасе но аз засега нямам намерение да я изпълнявам и започнах самолечение с цитросепт.по 1 капка на килограм тегло разредено в 200 гр сок.надявам се на успех...защото сме с алергии и просто умирам от мисълта за антибиотик...

ели - 17.01.2005

Редактирано 2 пъти последният път 12.02.2006 22:33.

Дата: 12 February, 2006 23:03

Chrisi тя яде са кърма. До 4 месец имаше доста слуз в акото и като попитах педи ми каза 4е е показател за разстроен стомашно чревен тракт попитах трябва ли да спра да кърмя каза 4е не трябва и че ще се оправи с времето. Сега рядко има слуз в акото и от време на време тия кървави жилки. Има ли такова нещо непоносимост към кърма?
Бързо оздравяване на бебите !

Lilypie Baby Ticker

Дата: 13 February, 2006 09:54

Momi4eta da se vklu4a, zna4i ne sme smenili nefrologa no zapo4nahme le4enie s Furolin. Tova e grycko lekarstvo, niama go v na6ata apte4na mreja. Minaha 5 dni i Ali se razbolia, hrema, gyrlo i t.n. Ne moje6e da priema ni6to prez ustata, vsi4ko povra6ta6e i se naloji le4enie s antibiotik na injekcii - Amikacin. Be6e ujasno bolezneno za neia, ama kakvo da se pravi. Amikacina dejstva po princip i na coli bakteriite i sega puskame pak urina da vidim dali slu4aino ne gi e umoril. No nefrologa mi obiasni 4e to4no s takiva silni antibiotici bakteriite mnogo byrzo stavat rezistentni i ne se znae kakav 6te e efekta nakraia. Kato ima rezultat pak 6te pi6a.

Дата: 13 February, 2006 10:22

soleil78 Написал:
-------------------------------------------------------
> Chrisi тя яде са кърма. До 4 месец имаше доста
> слуз в акото и като попитах педи ми каза 4е е
> показател за разстроен стомашно чревен тракт
> попитах трябва ли да спра да кърмя каза 4е не
> трябва и че ще се оправи с времето. Сега рядко има
> слуз в акото и от време на време тия кървави
> жилки. Има ли такова нещо непоносимост към кърма?
> Бързо оздравяване на бебите !
>
>
Непоносимост към кърма няма - но при някои бебета има непоносимост дори към минималното количество белтъци от храните,които преминават в кърмата.Не се спира кърменето - това е голяма грешка в случаите на алергии - а просто майката минава на сериозна рестриктивна диета.Можеш да опиташ да изключиш за поне 2 седмици всички млечни произведения от храната ти и да видиш как ще е бебето (2 седмици са необходими,за да се изчисти напълно млечния белтък от кърмата ти - т.е. ефект ще има някъде след това,макар че може и по-бързо да се появи).Има и други неща,които могат да предизвикат подобни реакции - например някои консерванти и оцветители в храни и напитки (разните газирани безалкохолни,в някои уж натурални сокове,в маргарини и пр.).Но най-честият причинител е белтъка на кравето мляко,особено ако майката приема изобилно количество млечни продукти.

Дата: 13 February, 2006 17:08

Наистина пия много мляко / пове4е кисело / уж заради калция. Само вода по4ти не пия или натур. сок или мляко. Ще ми е трудно да ги ограни4а но май ще трябва поне да пробвам. Благодаря ти за отговора.

Lilypie Baby Ticker

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.