Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
трудно се храни, случвало ли се е на някое бебче
Изпратено: ivona_s2002 (IP регистриран)
Дата: 30 May, 2007 21:43

Ne znaja za6to, no malkata taka i ne moje da se nau4i, ve4e mislim, 4e i ima ne6to na ezika. Kato i davame s luji4ka njakak si stranno ja buta s ezi4eto i vsi4ko izti4a navun. 4akah dosega, no ne se nau4ava, dali e simptom za lekar i na kakvo moje da se dulji spored vas? 6te sum vi blagodarna ako kajete mnenie.

Lilypie 1st Birthday TickerLilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday Ticker

Re: трудно се храни, случвало ли се е на някое бебче
Изпратено: deni_81 (IP регистриран)
Дата: 30 May, 2007 21:56

Както го описваш,може да е къса "юздичката" под езичето (френолум).Повечето деца с къса "юздичка" имат този проблем.Погледни под езичето дали е това.Ще го познаеш ако "юздичката" е много накрая на езичето.За друго в момента не се сещам.

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 30 May, 2007 22:30

Това е темата, която пуснах аз преди време точно за късата юздичка. Момичетата са давали линкове към статии със снимки. Огледай добре езичето и как е свързано отдолу с челюстта.
Ако се притесняваш, че имате подобен проблем, попитай педиатъра или се свържи с лицево-челюстен хирург или стоматолог-хирург.

Мишокът е на "три без малко".

Дата: 30 May, 2007 23:43

A ima li zna4enie, spored vas, 4e ot biberon si jade normalno, a samo s lujica ne moje?

Изпратено: mimi_9 (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 09:51

ivona_s2002 Написал:
-------------------------------------------------------
> A ima li zna4enie, spored vas, 4e ot biberon si
> jade normalno, a samo s lujica ne moje?
Ами да ти кажа това, че от лъжицата не може е голям показател, че явно има някакъв проблем.Ако не можеш да прецениш дали и е къса юздичката я заведи при педиятърката и тя ще я погледне.Ако си от София мога веднага да ти препоръчам къде да я заведете, но при условие, че наистина и е къса юздичката.На нас на 7-8месечна възраст ни я махнаха, няма страшно.

[www.jivotno.com]

Понякога животът те подлага на изпит,
преди да си имал възможност да си научиш урока.

Изпратено: deni_81 (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 10:31

ivona_s2002 Написал:
> A ima li zna4enie, spored vas, 4e ot biberon si
> jade normalno, a samo s lujica ne moje?

Има значение, да.От биберон е лесно и без много усилие,а когато бебетата ядат с лъжичка, с езичето избутват и придърпват храната.Когато има такъв проблем с юздичката е трудно езичето да прави тези движения и почти не може да се изплезе.

Дата: 31 May, 2007 11:41

A tova za plezeneto e mnogo stranno, ot okolo mesec se plezi postojanno i iskarva dosta navun ezi4eto. Vsi4ki me pitat za6to se plezi tolkova, a az vse otgovarjam -za6toto e bebe, no ve4e vzeh da se zamisljam i se 6a6kam vse pove4e. Da razbiram li, 4e ako e kusa uzdi4ka ne moje da se plezi? Gledah ja odeve, no mi izglejda normalno, a 4ak drugata sedmica sme na vaksina, 4akah 4 meseca i bjah spokojna s tozi ezik, a sega mislja samo za tova, 4e ne6to moje da ne e nared.

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 11:48

Ивона, а някакви други притеснения покрай бебето имаш ли? Как е минало раждането - някакви проблеми да сте имали?

Дата: 31 May, 2007 12:13

Chrisi, njamam, no ot 5 do 13 gestacionna sedmica bjah v bolnica s punktirana kista i prez cjaloto vreme na ab, no stava6ti za bremenni - cefalekcin, maxipim, augmentin, i njakakvo za gubi4ki, za6toto ot mnogoto ab polu4ih. Sled tova infekcijata mina i do rajdaneto njama6e problemi. Na 15 dni Adi se razbolja ot batkoto ot gaden virus i pi augmentin, naj-slabija po 2 ml. Kazvaha, 4e e mnogo malka, no e po-dobre s ab. Ot nego polu4i alergija kum beltuci, no ve4e sme v proces na zahranvane.

Дата: 31 May, 2007 12:17

A i drugoto, koeto e, razli4ni sa i ponjakoga zenicite, no ja vodihme i na detski oftalmolog i detski nevrolog i kazaha, 4e ni6to i njama. Ina4e ve4e pravi po edna dve kra4ki, pulzi mnogo, vurti se, kazva ta-ta-ta, na-na-na. Smee se i za men si e normalna. Mislja, 4e 4uva i vijda normalno.

Дата: 31 May, 2007 12:28

Oh, ve4e vzeh mnogo da se zamisljam, no ot 3-4 meseca si stoi na 68 sm, na kg naddava, mislja, 4e moje bi drugija mesec naj-nakraja 6te drupne, za6toto ne e malka, teji 8300 (ka4va po okolo 300 gr. mese4no poslednite njakolko meseca, no si e v normite za vuzrastta)

Изпратено: the_angel (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 12:37

Мисля,че за 8 месечно бебе би трябвало наблюдаващия педиатър да е установил ако има дори и най-малко съмнение,че на детенце му има нещо.
Немога да проумея що за лекар би изписъл антибиотик на 15 дневно отроче та било то и най-слабия аб.?
А щом поведението й е нормално:пълзи.плямпа,смее се и всички те им бебешки приумици skokзначи СПОКО pregradka .
На мен майка ми и казва,че щом Александра сае плези толкова(и нейният език по цял ден висо извън устата tanc ) като проговори няма да можем да й затворим устата.

Дата: 31 May, 2007 12:41

На мен майка ми и казва,че щом Александра сае плези толкова(и нейният език по цял ден висо извън устата ) като проговори няма да можем да й затворим устата.

Dano da e taka

Дата: 31 May, 2007 12:48

Ивона, а къде сте ходили на невролог? По принцип не е лошо да се направи пълен преглед за ваше успокоение (ако тогава са ви гледали единствено заради зениците и само на това е обръщано внимание).
Ейнджъл, аз не съм толкова убедена, че винаги може да се регистрират по-специфични проблеми в рамките на 15-те мин на месец, за които педиатъра вижда бебето (няма да давам примери, но съм видяла достатъчно такива). Родителите са тези, които са най-близо до бебето и го следят ежеминутно, така че се разчита на тях да преценяват дали има нещо обезпокоително и да обърнат внимание на лекаря.
А за двуседмичното бебе и аб - аб се дават и на силно недоносените бебета, когато са показани. А предвид че болно бебе на 2 седмици може много лесно да развие бронхиолит и да прекара седмици в болница, презастраховането с аб може да е достатъчно оправдано.

Дата: 31 May, 2007 13:00

Na nevrolog hodihme vednuj v Pirogov i mesec sled tova v detskata pediatria, zabravih mu imeto, no kazvat, 4e e mnogo dobur. Be6e predi okolo 2-3 meseca. A za ab, moje bi ima6e nujda, bjahme na kra4ka ot bolnica, be6e s visoka t i neadekvatna, ne iska6e da su4e, da pie ni6to, batkoto be6e s pnevmonija i nejnite purvona4alno simptomi bjaha su6tite, njakolko puti vikahme i burza pomo6t, no se razmina vsi4ko v ku6ti, slava bogu.

Редактирано 1 пъти последният път 31.05.2007 13:11.

Изпратено: vilibo (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 13:03

А може просто бебето да е злоядо и затова да избутва храната с лъжичка. Имам си един такъв пример вкъщи. eye rolling smiley

Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!
Не правете една и съща грешка веднъж!
Из рекламни кампании на The Economist

Местожителство: През един форум

Дата: 31 May, 2007 13:10

А може просто бебето да е злоядо и затова да избутва храната с лъжичка. Имам си един такъв пример вкъщи.

I tova si go mislehme, no prosto da ne haresva ni6to - plodovite pureta i ka6i4kite s plodove sa sladi4ki i bi trjabvalo pone ne6to ot tjah da i haresa, vuzmojno li e ni6to da ne i e vkusno?

Изпратено: ^lilo^ (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 14:07

the_angel Написал:
> Мисля,че за 8 месечно бебе би трябвало
> наблюдаващия педиатър да е установил ако има дори
> и най-малко съмнение,че на детенце му има нещо.
> Немога да проумея що за лекар би изписъл
> антибиотик на 15 дневно отроче та било то и
> най-слабия аб.?
> А щом поведението й е нормално:пълзи.плямпа,смее
> се и всички те им бебешки приумици значи СПОКО .
> На мен майка ми и казва,че щом Александра сае
> плези толкова(и нейният език по цял ден висо извън
> устата ) като проговори няма да можем да й
> затворим устата.
>
>

Еее аз знам по фрапиращ случай. Ражда се бебе на една моя приятелка едро хубаво бебе и се нагълтало с вода незнам това не си го обяснявам как е, но го държат на течение и започват на АБ и кислород. Сега е на един месец и вече са ги спряли но представете си какви поражения може да има

Lilypie Pregnancy tickers

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 31 May, 2007 14:53

ivona_s2002, щом си изплезва езичето извън устата, почти е невероятно да има къса юздичка (тогава върхът на езика щеше да стига максимум до долните венци или до средата на долната устничка).

А по друг начин освен с лъжичка и биберон хранила ли си я? Например да си й давала трохичка храна с пръст - и ако си давала, пак ли избутва храната? Наистина е съмнително съвсем нищо да не й хареса.

Мишокът е на "три без малко".

Дата: 31 May, 2007 15:01

А консултирали ли сте се с логопед - те са специалисти не само по упражнения за говора, каквато е първата асоциация, когато човек чуе за тях.Логопедите се занимават с всякакви проблеми с гълтане, преглъщане, задавяне и свързаните с тях проблеми с храненето. Най-малкото ще могат да кажат дали действително има някакъв проблем, да те насочат какво да правиш, за да може детето да се храни по-успешно с лъжичка и ако има нужда, ще знаят към какъв специалист да те прехвърлят.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.