Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
колко често акат новородените?
Изпратено: Fairy_artist (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 10:23

мили мамчета,
бебенцето ми е на 12 дни и от скоро акаме почти след всяко кърмене- това значи поне по 4 пъти на ден. Искам да разбера дали това е нормално или има някакво стомашно разтройство.-

Re: колко често акат новородените?
Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 10:26

Няма разстройство smiling smiley Може и 7-8 пъти на ден да акате. А може и веднъж на 4-5 дни. Все е нормално.
Да ти е живо и здраво бебчето!

Мишокът е на "три без малко".

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 10:28

Първо честито бебенце. Да ви е живо и здраво и много радост да носи в семейството ви.
За акането - изобщо не се тревожи: напълно нормално е да ака при всяко хранене. Стомахчето му още не се е регулирало. Това ще стане в течение на времето до около 3-4месеца. Ако е на кърма, може да ака както по 5-6 пъти на ден, така и само по веднъж.

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: Fairy_artist (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 11:54

страхотни сте!мерси за сърдечните пожелания и за бързите отговори!
И аз ви пожелавам здрави и усмихнати бебчета, носещи радост и щастие!

Изпратено: hana1 (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 12:00

И моята акаше по 7-8 пъти на ден - след всяко кърмене. И така беше докато не започнахме захранването. Сега вече по 2 пъти на ден - понякога и 3.

Изпратено: ipp_70 (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 12:09

Честито бебче! Съвсем нормално е!Не се притеснявай!

Цели се в луната, дори и да не улучиш ще попаднеш сред звездите!

Изпратено: mimetonaivo (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 12:10

Ние, по веднъж на два дниsad smiley Сега на почти 7 месеца по 4 пъти на денsmiling smiley Само дето сега мирише повечеsmiling smiley)))))))))

[

Изпратено: gippy (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 12:10

Fairy_artist, честито бебче. Чудех се къде се загуби smiling smiley Моята бебона също ака много - след всяко кърмене ,а ние се кърмим доста често.
Отначало имаше пеиод след РО като не ака 4-5 дни и накрай изака най - голямото ака на света ,не питай колко бях притеснена. но постепенно коремчето й се регулира и сега се радвам на всяко аки.щом ака значи се храни добре детето (grinning smiley

Изпратено: мери78 (IP регистриран)
Дата: 29 December, 2007 22:01

Честито бебче.Да ти е живо и здравичко.Моя бебок акаше по време на всяко кърмене поне до към 4м.После поразреди.Даже се обаждах на педи да й кажа ,че май сме с разтройство,докато разбера,че всичко си е наред.

[mery78.multiply.com]

[www.bgphoto.net]

Ако искаш да промениш Света-промени себе си,
ако искаш да промениш мъжа си-промени себе си,
ако искаш да промениш детето си-промени себе си
и те ще се променят!

Изпратено: Vera_25 (IP регистриран)
Дата: 30 December, 2007 14:03

Акахме по 8 пъти на ден,т.е. след всяко кърмене,поне до 5-тия месец бяхме така.Няма място за притеснение!

[banners.wunderground.com]

Изпратено: cvetice (IP регистриран)
Дата: 1 January, 2008 15:52

а как стои въпроса с бебо,което е на АМ.моята ака по 2 пъти на ден нормално ли е а е на 13 дена

Изпратено: mama Eva (IP регистриран)
Дата: 3 January, 2008 01:39

Ние като се родихме си бяхме само на кърма и акахме даже по време на всяко кърмене. В последствие като започнахме смесено хранене-кърма и Ам към четвъртия месец пак си акахме поне по четири пъти на ден.
Като станахме на година и половина акахме по два, три пъти на ден. сега ще правим две години и почти всеки ден ака по два пъти.
Говорила съм затова сличната и тя се опит за ме убеди,че детето не се изаквало хубаво и затова още го правело по няколко пъти дневно. Да, но не съм съгласна,защото си ака нормално и това не ме притеснява.

Мисис "Кулинарна фурия 2007" cvete Мисис Златни ръце cvete Мисис Биберон 2008 cvete "Вкусотиите на мама Ева"!

Изпратено: mimi_new (IP регистриран)
Дата: 23 July, 2011 13:23

Моят син е на 5 месеца и от 1 седмица започна да ака след всяко хранене. Давах ентерол и гентамицин, но все е така. Пуснахме изследване на акото и чакаме в понеделник резултати. Дано всичко е ок.

Изпратено: silvana_holt (IP регистриран)
Дата: 9 August, 2011 08:09

бебетата който кърмят акат много ,може и след всяко хранене. Mоито е на адаптирано и ака no един път на ден.

Изпратено: silvana_holt (IP регистриран)
Дата: 9 August, 2011 08:10

извинявам се за правописната грешка grinning smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.