Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  1234567>>
Страница:1 от 7
СЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: aveshar (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 18:50

аз родих със секцио на 06.06.2006моята дъщеря ВИКТОРИЯ .проплака в 8.15 тежеше 3.500 и беше дълга 50см.беше неизбежно секциото малката ВИКИ беше решила да излиза с носа напред.а и беше се оплела цялата в пъпната връв.но слава богу мина всичко добре.

Редактирано 1 пъти последният път 28.02.2009 13:24.

Re: neСЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: GerganaS (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 19:20

аз раждах нормално.. и малката беше с носа напред..чудя се защо родих нормално..никой не ме видя на ехограф преди раждането...големи мъки се мъчих..
мила, ще ти преместят темата в друг подфорум.

Re: neСЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: yana26 (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 19:21

баткото се роди 2900 и 49см.много лесно нормално раждане за 10 мин.,а малката бях на системи 6ч.и половина и тя е нормално раждане с увита пъпна връв около врата и крака за около 15мин.2750кг.47см

Изпратено: Daniva (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 19:23

Доста пъти е обсъждан този въпрос. Отговорът накратко е: както се случи, важното е бебчето и майката да се чувстват добре и да са здрави!

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 19:37

Първото - нормално, второто - спешно секцио.

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: Merinikc (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 19:47

Обсъждана или не,няма значение има нови мами които се интересуват а и все пак да чуем и техните мненияwinking smiley
Моите мишлета са родени секцио-палнираноsmiling smiley

Lilypie Kids Birthday tickers

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 19:51

Кате, темата е за друг клуб,обсъждана е често .Знаеш моето мнение принципно кой както е настроен,но лично аз съм категорично за секцио. thumbs up

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: kriskoniko (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 20:07

Аз родих нормално,бях определена за 1 октомври но мишлето се роди в 08 45 на 17 септември,с два напъна и фръкна като тапа,спасих се само с 5 шева,роди се 3,250

URL=http://puzkarapuz.ru/][/URL]

Изпратено: poli34 (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 20:11

аз родих с планирано секцио, 10 дни преди термина!! Дария се роди 3600гр и 51см!

Изпратено: j_nikolova (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 21:25

Аз съм твърдо за нормалното раждане,освен ако няма медицински причини за секцио.Родих бързо и леко - всичко беше за 1 час с два вътрешни шева се разминах.Вярно,че бебчо беше малък 2610гр.
Живот и здраве след време мисля и за второ и ако няма причини за секцио пак искам нормално.
Изживяването и спомена е незабравим.

Изпратено: timon-timon (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 22:04

rodih na 12.10.2007god.Rajdah 12 4asa-normalno,s mnogo bolka,dori ne iskam da si spomnqm.prez tezi 12h. ne mi vklu4iha sistema,ne mi biha obezbolqva6to,vaob6te s dve dumi ne poly4ih nikakvo vnimanie.no ne sajelqvam-samo kato pogledna bebo i zabravqm vsi4ko. sarca

[/url]
Glitter Graphics

Изпратено: dany_ip (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 22:10

Родих секцио,беше планирано още от седми месец,поради няколко причини.Ама аз,въпреки това все се напъвах за нормално.Накрая доктора като ми каза,колко горе долу се очаква бебо,и че няма намерение скоро да се ражда и склоних на секцио.Роди се 6 дена преди термин и беше 4280гр и 53 см.

Изпратено: vanila_varna (IP регистриран)
Дата: 20 March, 2008 22:15

Твърдо съм за секцио. Аз трябваше да родя планирано след 2 дни, но малката тръгна по-рано. Много бързо се възстанових и не знам как са ме зашили, ама сега даже и белег нямам, само резка, като одраскано с нокът, може би от Контратубекса, с който се мазах.На мнение съм, че щом е измислено, не е нередно да не се възползваш от прогреса в медицината.

Изпратено: danny.ivanova (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2008 07:13

Аз да разкажа и нашата история!

бебо вървеше едър и всички ме убеждаваха че нормално няма да излезе, но исках всичко да е естествено.
Два дни след преносването ме приеха за предизвикване на раждане уж да може да тръгне нормално.От 8:30 бях на системи. Около 11:30 - 12:00 ми пукнаха мехура, изтекоха водите и почна разкритието - 4см, после 5, после 5,5см сложиха епидурална, но той просто се беше заклещил и спря.
Към 16:30 вече почнах да заспивам от болки и умора и ме вкараха в операционна за спешно секцио.
В 16:35 на 27.08.2007 се появи Христо. Тежеше 3,780 и 55см.
Оказа се че секциото е било по-доброто решение първо защото таза ми бил стегнат и не могъл да се отвори достатъчно, и второ че на малкия пъпната връв е била не само усукана около него ами и прихваната не за плацентата а за ципата отстрани и едно нормално раждане би било риск както за неговия така и за моя живот!
Затова и не съжалявам че родих секцо, възстанових се за 2-3 дни!
След това всички доктори ми казваха че все едно съм раждала 2 пъти - веднъж нормално, защото изтърпях цялата болка на едно нормално раждане и втори път секцио, която болка изтърпах след операцията.
Ако дай боже имаме второ дете ще избера с двете ръце планирано секцио за да не поемам излишни рискове!

photo_1

Изпратено: muzolina (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2008 09:09

Родих секцио с пълна упойка.
Влезнах в родилна зала в 8,00ч.,а в 9,10 вече си бях в стаята,в 10,20 гледах телевизия.
Излезнах от упойката бързо,болката след секциото поне при мен беше абсолютно поносима,дори бих казала ,че по-скоро е нещо непознато като усещане,отколкото да е болка.
На другия ден сутринта ме раздвижиха,усетих дискомфорт в кръста и ребрата,отпадналост,но не и болка.Два часа по-късно се грижих за детето си.
За мен секциото е правилен избор.
(родих секцио по мед.причини-миома и зрителни проблеми,тесен таз,но и да нямаше медицински показатели,пак щях да избера да раждам секцио-сега не съжалявам,че родих така,и ако Господ ме дари с радостта да имам второ дете ще родя с удоволствие и без притеснение секцио)

[url=http://imageshack.us]

Изпратено: dudididi (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2008 09:09

Първото-нормално с епидурална
Второто-секцио по мое желание със спинална

People stop fighting,аngels are crying .We can be better!Love is the answer

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2008 11:09

И аз да кажа за моето раждане.термина ми беше на 10.10.07, а малката се роди на 7.10.Моите контракций започнаха сутринта към 4,и към 7 отидох в болницата.От там започнаха малко по-силни контракций,сложиха ми система да стане по-бързо,че иначе щях цял ден да се мъча.към обяд ми пукнаха водите,после болка и мъки и към 2 се появи Симона.Самото раждане не ме боля,контракцийте ме боляха мноого.А тя се роди голяма 3,750кг,51см.
Ако някога имам 2-ро сигурно ще родя секцио,но не съм сигурна.
Не съжалявам,че родих нормално!Всичко беше ок при мен,взех си я след няколко часа.

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Редактирано 1 пъти последният път 21.03.2008 11:11.

Изпратено: denito (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2008 11:41

И аз съм твърдо за нормалното раждане,освен ако няма медицински причини за секцио.Родих бързо за около 3 часа,през ноща ми изтекоха водите и в 4 ч ме приеха в болницата,с 5 см разкритие и без никаква болка,в 9ч ме включиша система бъх на 6см разкритие и още нямах болки,родих в 11:45ч,мога само да кажа че пожелавам на всички да родят като мен,лесно и с леки болки

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2008 12:35

Аз родих нормално с епидурална упойка на 29.09.2007 г в 13:10 ч моя син,който тежеше 3100 кг и беше 50 см.Самото раждане не го усетих,но подготовките....цели 12 ч чаках за 1 см разкритие eye popping smiley това беше най-тежкото,но вече всичко премина smiling smiley

Изпратено: mamaia (IP регистриран)
Дата: 21 March, 2008 14:47

Родих нормално и бързо, поне на мен така ми се стори,слава Богу бебка нямаше усложнения и излезе на третия, или четвъртия напън, с известна помощ от лекаря, който ме понатисна. Контракциите болят, от системата. Шиха ме с пълна упойка. После две седмици пих само сокове и ядох дини за да се възстановя по-бързо. Е за съжаление след раждането ми се появиха хемороиди, вътрешни и външни. И сега много ме е страх, ако реша втори път да раждам нормално да не се усложни работата с тия хемороиди, че е много гадно. Но иначе и аз съм за нормалното раждане, освен ако няма медицински показания за секцио.

Страници:  1234567>>
Страница:1 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.