Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
За шум на сърцето
Изпратено: Noora (IP регистриран)
Дата: 5 March, 2005 19:29

Здравейте мами!
Изкам да отворя тема относно шума на сърцето на бебчетата. Апела ми е към всички на които са казали че шумчето е невинно или че е физиологичен и ще изчезне с времето. Не ги слушайте а отидете да ви направят ехография в 3-та градска болница задължително. Надявам се че няма да сте от 10 % при който шума не изчезва а се налага оперативна намеса. Ако някой се интересува от въпроса да даде знак. Чао и успех на всички.

Lilypie Baby Ticker

Re: За шум на сърцето
Изпратено: bel (IP регистриран)
Дата: 5 March, 2005 19:46

Нора кажи нещо по-конкретно.Ние имахме такъв проблем в началото.

Изпратено: LILI A. (IP регистриран)
Дата: 5 March, 2005 21:19

Боби има такъв шум на сърцето - веднага след като ни го откриха отидохме на кардиолог - тя за щастие потвърди, че е невинен... Но наистина е препоръчително (дори задължително!) да се отиде при специалист-кардиолог, а не да се доверяваме само на личния лекар! Изцяло те подкрепям!

Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket

Изпратено: Noora (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2005 06:53

Има няколко вида шум на сърцето. Единят т. нар. физиологичен изчезва с времето, едни лекари го чуват други не. Но Другият шум, който се дължи на порок на сърцето също в началото се чува кото физиологичен но за нещастие не е. Лошото е човек да се заблуждава че е физиологичен и да не обърне внимание на време. Ако сте ходили на специалист педиатър- кардиолог и ви е направено ЕКГ и ехокардиография се е видяло на какво се дължи шума. Въпросът е да се вземат мерки и ако се окаже че е порок да се предприеме нужното лечение своевременно. Както един лекар ми каза"90 % се оказват невинни, но заради другите 10 % всички трябва да си направят изследването".

Lilypie Baby Ticker

Изпратено: orxidea1 (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2005 10:00

Здравейте!!!
Консултацията с кардиолог е задължителна и то при специалист.При нашата кака го откриха когато беше болна от грип като бебе и това беше особенното че се чуваше на гърба сигурен признак че не е бизобиден.След няколко прегледа се установи стеноза на аортата.Слава богу в лека степен и не сме под никакакъв режим но единственото лечение е операция.А най-гадно от всичко е чакането.Но от ходенето по лекари едно разбрах че ако има някакъв проблем или ще е последствие от чернобил или от вземане на лекарства наи-вече първите три месеца от бременноста и то не подходящи или е наследствено.Това е от мен.Дори в рода си да нямате с такъв проблем един преглед при установен шум на сърцето няма да навреди на никой.

[img][/img]

Дата: 6 March, 2005 10:58

Нашият шум си го имаше още при раждането.М/у предсърдията има малък отвор,през който циркулира кръвта в резултат на което е и този шум.Това е най-общо казано.Нашият батко се роди недоносен и лекарите казаха,че този отвор го има през ембрионалното развитие и обикновено се затваря до края на бремеността.Но при него не се е затворил,защото не е изкарал докрая.това са т.нар междупредсърдни дефекти.Като беше на 8м. го гледа детски кардиолог на ехограф тук в нашият град.Тя каза,че шумът е много слаб и отвора е почти затворен.След това не са го гледали повече.Един път споменах на GP-то тя обаче каза,че ако има шум още, той се чува със слушалките.А тя нищо нечува.Между другото шума така и го откриха-със слушалки. Преди 5г.тогавашната участъкова лекарка,която е била шеф на микропедиатрията откри шума при първият преглед след изписването на детето.Освен това знам,че ако има нещо детето продължава да посинява в определени моменти.

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2005 23:16

Аз имам шум на сърцето, 3мм отвор между двете камери. Като малка ме бяха емнали нашите по билници в софия, гледаха ме специалисти, казаха че с времето като съм пораснала ще се затвори, но така и още не се е затворил. Казват че колкото е по-силен шума толкова по-малък е отвора, опасното е къде се намира и колко е голям. Сега поради бременността ми ме проверяваха пак специалисти, гледаха и сърцето на бебо на еко видеозон, някой път било наследствено.
И моето мнение - амо има шум, задължително на специалист. smiling smiley Поне ще сте спокойни.

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: Stela2000 (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2005 10:29

Нашето слънчице Емо се роди със шум, който му откриха още в родилния дом. В София му диагностицираха междукамерен дефект - малка дупчица между двете камери, през която "чистата" и "мръсната" кръв се смесват. Слава Богу, проблема ни беше доста малък - не е стигал до посиняване и до други нежелани ефекти... След поредица прегледи и консултации на 21.10.2004 му направиха операция в 3-та градска. Просто не ми се говори, че това беше най-тежкия ден в живота ми - да оставиш бебчето си на година и два месеца на сърдечна операция... Не го пожелавам АБСОЛЮТНО на никого!
Операцията беше успешна, възстановяването - бързо, още на 3-тата седмица му спряха всички медикаменти и казаха да забравим, че сме имали проблем и да се отглеждаме нормално.
Много се радвам, че всичко това е вече зад гърба ни, а още повече - че имам едно малко геройче, което стоически изтърпя всичко.

Когато става дума за здравето и живота на децата, по-добре е човек да е малко хипохондрик (в добрия смисъл на думата) и да се консултира със специалист при всяко съмнение, отколкото да пропусне някой съществен проблем.
Преди време пуснах в клуба на бъдещите майчета тема за феталната ехография - за съжаление на мен никой не ми беше казал, че има такова изследване. А вие знаехте ли за него? И колко от вас са си правили?

Поздрави и целувки на всички бебки и бебоци! Да са ни живи и здрави!

baby

Дата: 7 March, 2005 11:32

Стели, представям си какво се приживели,защото миналата година нашия батко го оперираха от апандисит 2 седмици преди да се роди бебка.Що рев и сълзи имаше от моя страна...Дано при нас всичко да е отшумяло,но ще се посъветвам със специалист.

Дата: 7 March, 2005 11:59

Открих една статия за въпросните дефекти а сърцето.Там се казва че лечението на междукамерните дефекти е оперативно, а не е задължително да се оперират междупредсърдните.Т.е малките дефекти не се оперират,но средните и големите, да.Автор на статията е Д-р Атанас Ташков педиатър кардиолог в Първа детска специализирана болница-София.

Изпратено: kameliq (IP регистриран)
Дата: 7 March, 2005 12:26

Iaz mislq,4e tozi pregled e zadaljitelen.Slava bogu,kogato hodih v 5-q mesec ot bremennostta na triizmeren ultrazvuk popadnah pri docent Tomova v cENTARA PO PEDIATRIQ v Sofia.Doktorkata e mnogo mila jena,koqto s prosti dumi mi obqsni kak vsi4ki bebeta se rajdat s vaprosnata dup4ica na aortata,koqto do 2-3 mesec se zatvarq,poradi tazi pri4ina i jp-to mi kaza 4e vsi4ki bebeta imat 6um na sarceto.Ta vaprosnata docentka-kardiolog,prepora4va tozi profilakti4en pregled na vseki.Nie go napravihme kum 5-iq mesec i sega sam spokoina.savetvam vi i vie da ste spokoini,kato minete na tozi pregled,za6toto e vajno smiling smiley

Изпратено: meryD (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2005 20:04

Моята дъщеря също е с шум на сърцето - междукамерен отвор още от самото раждане. Водим я през няколко месеца на кардиолог и казва че не е необходимо никакво лечение, вече се е образувал аневризъм, който ще го затвори. Само трябва да се провежда винаги профилактика с антибиотици при всякаква болест ( профилактика на ендокардит) и най - вече да не се оставя детето да поддържа температура повече от два -три дни.

Изпратено: rallina (IP регистриран)
Дата: 9 March, 2005 12:10

LILI A. Написал:
-------------------------------------------------------
наистина е
> препоръчително (дори задължително!) да се отиде
> при специалист-кардиолог, а не да се доверяваме
> само на личния лекар! Изцяло те подкрепям!
>
>
>

Маги се роди с шум на сърцето и заради него ни задържаха един ден повече в болницата. На 3 месеца я заведох на кардиолог и се оказа, че е било съвсем невинно. Сега трябва пак да ходим профилактично

Изпратено: mitja (IP регистриран)
Дата: 13 March, 2005 14:48

Iaz preminah prez tozi koshmar.GOLIAMIAT MI SIN SASHTO E RODEN S MEZDUKAMEREN DEFEKT.Obache pri nas tova go otkriha chak gogato Deni beshe na tri godini.Edin ot osnovnite faktori pri tozi defekt e che dezata boleduvat mnogo chesto.Nai veche ot pnevmnii nie izkarahme sedem.Dokato lekarkata mi reagira adekvatno veche biahme sasipani vsichki tova dete beshe postoianno bolno.Dori vav treta gradska lezahme 16 dena s virosna pnevmonia.Togava beshe na godina i 3 mes.Za parvi pat tam se osamniha che neshto ne enared sas sarzeto no nishto ne napraviha.Kogato stana na tri god. zapochnaha da mu izlizat kapsolovani echemizi na ochite po pet shest na broi sigurno edin tir smehlemi i kapki izkapahme nishto.Edva togava edna doktorka ni prati na kardiolog.Imal e 12 mm. otvor veche beshe zatvoril 8mm.samichak.Kardiologa se hvana za glavata kaza ni che ako sme go zaveli predi 2god e shtial da go operira vednaga.Ne me pitaite kakvo mi beshe shtiah da umra.Slava bogu se okaza che deteto e imalo mnogo silen organizam i go ostaviha taka.Sega e na 6god. i minalata godina zatvori na zialo edinstveno pie vsika godina imunostimulatori i pri vsiaka infekzia antibiotik.Sashto predi poluchavashe zaduh i kashliashe kato asmatik pi dve godini protivoalergichni siropi gorkoto go izmachihme.Vsichko izchezna s zatvarianeto na otvora.Deteto spria da kashlia iDA BOLEDUVA.Imal e neveroiaten kasmet kazaha doktorite.Sega vsichko e zad garba ni i veche si imame oshte edno malko sinche na 2 meseza,koeto kakto se seshtate vednaga shte bade zavedeno na kardiolog.SAVETVAM VI I PRI NAI MALKO SAMNENIE DA ZAVEDETE DETETO SI NA LEKAR.

Изпратено: tiko (IP регистриран)
Дата: 13 March, 2005 20:14

И аз много се бях уплашила, когато на голямото ми дете откриха шум. Ходихме при доктори и накрая в София - не знам дали беше 3-та градска, но знам, че е специализирана за детски сърдечни проблеми. Правиха ни ехография и всичко се оказа добре, но бях се подлудила докато доцент Цонзорова не ме успокои, че всичко* в изследванията е наред.Но иначе проблема не е за пренебрегване и трябва навреме да се обърне внимание.

Изпратено: joder (IP регистриран)
Дата: 20 April, 2012 15:02

Здравейте,

Моля, препоръчайте педиатър-кардиолог в София. Синът ми е на 3 седмици и има сърдечен шум. Педиатърът ни изпраща в ІІІ Градска болница на специализиран ехокардиографски преглед, но за целта ни трябва направление ІІІА, което се издавало от педиатър-кардиолог.

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 20 April, 2012 15:41

Не мога да помогна,но ти пожелавам притесненията да са напразни!!!и всичко да отшуми до 6м.smiling smiley)И моята дъщера беше така,но всичко се оправи от самосебе си!

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: JUJU (IP регистриран)
Дата: 26 April, 2012 21:45

Здравей joder!
Не съм влизала тук много отдавна, и търсих нещо в интернет и попаднах на клубчет, навяха ме хубави спомени и реших да вляза.

Първо и много важно -НАПРАВЛЕНИЕ IIIА се дава от обикновен педиатър, личната лекарка ти дава направление за педиатър а педиатъра ти дава IIIА , въобще не ти е нужен педиатър-кардиолог.

Сина ми опериран от шум на сърцето, който и лекар да ви прегледа в трета градска болница всички са на много високо ниво, не се притеснявай всичко ще е на добра страна, ако имаш въпроси ми пиши на krumova2002@abv.bg

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.