Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Секс след секцио - откога?
Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 14:50

Здравейте, мами!

Както повечето от вас знаят, родих със секцио. Все още се чистя от лохиите. Самата операция не ми опъва, ходя нормално изправена, мокря раната спокойно. Само мястото на самия разрез е нечувствитело, като изтръпнало. Та въпросът ми е дали да изчакам само окончателното спиране на лохиите, за да възобновя сексуалния си живот, или трябва да почакам повечко заради евентуални усложнения с разреза и т.н. Родих преди 18 дни.
Благодаря ви предварително за помощта и отговорите!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Re: Секс след секцио - откога?
Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 14:59

Davina, аз също родих със секцио преди четири месеца.Сексуален контакт имах чак втория месец след операцията.Предпочетох да се почувствам отново преди всичко женствена за себе си.Иначе картинката беше следната- превръзки и подплънки за кърмачки-абе грозна работа.Но мисля че ти сама трябва да си прецениш.Относно разреза мисля че няма откакво да се притесняваш.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: tedka* (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 15:07

аз се из4истих от лохиите 40 дена след секциото. и тогава си по4нахме и със секса,но ме болеше. из4акахме още седмица-две и си възобновихме предишния ритъм smiling smiley

Изпратено: spask2000 (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 15:15

А без секцио? Ние си правим секс, обаче нещо ме боли, хем че нямах шевове???

Lilypie 6th to 18th PicLilypie 6th to 18th Ticker
Lilypie 2nd Birthday Ticker

Изпратено: sweet baby (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 15:18

spask 2000,sled rajdaneto bqh mnogo zle.rajdah normlno,no 6evovete mi bqha mnogo/5 van6ni i nad 40 vtre6ni/.zapo4nahme da vodim normalen seksualen jivot nqkade sled parviq mesez.i ne men v na4aloto mi opava6e,bole6e me,be6e mi mn gadno,no malko sled tova vsi4ko ot6umq.spored men tova e napalno normalno,taka 4e spokoino!

Изпратено: Radosveta10 (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 17:14

Аз също родих със секцио,на 15я ден спря изти4ането на лохиите,на 18я пробвах,но все пак наистина в на4алото боли,като 4е ли е за 1ви път,а скоро вс.се нормализира

Изпратено: margo71 (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 17:27

Ние започнахме на 50 я ден след секцио.Не ме боля въобще,само беше малко тесничко...

Редактирано 1 пъти последният път 09.05.2006 17:27.

Изпратено: linka (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 20:03

Аз също родих секцио и на 20 ден си правихме секс без проблеми. Докторът, който ми води раждането ме предупреди, че единствено може да чувствам известна сухота в началото. Секретите значително намалявали и това създавало неудобство при някои двойки. Иначе други ограничения няма. Естествено мъжа трябва да е по-внимателен и при наличието на болка да е готов да спре, но не смятам, че ще имаш проблем. Когато се почувстваш готова и го искаш просто го направи- това е времето!!! winking smiley

[galeria.biberonbg.com]

Редактирано 1 пъти последният път 09.05.2006 20:04.

Изпратено: maslinka (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 22:35

Аз родих със секцио и ми казаха,че трябва да изчакам изцяло да се изчистя от лохиите и тогава да правя секс.

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2006 12:11

Ние пък си правихме секс на 10-12 ден след секциото може би(а може и по рано да е било)с презерватив и в банята беше супер(като се има на предвид че в края на 8 началото на девети сексът беше много рядко)просто не се сдържахме. winking smiley love smiley love smiley

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: Маги. (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2006 16:17

Еееххххххх ТОЗИ СЕКС!!!!! Ама като не може без него! Ще раждам през юли и в момента интимните контакти са ни по ограничени и като ви чета сега, че и след Това трябва да се изчаква известно време направо не издържам вече. smiling smileyАбе хора луди ли сте - и след раждане около 40 дена, ауууууу да полудееш е малко! grinning smiley Е в края на краищата какво друго ми остава, като сме се хванали на хорото.....

[www.picvalley.net] [www.picvalley.net]

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2006 16:29

Маги. Написал:
-------------------------------------------------------
> Еееххххххх ТОЗИ СЕКС!!!!! Ама като не може без
> него! Ще раждам през юли и в момента интимните
> контакти са ни по ограничени и като ви чета сега,
> че и след Това трябва да се изчаква известно време
> направо не издържам вече. Абе хора луди ли сте - и
> след раждане около 40 дена, ауууууу да полудееш е
> малко! Е в края на краищата какво друго ми
> остава, като сме се хванали на хорото.....
>
>
Миличка няма да усетиш кога ще мине един месец след раждането.Особено ако няма кой да ти помага хич няма да ти е до секс.

:be

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: zoui (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2006 16:46

Да да няма да и е до секс,аз сама си гледам бебето и една седмица след раждането ми се възстанови желанието с пълна сила и то,само че изчаках още 2 седмици заради болезнените шевове и хемероидите.

Дани-4г

Изпратено: mimenceto555 (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 18:55

извинявам се за тъпият въпрос но какво значи лохии,аз също съм със секцио родих преди 11 дена и незнам кога се възобновява сексуалният живот ама и аз вече имам желание през цялата бременност нямаше такива неща е не въобще но за 9 месеца най много5-6 пъти и аз се чудех кога се започва след секциото

Изпратено: baileys (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 19:18

mimenceto555 Написал:
-------------------------------------------------------
> извинявам се за тъпият въпрос но какво значи
> лохии,аз също съм със секцио родих преди 11 дена и
> незнам кога се възобновява сексуалният живот ама и
> аз вече имам желание през цялата бременност нямаше
> такива неща е не въобще но за 9 месеца най
> много5-6 пъти и аз се чудех кога се започва след
> секциото

Лохии е течението след раждането, мисля, че матката се изчиства така /поправете ме ако греша/. Обикновено продължава около месец smiling smiley Трябва да питаш гинеколога си, кога можеш да възобновиш сексуалния си живот smiling smiley

Обичай ближния и ближи обичания... bliz
Спазвай правилата, за да си в играта

Изпратено: mimenceto555 (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 19:25

Да питам също като ви зарастват операциите осещате ли едно такова като сърбеж около операцията,моята е на 11 дена ама самата операция не ме боли но отстрани ме преболява нормално ли е отстрани значи от ляво и дясно на операцията от края ох оплетах се

Изпратено: vania dimitrova (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 19:26

Аз се оправих буквално за няколко дни селд операцията, правихме секс за пръв път на 23тия ден, нямах никакви притеснения, бях забравила раната, бях си старите кг и т.н. всичко си беше като преди.

Изпратено: maiia (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 22:32

Секс когато се почустваш готова.Аз доста късничко но и мъж ми го нямаше.Сега пък доста рядко,от умора вечер нямам сили.Скоро ще ме пратят да спя на терасата grinning smiley .

Изпратено: Mechi (IP регистриран)
Дата: 22 January, 2008 23:46

mimenceto555, нормално е. Все пак са ти рязани и коремните мускули!winking smiley Рана е и щом сърби значи зараства. И аз съм секцио, мила. При мен също е така. Сега само от време на време ме присърбява, но за секунди. А аз от месец съм оперирана. Даже сега ще си купя този Контрактубекс за заличаване на белега от секциото. Купи си го и ти. Годен е 3 седмици след като се отвори лекарството. Струва 10-15 лева. Още имам лохии... Скоро няма да има секс значи... winking smiley

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

QuickPost

23.12.2007г. 3550/53
28.12.2007г. 3690/53
14.01.2008г. 4600
30.01.2008г. 5470/57
26.02.2008г. 6500/61
29.03.2008г. 7520/64
25.04.2008г. 8100/66

Изпратено: Kriss (IP регистриран)
Дата: 23 January, 2008 16:09

А след нормално раждане някой да сподели как е?Аз родих преди около 50 дни и все още не мога и да си помисля за секс.До 25-ия ден въобще не можех да седна(имам и вътрешни и външни шевове).А сега пък ме болят костите отдолу,като разглобена се чувствам,даже не мога да ходя като хората.Дали е нормално това или на мен нещо ми има?Още не съм ходила и на гинекологичен преглед,защото ме е страх да не ме боли!

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.