Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<Първа страница...89101112131415161718>>
Страница:15 от 18
Re: ВЯТЪРКО В ЛИСТАТА ПЕЕ - СЕПТЕМВРИЙЧЕТО СЕ СМЕЕ spinning smiley sticking its tongue out (06)
Изпратено: Лили (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 10:43

отново да дам и моето гениално hehehe предложение за нова темичка.

"Каша и пюренце хапва септемврийското детенце"
може и "млекце, каша и пюренце хапва септемврийското мишленце"

момичета, какво значи да се направи схема за захранване и с каква цел. извинявайте за ултра тъпия въпрос, но нещо май не ми е ясно. аз започнах със зеленчуково пюре. почнах с морков, че нямаше чиста тиква. после морков с картоф и от утре картоф с тиква, после картоф с тиквичка. за после не знам. сигуно микс - домашен вече. правя си табличка и си пиша на каква възраст какво вкарвам и дали има реакция. но чак пък схема. вие какво мислите.

Lilypie 3rd Birthday PicLilypie 3rd Birthday Ticker

Re: ВЯТЪРКО В ЛИСТАТА ПЕЕ - СЕПТЕМВРИЙЧЕТО СЕ СМЕЕ spinning smiley sticking its tongue out (06)
Дата: 25 January, 2007 10:49

мм, бейби, видях че сте се разписали при септемврийските коремчета. толкова мило ми стана като си помислих, че и ние по това време започнахме да се събираме. коремче след коремче, и времето си изтече и ей ни на - сега сме в друга тема и пак заедно. praznik

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 12:52

Лили, можеш да спреш захранването, мила, изчакай поне още месец с даването на прета и сок, по-добре ще е за Марти!
Имай предвид, че с ненужното даване на добавка от АМ само ще си навредиш: ще ти намалее кърмата, Марти може да не иска да суче от гърдата и да иска само от бутилка да пие и така скоро ще трябва да минеш само на АМ.
Нищо фатално не е станало и нещата са обратими. Имай предвид, че плачът не винаги се дължи на глад!
Друг факт, които може би те тревожи е малкото количество изцедена кърма - тяова не е критерии, че нямаш кърма. Потичането й най-добре се стимулира от бебето на гъдата. С Митко не съм изцеждала нищо от гърдите си, а с Ина счупих три помпи, а факт е, че Митко се развива много по-бързо и добре от кака си на неговата възраст. Ето малко инфо за това когаа се налага изцеждане на гърдите: [www.biberonbg.com]
А дали кърмата ти наистина не достига [www.biberonbg.com] за нуждите на бебо, за това той сам ще си покаже. Има т.нар. "скокове в растежа", при които бебето без причина плаче и се успокоява със сукане от гърдата. С това се постига увеличаване на количеството кърма до достигане на нужното за него [www.biberonbg.com]
Ето и още инфо за захранването със сокчета: [www.biberonbg.com]
Вече много момичета оправдават ранното захранване с това, че лекарите ги съветват. Има Национален план за действие "Храни и хранене" 2005-2010 [www.mh.government.bg] и те явно не са запознати с него. Само една част ще цитирам:

"През 90-те години няма провеждани национални проучвания...за определяне на честотата и продължителността на кърменето (изключително кърмене, доминиращо кърмене, смесено хранене, изкуствено хранене). Проведените локални проучвания сочат, че около 90% от новородените, изписвани от родилните домове, са кърмени, но не и хранени единствено с кърма. Няма национално проучване относно честотата и продължителността на “изключителното кърмене”, което означава хранене единствено с кърма, без да се дава вода, сокове и други течности. Нито майките, нито здравните работници са добре информирани относно неговите преимущества. Съществуващите практики в повечето родилни, неонатологични и детски отделения, както и организацията на работа в тях, не създават условия за ранно започване на кърменето и успешното му провеждане. Не без значение е и твърде голямата активност на производителите на адаптирани млека, включително практиката за предоставяне на безплатни мостри на здравните заведения. Поради това се установява, че едва 30% от децата на 6-месечна възраст все още са кърмени. Като една от причините за прекратяване на кърменето може да се посочи липсата на необходимата социална подкрепа с нейните конкретни емоционални и образователни компоненти, както от страна на семейството и обществото, така и от страна на здравните работници и здравните организации.
Практиката на захранване на кърмачетата в България не отговаря на международно приетите препоръки. Докато препоръките на СЗО са до 6-ия месец бебетата да са на “изключително” кърмене, у нас вода се дава още след раждането, а в края на 2-ия месец се въвеждат плодови сокове. Това намалява приема на кърма и оказва неблагоприятно действие върху хранителния статус и имунитета на кърмачето. Поради неинформираност или липса на средства, някои майки въвеждат рано краве мляко в храненето на кърмачето, което създава риск от алергия и желязодефицитна анемия."

Стана много дълго, но се надявам всеки да намери полезно инфо за себе си.
Аз ще захраня Митко след навършени 6 месеца, а и да си призная кърменето му ме устройва идеално - винаги и навсякъде имам под ръка храна за него. winking smiley

Администратор

Изпратено: MARISELA (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 15:41

Az da vi se pohvalq:dnes imame mini rogden den! Ve4e se obru6tame ot grub po korem sami...mnogo i se radvam love smiley A kolkoto do zahranvaneto....taka i taka sme po4nali ve4e..nqma vru6tane na zad.Dnes za purvi put i dadoh pure ot tikva s morkov, a qbulka i morkov ot kraq na 3mes.Kurmata mi sprq za sugalenie v kraq na 2mes. i ot togava sme na AM. spinning smiley sticking its tongue out

Дата: 25 January, 2007 15:52

MARISELA Написал:
-------------------------------------------------------
> Az da vi se pohvalq:dnes imame mini rogden den!
> Ve4e se obru6tame ot grub po korem sami...mnogo i
> se radvam A kolkoto do zahranvaneto....taka i
> taka sme po4nali ve4e..nqma vru6tane na zad.Dnes
> za purvi put i dadoh pure ot tikva s morkov, a
> qbulka i morkov ot kraq na 3mes.Kurmata mi sprq za
> sugalenie v kraq na 2mes. i ot togava sme na AM.

Честита месечинка! Здраве желая на бебо!
Колкото до късното захранване то се препоръча за всички бебета, независимо от това дали са на кърма или адаптирано мляко. До 4 месечна възраст на бебето храносмилателната му система е недоразвита и не е в състояние да преработва нищо друго освен мялко (кърма или АМ). СЗО съветва бебето да бъде храненео с кърма или АМ до 6 месечна възраст.
Много от плодовете и зеленчуците са потенциални алергени (в това число влизат и морковите) и поради тази причина се препоръчва захранването да започне с безмлечна оризова каша. Хранителните алергии могат да не се проявят веднага!

Администратор

Изпратено: zizin (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 15:59

Марисела,честита месечинка kitka !
И аз се разписах при бременните септемврийки!много е странно и хубаво усещането наистина cvete

nika.piach.com

Дата: 25 January, 2007 16:11

бейби,
благодаря за инфото. определено спирам с пюретата. пък дори и да минем на ам, здраве да е. ще видим какво ще каже педито при следващата консултация. но ще изчакам още 1м. давам си сметка, че сега е времето когато ще си хапват млекце и това ще им стига, после така или иначе ще трябва да хапват пюренца, каши, манджи...

аз да ви се оплача марти вече е с 38.1темп. давам ефералган свещички, но сваля само до 37.5 и то за кратко. и сега чакам да мине още време, че пише на 6ч, за да му сложа пак. направо ми иде да се оскубя.милото детенце. плачка и прави едни такива муцки нещастни...сърцето ми се къса

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 16:33

Лили да оздравявате!Горкото детенце.
Ние засега сме стабилизирани, не пие вече нищо, не кашля, но тати пак е болен и...марш в другата стая, че вече аман от грипове, казвам ви ще лудна.Цял месец вкъщи сме на смени, кой да бъде грипозен.
Чакаме другата седмица да видим вече дали ше бием ваксината. Йоана спря с големия рев и пак хапва по 130 на 3.30.
Дано не боледуват септемврийчетата ни много!

Дата: 25 January, 2007 16:34

Лили, можеш да дадеш осцилококцинум разтворен във водичка за да го предпазиш, след 6 часа пак. Температура 38-38,5 не е опасна, напротив помага на организма да се бори с вируса или инфекцията и може да не даваш нищо за свалянето й поне ден - по принцип децата са с по-висока телесна температура. [www.biberonbg.com] Дано се размине! kiss

Администратор

Изпратено: gabi_v (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 17:33

Oh i az pak da si izleq makata pri vas.Na malkata v sterilnata urina i otkriha E. koli. Sega pak puskahme i ako rezultatat se potvardi otivame na ehograf, posle antibiotici.Napravo ujas. Ot kakvo moje da sa se polu4ili? Az izvarqvam vsi4ko-laji4kata za kapkite, shishetata kogato i davam karma ot tqh.Oh napravo neznam.Ne moga da q postavq v napalno sterilna obstanovka.Tq i zaradi tova ne nadava i reve kato i davam da qde.Lekarkata kaza, 4e za poslednata sedmica e imalo 4 bebeta s takiva bakterii i simptomite bili ili temperatura bez nikakvi drugi oplakvaniq ili bezapetitie.
Dnes i dadoh malko orizova kasha posavet na doki. Iskah da q zahranq sled 5 mesec, no i az samat vijdam 4e ne naddava mnogo i reshih da q poslusham.
Lili opravqite se barzo

LilypieZweiter Ticker

[snimka.bg]
[snimka.bg]
[images21.snimka.bg]

Дата: 25 January, 2007 17:33

Oh i az pak da si izleq makata pri vas.Na malkata v sterilnata urina i otkriha E. koli. Sega pak puskahme i ako rezultatat se potvardi otivame na ehograf, posle antibiotici.Napravo ujas. Ot kakvo moje da sa se polu4ili? Az izvarqvam vsi4ko-laji4kata za kapkite, shishetata kogato i davam karma ot tqh.Oh napravo neznam.Ne moga da q postavq v napalno sterilna obstanovka.Tq i zaradi tova ne nadava i reve kato i davam da qde.Lekarkata kaza, 4e za poslednata sedmica e imalo 4 bebeta s takiva bakterii i simptomite bili ili temperatura bez nikakvi drugi oplakvaniq ili bezapetitie.
Dnes i dadoh malko orizova kasha posavet na doki. Iskah da q zahranq sled 5 mesec, no i az samat vijdam 4e ne naddava mnogo i reshih da q poslusham.
Lili opravqite se barzo[/img]

LilypieZweiter Ticker

[snimka.bg]
[snimka.bg]
[images21.snimka.bg]

Дата: 25 January, 2007 19:25

Габи, а да не би тези коли да сте ги хванали при педито. щом има още такива бебета. на мен още в началото ми направи впечатление, че не сменя пелената на всяко бебе. старата педиатърка го правеше. сменяше всичко преди прегледа на всяко бебе.

Дата: 25 January, 2007 19:32

Ami ve4e nisto ne bi me iznenadalo.A da vi pitam normalno li e bebeto da spi po 10-12 4asa prez nostta. Slaveq tova i e polsedniq nomer-kato si legne v 10 ve4erta, ta 4ak na drugiq den v 9-10 4asa. Hranq q spqsta, 4e ina4e ste mi prasnat gardite. Vie kak ste sas sanq

LilypieZweiter Ticker

[snimka.bg]
[snimka.bg]
[images21.snimka.bg]

Изпратено: donikagg (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 19:48

gabi_v i nie si pospivame taka obiknoveno. O6te ot 20 den Koko otkaza poslednoto hranene i nai-kusno ve4e si qde kum 9 i taka do 6,7 sutrinta. Nie sme mnogo bolni4ki, ot v4era sme na antibiotik, napravo sum se vidqla v 4udo. Dnes bebko vdigna i temperatura na 2 puti, ujas. Trudna rabota s antibiotika edva mu go davam, osven tova i kapki za ka6lica i vit.C-abe ujasiq. Pazete se, mnogo e kovaren toq grip. Napravo mi se kusa surceto kato gledam kak se mu4i gorkotosad smiley

Дата: 25 January, 2007 20:09

Ei za novata tema-az sam malko zle s fantaziqta ama da predloja nesto

Septemvriisko beb4e sladko radva mama i tatko

LilypieZweiter Ticker

[snimka.bg]
[snimka.bg]
[images21.snimka.bg]

Изпратено: MARISELA (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 23:32

Momi4eta kato vleznah da ragdam i na men mi otkriha e6.koli.....kogato popitah ot kude te mi obqsniha,4e e zamursqvane ot anusa...ako popadne ne6to otpred. Pih antibiotik togava i maj mi mina. Vnimavaj kato smenq6 naakan pampers,bur6i ot gore na dolu(kum anusa).No...moge i da ima i dr.pri4ina za tezi koli...znam li.........A za kabineta na pedito az si nosq moi si peleni za pregleda. A za temata-SEPTEMVRII4ETA DOBRI GLEDAT GRIP DA NE GI LOVI...... hot smiley Ozdravqvajte burzo.

Изпратено: mm_lux (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 23:44

Марисела честит мини рожден ден podarak
Бейби страхотно инфо.
Лили дано по-бързо да минава.
И Лени е болничка, нямя Т но прпкашля и е толкова умърлушена. Засега давам осцилококцинум, правихме инхалации и проспан сироп. Горките дечица sad smiley
Сега се гушкаме само, то днес друго не сме правили.

За спането нощем, Лени се събужда през около 2-3 часа за хапване иначе като цяло 7-8 часа.

Приятна вечер и се пазете.

Lilypie 1st Birthday Ticker

Изпратено: 4baby (IP регистриран)
Дата: 25 January, 2007 23:49

Габи, съвсем нормално е да спи толкова. Особено през деня ако не спи много. Иначе поздравление за това че я кърмиш и през нощта! Това ще спомогне по-дългото запазване на кърмата, като се кърмите по-честичко. Обикновено аз подавам цицата на Ани и заспивам и тя спяща яде и после си я пуска.

Изпратено: mm_lux (IP регистриран)
Дата: 26 January, 2007 02:16

Ето и от мен едно предложение smiling smiley

А ЗА ПРАЗНИКА НА МАМА СЕПТЕМВРИЙЧЕТО ЩЕ СЯДА (06)

И

МИЛА СЕПТЕМВРИЙСКА МАМО НЕДЕЙ ДА МЕ ЗАХРАНВАШ РАНО

Боже да не се засегне някой, вдъхнових се от една от темите в клуб КЪРМЕНЕ, ако решите изтрийте това.

Lilypie 1st Birthday Ticker

Изпратено: катерина (IP регистриран)
Дата: 26 January, 2007 08:32

Искам да ми кажете Осцилококцинум дали може да се дава профилактично и по колко.Аз попитах педи,но тя ми каза,че трябвало да се слага под езика,а на бебо няма как.Те в нашия град не са много в час явно с новите неща,защото ме накараха да захраня рано-рано и два пъти му беше зачеревено гърлото и двата пъти антибиотик веднага на трети път пак каза зачервено гърло и хайде пак,но аз отказах след 3 дена като отидох на преглед вече нямаше нищо

Страници:  <<Първа страница...89101112131415161718>>
Страница:15 от 18

Тази тема е затворена.