Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345
Страница:5 от 5
Re: Анкета: Ранното или късното захранване сте избрали?
Изпратено: sonkata (IP регистриран)
Дата: 15 April, 2009 14:34

[color=darkblue][/color]Аз също съм за късното захранване,макар че моят син съм го захранила по старата система на ранното захранване.Добре ,че стомахчето му е нарде и вече е на 5 години.Но със малката му сестра не мисля да бързам ,както е по старта система-на 40 ден сок4ета и на 3 месец-пюре(плодово).сега сме на 2 мс. и сме само на кърма и АМ. smiling smiley

Изпратено: Азалия (IP регистриран)
Дата: 30 May, 2009 22:15

Здравейте и от мен!
Моя мъник след ден ще навърши три месеца, ние сме още изцяло на кърма! За мен това е правилния начин, смятам, че кърмените бебета трябва да бъдат колкото се може по- дълго само на майчино мляко! Пък и като знам какви кризи сме имали на няколко пъти с кърмата, сега, когато вече сме почти нормализирани /да чукна на дърво/, въобще не искам и да си помислям да замествам някое от храненията с твърда храна! Има си време за всичко! uspehi

Ники се роди на 02.03.2009г. в 1.35ч.- 3.150гр.и дължина 51см.
Изписаха ни на 06.03.2009г.- 3.220гр./ 51см.
1-ва консултация на 07.04.09г.- 4.500гр./ 53см.
2-ра консултация на 08.05.09г.- 5.800гр./ 56см.
6-та консултация на 13.09.09г.- 7.700гр./ 67см.

Изпратено: plamcho (IP регистриран)
Дата: 10 September, 2009 14:19

Zahranih malkija v 4 mesec s plodovo piure po savet na pediatarkata.

Изпратено: nacci87 (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2009 17:31

az zapo4nah po babe6ki kakto se kazva.zahranih Aleks na 2 meseca sas sok na 3 meseca dadoh plodovo piure do zelen4ukovo ne se stigna za6toto sega ne qde ni6to dr osven ka6i4ki
Moje bi e gre6ka rannoto zahravane no az mislq 4e po rano po dobre edno mlqko ne moje da naqde deteto taka kakto naprimer ka6ata
a i kakto ima deca kato moq div4o moga da kaja 4e sam se otbi az imah karma no toi prosto ne iska6e posle otkaza i AM i sega na ka6i no do koga?????......... misli

Изпратено: nalan91 (IP регистриран)
Дата: 8 November, 2009 20:44

az karmq ,no ot vreme na vreme davam sok4e za pure mislq 4e e o6te malak smiling smiley

Редактирано 1 пъти последният път 08.11.2009 20:46.

Изпратено: mamaia (IP регистриран)
Дата: 8 December, 2009 16:27

До 4 тия месец само на кърма, от 4тия с плодово пюре захраних, в края на 4тия въведох зеленчуково от петия месец и каша. Не съжалявам изобщо, сигурна съм че улучих точния момент със захранването и съм много доволна, детето се чувства добре, храни се хубаво и с апетит. С каката се водих от форума и късното захранване, а не се вслушах в потребностите на самото дете и сбърках, сега е изключително, ама изключитено злояда. Няма формула защото всяко дете е много индувидуално и потребностите му са различни, така че по-добре да се вслушвате в интуицията си на майки наблюдавайки потребностите на детето, и така да захранвате. Все пак аз съм на мнение, че по-рано от четвъртия месец не е хубаво да се почва с твърда храна(плодово пюре), но пак зависи от детето.

Изпратено: lisanka (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2010 21:29

И аз съм решила да захраня Преси след 6 месец тъй като до тогава кърмата доставя всичко необходимо на организма на бебчо.

Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 21 February, 2010 22:59

Вальо е изключитлено кърмено бебе. Захраних на 5 месеца и 20 дни с няколко лъжички картофено пюре. Първите 3-4 дни хапваше с интерес, след което тотално ми отказа. Не съм го насилвала. Продължихме само на кърма, след 10нита дни предложих отново зеленчуково пюре разредено с кърма и по-малко започнахме със захранването. Въвела съм зеленчукови, месни и плодови пюрета. Каши още не ядем, защото доста добре наддаваме. Сега ще въвеждам глутена и жълтъка. Продължаваме активно да се кърмим на поискване. За нас двамата това е правилния начин.

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 17 April, 2010 12:18

Синът ми вече е на 10 месеца. Нарочно изчаках досега да се включа, защото исках да съм сигурна, че изборът ми е бил правилен.
И така. С кърменето нямахме особен успех. Буквално след десетия ден от раждането, въпреки че кърмех на поискване и спазвах многобройните съвети за поддържане и увеличаване на лактацията, кърмата ми явно не стигаше на бебето. След няколко дни и нощи, изпълнени с постоянно висене на гърдите и рев, се наложи да посегна към АМ. Дори педиатърката, която изключително много ме насърчаваше да кърмя, се убеди, че само на кърма детето си остава полугладно, а майката изнервена и изтощена.
Детето се промени бързо, започна да спи по-дълго и по-спокойно, а плачът остана само след хранене. До 40-я ден на бебо коликите отминаха и той буквално се укроти. На 50 дни престана да се буди за нощно ядене. Кърменето продължи до средата на петия месец, но винаги имаше и добавка.
Избрах ранното захранване, защото не исках детето да бъде само на АМ, урината му беше започнала да мирише на лекарства от изкуствените витамини в него.
Сокове започнах да давам в началото на трети месец, но в много малко количество. Детето ги харесваше. В началото на четвъртия месец го захраних с картофено пюре и сравнително бързо въведохме почти всички зеленчуци. През пети месец започна да яде каша с плодово пюре и се отби сам. В шести месец добавихме жълтък, в седми попара, а в осми месо. Синът ми вече яде почти всичко, записан е на детска кухня и храната му харесва. Домашните гозби също.
Наддава добре, много е подвижен и енергичен. Кръвните му изследвания са отлични. На 6 месеца хемоглобинът му беше 129. Няма проблеми със стомаха, никакви запичания или разстройства. Вече е на 4 хранения, само вечер пие преходно мляко.
Засега мисля, че с избора си, постъпих правилно. Вероятно ако с кърменето нещата се бяха получили по-добре, щях да отложа и захранването, но при дадените обстоятелства направих най-доброто в рамките на възможностите си.

Изпратено: kivi (IP регистриран)
Дата: 20 April, 2010 13:13

Към тези които са захранили рано:Какви са предимствата на ранното захранване?Дали сте получили някакво обяснение от педиатрите си. Мочта педиатърка препоръча да давам на беба вода със захра не разбрах защо.Ами то щеше тогава да ми е по лесно да си купя лимонада и направо да наливам вместо да си играя.Аз лично си пресявам препоръките а и има какво да се намери на нета и то препоръки от световните здравни организации...

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 31 August, 2010 22:09

А защо питаш тук за неща, които педиатърката ти е препоръчала - питай нея, все пак тя е твой избор. Нашата лекарка винаги се аргументира, когато препоръчва нещо, а аз не се притеснявам да й задавам въпроси. С нея сме от едната страна на барикадата, така да се каже. Взаимно се допитваме, за да намерим правилното решение за всеки конкретен случай. В крайна сметка, това, което е добро за едно дете, може да е напълно погрешно за друго.

Изпратено: praschinka (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2011 14:57

Моето дете е кърмено до 1 годинка и 1 месец. Отбих го за една седмица, вярно безсънна, но с необратим ефект. Започнах умишлено със зеленчукови пюрета без добавена захар или сол (sunval- среден ценови клас). Мисля, че това оказа влияние малкия да яде всякакви манджи и зеленчуци сега.Първите моркови бяха на 5 месеца и 10 дни (исках да изчакам до навършване на 6 месеца, но започна да се буди вечер и да суче).След един месец ми се наложи да започна с плодовите заради неизбежния първоначален запек. Термометъра играеше на 4 дни и сега на 1г и половина по 2 пъти на ден да си ака.Месото чак към 8и мисец, глутен след 10ти. Относно едрината на храната. Започнах с овесени ядки с вода, масло и сиренце, после ориз с АМ, и после детска кухня. Не съм пасирала никога.Никакви сокове и до ден днешен. Само вода. Сокчетата залъгват стомаха и убиват апетита. Освен това само сокът от плодовете, без фибрите в тях, само дразни стомаха.

Изпратено: InYourEyes (IP регистриран)
Дата: 1 May, 2011 17:09

Az zahranih David na 4m i polovina po suvet na pedito i sega ni predstoi sledobedno zahranvane s ka6a.. Az ne sum davala sok4eta za6toto mislq 4e sa izli6ni i vredni ... Zahranih s vareno kartof4e i posle kupuvah zelen4ukovite piurenca ... Plodovi ne sum davala napravo s ka6ite 6te po4na :-)

Страници:  <<12345
Страница:5 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.