Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
сироп за кашлица
Изпратено: elena_dn (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 11:04

Здравейте момичетаsmiling smiley.Денис беше на антибиотик/biodroxil/.За кашлицата ни предписаха СТОДАЛ.Вече се оправихме,но усещам че в гърлото му има храчки и не може да се изкашля а знам че трябва да ги изкара.Стодала явно подтиска кашлицата.Трябва ли да му дам откашлящ сироп и какъв?Педито каза МУКОСОЛВАН или някакви прахчета АСС/чували ли сте/?И мукосолвана не е ли за над 2годишни дечица?Сиропа на др.Тайс откашлящ ли е и става ли за бебе?Много въпроси станаха eye rolling smiley ,благодаря предварително.

Re: сироп за кашлица
Изпратено: rs (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 11:11

Стодал е отхрачващ, а не подтискащ кашлицата, така че неразбирам защо искаш да го смениш. Малко след приема му започва и ефекта на откашляне и стремежа да отхвърляне на секретите - колко пъти си го давала вече? Мукосолванът наистина е за деца над 2 год. възраст!

Quod me nutrit me destruit!

Когато ни напусне някой, който ни е бил много скъп, ние губим не само него, но и част от себе си.

Дата: 10 February, 2006 11:17

Ами започнахме го заедно с антибиотика spamafote smiley ,вече 8ми ден.За това ви и питам,трябваше вече да има ефект и си помислих ,че не действа.

Изпратено: rs (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 11:31

Действа, но явно има още секрет, така че дано и антибиотика да е помогнал, че иначе има да си чакаш....

Quod me nutrit me destruit!

Когато ни напусне някой, който ни е бил много скъп, ние губим не само него, но и част от себе си.

Изпратено: dolly (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 13:06

Нашата кашлица мина от ХУСТАГИЛ,подходящ е и за съвсем малки деца.
Прахчетата АСС 200 помагат, но са доста силни и със странични действия дори за възрастни !!!

Нашето СЛЪНЧИЦЕ

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 16:24

Ние сме ползвали Хустагил. От Стодала не съм доволна. Явно при нас не действаше.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: LIMON (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 17:41

За отхрачване ни бяха исписали Синекод. Помогна ни.

[snimka.bg]
Lilypie 2nd Birthday Ticker

Изпратено: anna1 (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2006 22:17

Освен Хустагил,Простан-а също е отхрачващ и на Дани му беше подействал много добре.

Изпратено: viksi (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2006 07:07

За сиропче нищо не мога да ти кажа,защото не се е налагало да давам на Тони досега,но за прахчетата АСС зная че са много силни - аз съм ги пила,когато имах бронхит и мисля,че никак не са подходящи за толкова малко детенце!!! Детето на моя приятелка пие сироп за кашлица и антибиотик (той малко по--мъничък от Денислав), ще я попитам по-късно какъв е сиропа и ще ти пиша[color=orange][/color]

Изпратено: moro_1313 (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2006 09:40

Ако Стодала не действа(на него му трябва повече време-от личен опит го казвам),ми препоръчаха Проспан.Но в аптеката казаха,че ако детето не е със сириозни оплаквания,по добре Стодал.
Апсурдно е да се дава АЦЦ на бебе и то на 6м.
Има сироп,който е мисля след 2г.Ако няма температура ,по-добре продължи с ъс Стодал,ако не-Проспан.Едно лично мнение-винаги ,като ми изписват нещо за детето-първо питам в аптеката и се консултирам с фармацефта дали е подходящо за възраста му,и тогава му го вземам.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2006 09:45

Аз давам при нужда сиропа на др. Тайс и съм доволна!

Администратор

Изпратено: Vailets (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2006 10:36

и аз съм му давала на Д - Р Тайс наистина е добър. grinning smiley

Изпратено: viksi (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2006 19:20

Сиропа,който дава моята приятелка е Солвулан,а преди това детето е пило АСС,но специално за деца -KIDS,прахчета,които се разтварят във вода и стават на сироп.
Дано съм била полезна uspeh

Дата: 12 February, 2006 00:18

Благодаря ви момичетаsmiling smiley.За сега кашлицата отшумя и не посмях да взема друг сироп,но ще имам предвид съветите ви ако за напред ми се наложи love smiley

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2009 09:13

Стодал мога ли да давам на бебе на 10 месеца?

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: bobo_ele (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2009 14:56

можеш , аз давам на 4 месечно бебе !

[media.snimka.bg]

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2009 23:11

Проспан е добър при отхрачване.Стодал също.Но каквото и да се дава трябва време докато мине.Също и като се види че спира кашлицата да не се спира веднага сиропа,а да се дава още няколко дни.От личен опит вече го знам и от лекари.
Бързо оздравяване!

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: emko (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2009 14:40

Аз съм доволна от Стодал и Проспан.Проспон съм давала когато бебо беше на 4м.

[www.album.bg]

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.