Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
По колко памперса сменяте?
Изпратено: Penelope (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2006 16:23

Имахме голям проблем с кърменето - не искаше да суче, за което съм виновна единствено аз.
Тези дни сме основно на кърма, давам най-много един път АМ, ако видя, че няма на къде.
По колко хубаво напишкани памперса сменяте на ден?
Питам, защото ако на бебето му стига кърмата, напишканите пампи трябва да са 5-6. Нашите са максимум 4 (хубаво напоени), преди малко смених 2-ри за днес и това ме притеснява sad smiley

Редактирано 1 пъти последният път 16.11.2006 16:24.

Re: По колко памперса сменяте?
Изпратено: radiewolf (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2006 16:29

Аз я преобувам придш шлш след всяко ядене..винаге съм правела така. Някои са много напоени, някои не чак толкова напоени... но това прави около 5 пампа сега и до 7 преди, когато папкаше повече пъти. Така, че ти на какъв принцип сменяш пампите? Ако чакаш да се напълнят и тогава.. не знам!

Дата: 16 November, 2006 16:39

Когато го пипна през ританките е напоен хубавичко,като го сменя тежи confused smiley

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2006 16:40

След идването на млякото изцяло кърменото бебе трябва да мокри 6-8 платнени пелени или 5-6 памперса на ден (за 24 часа). За да проверите обема на урината, налейте 2-4 супени лъжици (30-60 мл) вода на сух памперс. Приблизително такъв трябва да се усеща мокрия памперс на бебето. Естествено, по-лесно е да се види, че бебето е мокро, когато то носи платнени пелени. Ако използвате памперси, имайте придвид, че памперсите на различните фирми се усещат по различен начин на тегло. Тези на някои фирми изобщо няма да се усещат мокри, други ще бъдат пълни догоре при еднакво количество влага. За да определите безпогрешно мокър ли е памперса можете да сложите в него късче салфетка.

Администратор

Дата: 16 November, 2006 16:49

Благодаря ви!
Сега сипах 60 мл вода върху един памперс (ние сме с Pampers) и се оказва, че памперсите, които сменям са много по-тежки от експерименталния памперс glupi
Май напишканото е в нормата smiling smiley

Изпратено: natyna (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2006 19:37

И аз благодаря на Ева! Напоследък ми се струва че памперсите са по-малко напоени, отивам да пробвам с водата и лъжицата!

Lilypie Breastfeeding Ticker

Животът може да бъде невероятно приключение
Vivere puo essere un'avventura straordinaria

Изпратено: mimoza2006 (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2006 20:36

smenqm go predi vsqko kyrmene,napoen nenapoen-smenqm,da i e leko na dupeto.

Изпратено: 4baby (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2006 00:16

Пенелопе, не чакай толкова да натежат, че при нас като ги чакам толкова и почват да пропускат. Иначе при нас 7-8 на ден (и ние сме с Памперс), изцяло на кърма.

Изпратено: Vikiii (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2006 05:45

Аз съм фанати4ка на тая тема, сменям я по минимум 10 пъти на ден, а се е стигало и до пове4е. Доста 4есто празни пампи си сменям, ама на 30ина минути я проверявам като е будна. Тя милата много мрази да я сменям, защото и писва, ама я забавлявам с книжки или друго докато я сменям. Общо взето откакто бе малка и наистина 4есто цапаше памперси, досега еднакъв брой памперси хар4им на ден.

Изпратено: zori85 (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2006 09:11

Долу-горе 5 памперса сменям за 24 часа

Изпратено: mama bobi (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2006 09:40

До шестия месец сменях памперса на малката на всяко хранене(на 3 часа).Сега го сменям 4 пъти на ден,освен ако нямаме наакано.

Изпратено: Biserka (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2006 09:41

По 7-8 на Памперс.Ние сме на АМ.

[galeria.biberonbg.com]

Изпратено: Tuni (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2006 15:13

Малката е на 45 дена и й сменям памперса преди всяко хранене.Ние сме на АМ.

Изпратено: radiewolf (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2006 15:32

И аз благодаря на Ева, нищо нсе пречи д аси проверим количествата!

Изпратено: mimka (IP регистриран)
Дата: 17 November, 2006 18:02

сменям го преди всяко ядене.Не мисля че трябва да се сменя само когато е препълнен neee

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

I don't claim that I'm special. But I'm a bit special! Do U know what I mean

Изпратено: beibifeis (IP регистриран)
Дата: 18 November, 2006 22:16

и аз така-пълен или не, сменям на всяко хранене,а това с лъжиците ще го направя,не го знаех...
понякога тъкмо да го залепя и е напишкан- махам го.не искам проблеми със зачервено дупе.

Изпратено: rumiana (IP регистриран)
Дата: 20 November, 2006 18:20

След всяко хранене и когато е наакана.Обикновено ака по 3 пъти на ден!А през нощта пие доста вода и подгизва,но я сменям чак в 7 часа сутринта.

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

Изпратено: zizin (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2006 15:26

Преди всяко хранене,а понякога се изаква повреме на ядене и й го сменям пак!Май всеки път са мокри - ние сме само на кърма!

nika.piach.com

Изпратено: elena_dn (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2006 15:37

По три максимум и то само напишкани, не е акал в памперс от 4-5месеца. Сутрин и вечер ака и пишка на кукото, понякога и на обед.

По колко памперса сменяте?
Изпратено: geriandiliq (IP регистриран)
Дата: 10 January, 2016 19:02

ние за момента за 2денонощия сменихме 10 памперса имаше само 2 памперса напишкани 4 с леко зацапване (наакано)и 4 повечко.нормално ли е това?

[@]

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.