Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345>>
Страница:2 от 5
Re: Анкета: Ранното или късното захранване сте избрали?
Изпратено: karagogova (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 20:44

Geiza Написал:
-------------------------------------------------------
> Захраних в 5-я месец с плодово пюре,мислех да
> изчакам още,но дъщеря ми прояви интерес към
> храната а и беше удвоила теглото си.Сок също дадох
> след 4-я месец,но и до днес не обича.
>
и ние така. след 4 месец - предложих сок, след 5 месец - пюре, пове4е сокове не е пил.

[
bgphoto.net]

Изпратено: dany_ip (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 20:44

Захраних на 5 месеца и половина.Много исках да изчакам до 6,но звяра ми дърпаше ръката като ям и на мен ми стана съвестно!До 6 месеца ядохме оризова каша,а после бавно започнахме със зеленчуците,но от тях одобри само картоф и морков.Предимно ядем плодови пюрета,опитахме и няколко други каши!Не бързам със захранването му,защото мисля че той сам ми показва кога е готов за нещо ново!Вода не ще да пие.Все още се кърмим и мисля да продължим до около 1 годинка!

Изпратено: vilibo (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2007 21:56

Baby Написал:
> С щерката захраних рано, тя не искаше да яде с охота, а за съжаление
> това си й остана и до днес - все трява да я
> подканям да дъвче, да яде и т.н., а е вече на 6
> години.

Е, при нас с баткото е същото sad smiley
За късното захранване съм главно и поради намаляване риска от алергизиране.

От приятелка, която наскоро роди във Франция знам, че там е забранено да се дава друга храна освен кърма/АМ на бебе до 6 месеца. Предполагам, че скоро и у нас ще стане така, но предпочитам да избързам. smiling smiley

Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!
Не правете една и съща грешка веднъж!
Из рекламни кампании на The Economist

Местожителство: През един форум

Изпратено: бен (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 07:57

На големия започнах да давам сокчета 4месец,а зеленчуково пюре към средата на 5,но то не беше защото педиатърката така препоръча или някъде бях чела(нямах нет),а защото имаше страхотни колики.Няма да ви обяснявам какво изслушах за това си поведение-свеки ме гонеше с два моркова от 40ден.Сега мисля да изчакам до 6месец.Колики пак имаме,дано по-скоро да минат и дано да имам кърма.Искам да кърмя поне до година(нищо че се налага да се цедя).

В памет на НАЯ!

Изпратено: rosiiv (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 08:08

Мисля да захраня към 4-5-ти месец.До тогава да си е само на кърма или ако не му стига да дохранвам с АМ.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 09:09

Ако имате желание да кърмите - не може да не му стига!

мама на две момченца, две врабченца

Редактирано 1 пъти последният път 16.02.2007 11:38.

Изпратено: bbb83 (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 09:19

Ще захранвам чак към 4 месец

Изпратено: MamaLusi (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 18:44

Аз съм за късното захранване! uspeh Ние се захранихме едва след 7-ми месец!И сега основното ядене ни е "мама"! smiling smiley

myspace generators

Изпратено: ninichka (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 18:48

Захраних при навършени 6 месеца с оризова каша uspeh

Image Hosted by ImageShack.us

Изпратено: zizin (IP регистриран)
Дата: 16 February, 2007 23:45

В средата на 4ти месец пробвах да дам плодово пюренце!тя се справяше добре,но аз се разколебах дали не е твърде рано!Давах по няколко лъжички около 1-2 седмици и спрях и си минахме пак само на кърма!Сега мисля след няколко дена(на 5 месеца и половина) да почна отново,за да въведа зеленчуково пюре,за да мога да давам по натам след 6тия и месно пюре и жълтък!

nika.piach.com

Изпратено: andi (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2007 00:23

Pedpo4itam da iz4akam do kam 6-tia, minimum v 5-tia, a mozhe i v 6-tia. Tova minimum, mozhe i t.n. sa, za6toto, Pazi Bozhe, vapeki rannoto zahranvane na golemiya mi sin Mom4il ne sam imala problemi sas zahrahvAane, zapek, alergii ili zloyadstvo, no i ne bih iskala. Sega uspyavam samo da karmya i znam, 4e tova e nay-dobroto za momenta za bebo.Kato vizhdam Mom4il kak lapa kakvi li ne 4udesii, znam, 4e te nyama da ubegnat i na Dimi. Taka 4e sega e momenta da napravya nay-dobrotoza deteto si. winking smiley

Изпратено: Iana_A (IP регистриран)
Дата: 17 February, 2007 08:38

Аз захрахих на 6 и половина месеца с оризова каша. Засега все още основната ни храна е кърма, плодовите и зеленчуковите пюрета са по-скоро да опитва различни вкусове и да може да ака, че откакто въобще подуши твърда храна и се беше запекъл. От 3 дни му давам хомеопатични и да чукна на дърво ака редовно.В тази връзка ми е интересно Софи какво даваш на баткото да ака? Ние взимаме Bryonia. Тука няма педиатър който да подкрепя ранното захранване.Даже доколкото разбиирам в БГ мамите лъжат че са захранили, тука е обратното мамите лъжат че не са захранили, че иначе се почват едни лекции. Моите аргументи се препокриват с тези на Baby и не мисля да ги изброявам, но също така и факта, че тука се хвърлят маса пари за изследвания и ако тези изследвания показват, че е по-добре бебето да се захрани късно, не знам защо някой решава, че обратното е по-добре.

Изпратено: ВЯРА (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2007 16:45

за късното съм.ние сме още малки,но колкото по-близо до природата,толкова по здравословно

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 28 February, 2007 16:58

Ади е захранена по старата схема - тогава не бях открила Биберона и нямах необходимото инфо. Ако го имах - щеше да е късно захранена! Живот и здраве, като имаме второ детенце - задължително късно захранване!

Изпратено: Ками (IP регистриран)
Дата: 4 March, 2007 22:24

Захраних дъщеря ми рано,но така беше преди 4год. и половина,но пък я кърмих 9 месеца.Преди 3 дни синът ми навърши 5 месеца,бях си решила да го захраня след 6 месеца,до около 4м. беше само на кърма,но много ми намаля,а исках да го кърмя до годинка,дохранвам с АМ,сок дадох на 4м,опита и плодово пюре,хареса му,но ще почакам още малко-да стане на 6м и ще почна с пюрета,каши и т.н.

Изпратено: (IP регистриран)
Дата: 29 March, 2007 09:56

Аз захранвам моето бебе след като навърши 2,5 месеца. Давам му пресен сок от морков и ябълка (между храненията, около 30 мл.). Също така го захранвам два пъти на ден с 90 мл мляко и 30-40 мл плодово пюре. Детето се чувства добре, не му се е отразило негативно. skok [color=indigo][/color][/img]

Редактирано 1 пъти последният път 29.03.2007 10:00.

Изпратено: Snoopy-taz (IP регистриран)
Дата: 13 April, 2007 12:39

ninichka Написал:
> Захраних при навършени 6 месеца с оризова каша
>
>
> И аз така thumbs up

Бог откъсна най-красивото цвете от своята градина и аз Му дадох живот на 19.03.2006г. в 06:33ч. при изгрев Слънце...

MELINKA SLADINKA 055

Изпратено: tydy (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2007 22:53

захраних на 5 месеца и половина с плодово пюре.

Изпратено: MaDydek (IP регистриран)
Дата: 14 May, 2007 02:31

Аз съм за късното захранване, но за съжаление нямах НЕТ, когато ми трябваше, а наоколо подкрепа така и не срещнах. plach Пък и депресия ме налегна...
Та затова пробвах сокчета от ябълки и моркови в третия месец. Като видях, че ги приема - спрях и чак при навършени 4 месеца дадох 2 дни сокче, а на третия малко плодово пюре. Беше ми доста объркано, но сега съм добре - беба вече яде каши, месни и плодови домашно производство.
Засега нямаме никакви проблеми /от 2-рата седмица сме на АМ, тъй като не ми слезе кърма/.Силно се надявам да не съм допуснала голяма грешка с тази моя схема!

Lilypie 1st Birthday Ticker

Изпратено: RADINA170 (IP регистриран)
Дата: 1 June, 2007 13:28

[AZ I S DVETE SI DESA IZBRAX RANOTO ZAXRANVANE TAKA KAM 5-6 MESESA VE4E NE IM GOTVIA OTDELNO P.P KAK DA KA4A SNIMKI NA MOITE SLAN4ITSA

Страници:  <<12345>>
Страница:2 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.