Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345>>
Страница:3 от 5
Re: Анкета: Ранното или късното захранване сте избрали?
Изпратено: diancheto (IP регистриран)
Дата: 6 June, 2007 11:59

Захраних рано каката и нищо си и няма!
Даже много добре си се развива детето.Сокче от средата на 2-рия ( по-малко и само от ябълки и морков), плодови пюренца от 3-тия месец, зеленчукови от 5-6 месец...
Каши просто не обичаше
Бяхме на АМ до 6-7 месеца, не съм и спирала млякото въобще, после просто мина на кисело мляко до 2.5 год.
Едва я отказах от шишетоwinking smiley
Няма да е само на кърма до гимназия я!

What is a friend? One soul in two bodies!

Изпратено: margo1978 (IP регистриран)
Дата: 10 June, 2007 20:11

и ние се захранихме рано.още вторият месец прекратихме проблема с коликите.сега сме на три месеца и половина почти и си хапваме плодово пюре.изхожда се редовно докато бяхме само на ам имахме ужасен запек.каката също я захраних рано и на 6м.вече беше на дет.кухня.дано и със стефан нямаме проблем.уважавам решението на всяка от вас относно захранването.успех на всички.

Изпратено: vik (IP регистриран)
Дата: 26 June, 2007 16:31

Здравейте мами. Аз мислех да не захранвам рано,но кърмата ми взе да понамалява към третия мес. и започнах с плодовите пюренца, от две седмици хапваме и зеленчукови, а от 3-4 дни и каша. През другото време мойто Мишле си предпочта цицата. Радвам се, че все още имам кърма и се надявам да мога поне до края на лятото да кърмя, защото той не признава нищо друго освен цици и лъжици. От няколко дни го пробвам със едно шише със гумен накрайник и той си го дъвче и смуче помалко, но иначе ми изпратиха нещо като пипета и с него давам водичка и сокчета и той пие иначе с лъжичката е голям зор. RADINA170 и аз като теб немога да сложа снимки на моите юнаци.Пробвах се няколко пъти, но нищо не стана, даже и линийка немога да си сложа. Чета какво са писали другите мами, но ............ sad smiley

Изпратено: herrera79 (IP регистриран)
Дата: 27 June, 2007 14:07

za kasnoto zahranvane sam ,a i pediatarkata mi taka misli ....predpolagam 4e 6te ia poslu6am

**********************************************************************************************
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tu eres el mundo.

Изпратено: aleks308 (IP регистриран)
Дата: 3 July, 2007 13:07

С каката се захранихме рано, по старата схема. Детето се чувстваше добре, приемаше всичко без проблеми. Сега много много не е по яденето, но това си е по наследство,и аз и съпруга ми сме били злояди като деца. Надявам се да го израсте. С бебчо от третия месец включихме пресните сокчета от ябълка, морков, давах даже и от череша / впосладствие разбрах че не е желателно/ веднъж дневно по 40мл. между две хранения. Иначе сме на кърма и с пюретата мисля да поизчакам, не съм решила точно от кой месец да започна да ги давам. Преди няколко дена му дадох 2 лъжички плодово пюре,повърна го. Затова мисля да отложа за по - нататъка. Водичка също пие, пак между храненията.

[play.vbox.bg]

Изпратено: mama Mimi (IP регистриран)
Дата: 14 July, 2007 17:35

С баткото който е на 11 г. се захранихме от рано: от 2-я м. със сокчета, от 3-я с пл.пюрета и т.н.но сега с Яни мисля да направи 5м. и тогава да започна със зеленчукови пюрета,после с плодови.

Glitter Photos

Изпратено: Nelly Dieva (IP регистриран)
Дата: 7 August, 2007 11:29

Момичета, едно "глуповато" въпросче имам: Как ще пуснете детето на 10 месеца на детска кухня, ако го захранвате след 6-тия месец. Възможно ли е за 3 месеца стомахчето от само от мляко да мине изцяло на храна?!?

Аз и с баткото и сега - няма да имам възможност да гледам до 2 годинки. Баткото го оставих на 8 месеца, а тези мънъци - живот и здраве, докато навършат 9 месеца, т.е. няма да мога да ползвам майчинството - а само болничния.

Аз моя батко го захраних по старата система,на АМ беше от 20-тия ден, защото ми се пресече кърмата от висока температура, но в интерес на истината детето си ме ръководеше само. Като не иска нещо - изчаквах го 1-2 седмици и после пак му го предлагах. Нямаме алергии, не сме боледували (да чукна на дърво), детето е много жизнено и енергично. Е, сега вече е адски злояд, но не мисля че това е причина от ранно захранване, надявам се да го надраснем.

№ 1 Владимир 11 декември 2003
№ 2 Станимир 17 август 2007
№ 3 Любомир 17 август 2007
№ 4 Красимир 2 август 2012

Изпратено: МилаС (IP регистриран)
Дата: 7 August, 2007 17:01

засега предпочитах да чета и не съм се включвала но исках да кажа че захраних след 6 месец и все още се кърмим основно.Дъщеря ми е на 10 месеца

Изпратено: dudididi (IP регистриран)
Дата: 17 August, 2007 00:10

Аз съм твърдо ЗА ранното захранване и много против късното!
На Емилиянка дадох сокче веднага след като минаха коликите,с плодовите пюренца започнахме в 4 тия месец.

People stop fighting,аngels are crying .We can be better!Love is the answer

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2007 20:26

Сами ясно го захраних по старата схема.
Калоян в петия месец по малко.

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: dary_73 (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2007 17:07

Радина е моето лакомо бебе. От 2 месеца запо4нах да и давам сокчета от морков и ябълка, по препоръка на лекарката. От началото на 3 месец(сега е на 3 месеца и половина) започнах да и давам отначало зеленчукови пюрета, след тях и плодови, отново по препоръка на лекарката. Преди една седмица приятелката ми и изпрати от Америка ка6и. Започнах по самоинициатива с оризовата, като я смесвам с малко п'ре и малко адаптирано мляко. Нямаме никакви проблеми с приемането на новите храни - нито колики, нито запек, нито разтройство. Бебчо изглежда добре, наддава на тегло и с нетърпение очаква обедното похапване. Винаги измивам празна паничка!С баткото беше обратно - ужасно злояд, но сега е на 15 год. и доста добре си похапва.

Изпратено: Mechi (IP регистриран)
Дата: 16 November, 2007 12:07

Nelly Dieva Написал:
-------------------------------------------------------
> Момичета, едно "глуповато" въпросче имам: Как ще
> пуснете детето на 10 месеца на детска кухня, ако
> го захранвате след 6-тия месец. Възможно ли е за 3
> месеца стомахчето от само от мляко да мине изцяло
> на храна?!?
>
>

Че кой е казал, че точно от 10 месеца трябва да тръгнем на кухня?! Може да си запишете детето, когато и да е след това. То така или иначе се чака за тази кухня.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

QuickPost

23.12.2007г. 3550/53
28.12.2007г. 3690/53
14.01.2008г. 4600
30.01.2008г. 5470/57
26.02.2008г. 6500/61
29.03.2008г. 7520/64
25.04.2008г. 8100/66

Изпратено: princesa (IP регистриран)
Дата: 30 November, 2007 17:15

az zaxranix moita da6teria sas sok4e na 40 dena plodovite pureta na 3 meseca sega e na 6 meseca i iadem i zelen4ukovi i mesni no samo doma6ni ot kupenite iade plodovite i mle4nite ka6i na gan4ev

Изпратено: Зузи (IP регистриран)
Дата: 4 December, 2007 11:51

Предпочитам да захраня по старата школа - на 2 месеца със сок; на 3 - с плодово пюре, на 4 - със зеленчуково пюре и т.н.
Това е мое лично мнение - държа да отбележа

http://www.picvalley.net/u/117/29097_047_m.JPG[/img][/url] [

Изпратено: andi (IP регистриран)
Дата: 4 December, 2007 17:11

Nelly Dieva Написал:
-------------------------------------------------------
> Момичета, едно "глуповато" въпросче имам: Как ще
> пуснете детето на 10 месеца на детска кухня, ако
> го захранвате след 6-тия месец. Възможно ли е за 3
> месеца стомахчето от само от мляко да мине изцяло
> на храна?!?
Да, бих казала, че е възможно. Дими беше на 6 месеца без 10 дни, когато го захраних. Въвеждах храните не по 1-2 лъжички, а по малко повече. Така до 10-ти месец въведох зеленчук, плод и каши, също и месо - и до сега не сме кусали свинско; телешко - малко преди 10-ти месец. За кухня подадох документи седмица преди 10-тия месец, защото разбрах, че е добра(в София). Има формалности, но не и чакане. Започнах около три седмици след като направихме 10 месеца, или в 11-ти. Дими харесва храната и като цяло си я хапва. Трудно му е все още някой видове храна (лещичка или телешкото месце в манджичките), но растем.
И аз моя голям батко го захраних рано поради липса на инфо тогава. Също добре похапваше, както и кухня, но не в София.Сега пак яде, но е по-претенция,или по-точно на периоди с любими храни и други, когато не ги харесва, но не го насилвам. love smiley

> Аз моя батко го захраних по старата система,на АМ беше от 20-тия ден, защото ми се пресече кърмата от висока температура, но в интерес на истината детето си ме ръководеше само. Като не иска нещо - изчаквах го 1-2 седмици и после пак му го предлагах. Нямаме алергии, не сме боледували (да чукна на дърво), детето е много жизнено и енергично. Е, сега вече е адски злояд, но не мисля че това е причина от ранно захранване, надявам се да го надраснем.
>
> Раждане - 17 август - Станимир 3050гр и 49см,
> Любомир 2500гр и 48см
> 1-ва консултация 24 септември
> Стани - 3900гр и 53см; Любчо - 3800гр и 52см
> 2-ра консултация 23 октомври
> Стани - 4900гр и 56см; Любчо - 5200гр и 54см
> 3-та консултация 23 ноември
> Стани - 5700гр и 61см; Любчо - 5900гр и 58см

Изпратено: Ralito (IP регистриран)
Дата: 8 December, 2007 20:34

Аз съм за средното положение,по-скоро съм за късното захранване..Първото плодово пюренце на 4 месеца,зеленчуковото на 6 месеца,а месо още не съм и давала.На 7 месеца сме.

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: maiia (IP регистриран)
Дата: 12 December, 2007 00:07

Мамита ние сме с рахит и много се тревожа какво ще каже утре докито.Хапваме си мляко, зел. пюре и каша, но ме е страх вече да давам.Доки личната на беба, каза че може по половин доза с плодово пюре, все едно кисел, ама мен както казах вече ме е страх да не качи рязко.Даите идеи с какво да замествам кашата.

Изпратено: nadja_r (IP регистриран)
Дата: 17 December, 2007 19:03

Аз захраних на 4 месеца със купешки зеленчукови еднокомпонентни,като не броя опитът със морковено и ябълково прясно цедено сокче на 3 месеца от които се запече и спрях.Малко по-късно дадох плодово и ги редувах в малки дози до 5-ти месец.Сега като ги навършихме дадох местно,въведах 1/4 жълтък към зеленчуковото и от 3-4 дни папка и каши/дори с АМ/.
Следвам наша си схема,и слава Богу,няма отрицателни реакции.Особенното е обаче,че не замествам кърмене а давам междинно!
Мисля че това е въпрос на личен избор и индивидуално според детето.

Изпратено: АнинаЛюбето (IP регистриран)
Дата: 7 January, 2008 19:08

Захраних рано,на 3 месеца и 10 или 15 дни,но аз съм с анемия плюс разни други неща и се застраховах с раното захранване и на беб му се отрази добре!много майки ме съветваха да изчакам,но не ми се рискуваше!!!Само ме е яд ,че не дадох първо зеленчуково пюре,защото сега нещо му се мръщи!

Изпратено: пепи калчева (IP регистриран)
Дата: 20 January, 2008 19:27

Азго захраних с плодово пюре в началото на 5-тия месец,но също така съм се съобразявала и с мнението на педиатърката и това от специалните книги.

Линийки от @#$%&

Страници:  <<12345>>
Страница:3 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.