Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345>>
Страница:4 от 5
Re: Анкета: Ранното или късното захранване сте избрали?
Изпратено: снежана (IP регистриран)
Дата: 27 January, 2008 13:24

аз предпочетох захранване след 6 месец.

Изпратено: Vailet (IP регистриран)
Дата: 11 March, 2008 16:04

Аз дадох сокче в края на втори месец от круша , защото малкия се беше запекъл и по съвет на педи , която ни убеди че крушата деиства разхлабващо !
Сокчето му хареса и аз реших тъй и тъй съм почнала да давам да не го лишавам от това удоволствие !
месец и половина вече давам сокче и незнам дали след като пием сокове , трябва ли вече да въведем пюренца или не е задължително ?
Извинете ме ако въпроса ми не е за тук !

Изпратено: maminkavania (IP регистриран)
Дата: 26 March, 2008 23:58

Аз захраних дъщеря ми след като навърши 6 месеца.До тогава беше само на кърма,сега е на 1 годинка,още я кърмя и яде доста неща.Сокчета и вода не искаше да пие.

По принцип даването на сокчета не се води захранване-те се дават в малки количества между храненията.Захранването е процеса,при който замествате едно кърмене,или хранене с АМ,с друга храна-пюре или каша.

Даниел-13г. Кристиян-11г. Катрин-4г.

Изпратено: doby (IP регистриран)
Дата: 31 March, 2008 10:50

Каката я захраних рано,така направих и с Боби, въпреки съветите на лекарите за по-късно захранване.Яде му се на малкият-какво да направя.
На почти 10месеца сме,а вече не иска крема от кухнята,предпочита кроасанчеат или бисквитки.

Изпратено: redgina (IP регистриран)
Дата: 31 March, 2008 13:03

Az li4no zahranih Viki kogato be6e o6te na 1 mesec s sok ot morkov i qbylka na 2 po4nahme plodovite pioreta i ne sme imali problem ,no vseki sam si izbira nas taka ni posavetva doki

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 19 April, 2008 22:26

след 6-тия месец

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 1 May, 2008 08:57

Aлекс е захранен в 5 месец мисля и Ема 5-6 месец да захраня.

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: evolution (IP регистриран)
Дата: 11 May, 2008 13:12

Мия няма да пие сокчета до 1 г, защото има усложнен рефлукс, но пък за пюрето мисля от 4 месец някъде да започнем, защото по-твърдата храна ще й помогне да преодолее повръщането. Ще се консултирам и със специалист, за да съм по-сигурна.

10.03.08 3,550 кг 50 см
10.03.10 13 kg 89 sm
10.03.11 15 кг 97 см
10.03.12 17 kg 104 sm

Изпратено: bubana (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2008 17:25

Първото си дете захраних по стандартното със сокче.Никакви проблеми съм нямала.Второто реших да поизчакам,но със сигурност не бих чакала чак до след 6м.Първо си зависи от детето,както е казала Geizaпроявява интерес към храната.Захраних го на почти 5м.И искам да ви кажа че веднага го прие с охота зеленчуковото пюренце.Така лакомо хапваше ,че направо се изненадах.Това ме навежда на мисълта,че на децата в един момент им се иска разнообразие от това млекце.Няма нищо лошо детето да се захрани и по-рано,но да не се спира кърменето.Аз направих едно нещо.Не заместих веднага хранене ,а давах помалко пюренца и после дохранвах с кърма.така хем опитва различни вкусове,хем не се отказваме от кърменето.Успех на всички и най-важното дечицата да са живи и здрави .

Изпратено: milagro (IP регистриран)
Дата: 16 July, 2008 14:32

Изцяло съм се доверила на педиатъра ми и сега вече втори месец пием сокове от ябълки, моркови, череши и май тва е ... Но ако трябва да захранвам с по- сериозни храни- бих си изчакала да се дооформи гълтателния рефлекс

Изпратено: stelini7 (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2008 17:56

Аз със сигурност ще изчакам до 6-тия месец със захранването. Срамота - в кой век живеем, а наште доктори още си карат по схемите на захранване от комунизма. Да не говорим, че в повечето родилни домове в страната тъпчат бебчетата с вода и АМ от първия ден и хич не поущряват кърменето по този начин. Аз родих секцио и ми дадоха бебка чак на 3-тия ден, дотогава е била на АМ. Жив късмет си е, че засука добре. После големи караници бяха с докторите понеже не исках да я дохранвам с АМ и исках да я кърмя на поискване. За щастие след като ни изписаха всичко се нормализира - сега си суче на поискване, вода не давам и бебка си е много добре. Надух ви главите сигурно, но само тук мога да споделя това без да бъда обвинявана и съдена, че не си гледам детето както трябва.
Успех на всички мамчета и като дойде време за нашето захранване ще пиша да давате съвети smiling smiley.

Изпратено: iina (IP регистриран)
Дата: 18 July, 2008 22:16

Мисля че децата трябва да поемат колото се може повече витамини,аз започнах със сока от почти третия месец,а от четвъртия ще започна с пюретата,не съм решила дали с плодово или с зеленчуково.За мен така е правилно.

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 19 July, 2008 14:58

Смятам да захраня сина си след 6тия месец ако все още имам кърма,защото дъщеря ми е захранена от третия и много боледува да не говорим колко е злояда и на седем год тежи 17кг.Незнам дали се дължи на ранното захранване,но до 3тия песец имаше голям апетит и след включване на плодовите пюрета започнаха проблемите ни.Така че ако имам кърма ще кърмя бебчо поне до 6тия месец без да включвам пюрета.

Изпратено: zhiki (IP регистриран)
Дата: 5 August, 2008 12:23

Избрала съм по-късното захранване за сина си, със сигурност след навършен 5-ти месец ще започваме с безмлечната оризова каша или с пюре от картофче. Стремежът ми е да запазим максимално дълго кърменето. Но всяка майка решава сама за себе си кое е най-добро за детето й... thumbs up

Дата: 16 August, 2008 16:18

Здравейте,давам сок от края на 2ри месец ,от вчера зхранвам с пюре от морков но детето се изнервя понеже още не е наясно как се яде,до кога така да пробвам с по 2 -3 лажички?
А, вашите деца за колко време свикнаха да хапват и какви зеленчукови пюрета им давахте?Сменяхте ли ги или с един вид хранехте?Детето ми е на 4м.
Поздрав, Ина.

Дата: 17 August, 2008 23:51

Зара ,благодаря ти.

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 21 September, 2008 11:16

И аз мисля,че е рано за зеленчукови пюрета!Явно не е готова и за твърда храна,както и за не вече сладка,а "солена".ПО-добре въведи плодови пюренца ще ги хареса повече.Но ако и тях не ги харесва не я насилвай значи не е готова за "твърда" храна!
За видовете:започни с ябълка,ябълка и морков,круша,синя слива.За зеленчуковите:морков,тиква,картоф!

Изпратено: kpematopka (IP регистриран)
Дата: 28 September, 2008 12:04

Сокчета му даваот 3тия месец, а от няколко дена оризова каша. Няма колики и се чувства прекрасно. Имахме проблем с запека, но вече нямаме.

Изпратено: ВИЛХЕЛМИНА (IP регистриран)
Дата: 10 February, 2009 12:04

Захраних рано.
Нещо не мога да се доверя на това късно захранване,много съм изчела за него,но предпочитам ранното.

Да мина да те взема или да взема да те мина?

Изпратено: vladislava.r (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2009 09:44

здравейте. аз съм си захранила детето при навършени 4 месеца.сагласна съм с мнения сварзани със стомахчетата и отделителната система,но месля че детето си показва.поето дете разте бързо и млакото не му хвашта място докато с пюрето е супер

Страници:  <<12345>>
Страница:4 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.