Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567>>
Страница:5 от 7
Re: neСЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: peteto81 (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2008 11:09

Аз родих нормално и то сравнително бързо,особено за първо раждане-за 2 часа и се разминах с 3 шева,но момченцето ми беше големичко-3.900 и 51см.

Re: neСЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: dani07 (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2008 11:55

Секцио по желание може да се роди в БГ, но само в частните клиники.

По принцип, до сега, само четях темите "секцио или нормално раждане". Не се включвах, защото аз, преди всичко, съм за индивидуалния подход при всяка една, тръгнала да ражда жена. Но се изписа какво ли не за епидурални упойки, за секцио или за нормално раждане и пр., които малко или много не отговарят на истината и ако мед.лица четат този форум, навярно, го правят с насмешка.Разбира се, аз също може да съм написала"гаф".Специалността ми не е медицина, но се опитах да направя всичко, за да се информирам, отн. въпросите, които вълнуват всяка бъдеща и настояща майка: посещавах уч-ще "Ма-Ма", непрекъснато питах гинеколога за нещата, които ме интересуват, четях...
Затова, моят съвет е: ходете на консултации и питайте, вашият гинеколог по-добре знае какво е най-доброто за вас, отколкото ние от форумите!
От нас, само опитът и най-добрите пожелания!!! smiling smiley

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2008 12:48

dani07 Написал:
-------------------------------------------------------
> Секцио по желание може да се роди в БГ, но само в
> частните клиники.
>
> По принцип, до сега, само четях темите "секцио или
> нормално раждане". Не се включвах, защото аз,
> преди всичко, съм за индивидуалния подход при
> всяка една, тръгнала да ражда жена. Но се изписа
> какво ли не за епидурални упойки, за секцио или за
> нормално раждане и пр., които малко или много не
> отговарят на истината и ако мед.лица четат този
> форум, навярно, го правят с насмешка.Разбира се,
> аз също може да съм написала"гаф".Специалността ми
> не е медицина, но се опитах да направя всичко, за
> да се информирам, отн. въпросите, които вълнуват
> всяка бъдеща и настояща майка: посещавах уч-ще
> "Ма-Ма", непрекъснато питах гинеколога за нещата,
> които ме интересуват, четях...
> Затова, моят съвет е: ходете на консултации и
> питайте, вашият гинеколог по-добре знае какво е
> най-доброто за вас, отколкото ние от форумите!
> От нас, само опитът и най-добрите пожелания!!!
>
>
>
Е дойдохме си на думата! zdrasti И аз съм на същото мнение,интересувайте се момичета,четете,питайте,консултирайте се с мед.лице(не с нас ние не сме завършили медицина) и всичко ще е наред! uspeh

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 10 May, 2008 19:18

То май темата се поизчерпа, не сме доктори, но няма лошо в дискусията smiling smiley Истината е, че ако бях в БГ, щях да родя секцио със сигурност. Имам много висок диоптър и винаги са ми казвали, че секциото ще е единственият начин на раждане при мен. Само дето американските лекари никога не са чували за подобна практика и ме гледаха със съжаление като им казвах защо трябвало да раждам с операция... Говорих с трима гинеколзи и един очен лекар, всички ме гледаха много странно.

Относно определянето на теглото с ултразвук, доколкото знам никога не може да се изчисли точно, обикновено е +/- половин килограм и лекарите тук не се наемат да правят точни прогнози. Разчитат на бебето само да реши кога е готово да излезе (стига да няма усложнения и да не е 2 седмици след термина, разбира се). Съжалявам, но на български лекар не бих се доверила дори и за пола на бебето - при 4Д все още правят грешки! Вече като изпращам колети на бременни приятелки, купувам само бяло, жълто и зелено, че никога не се знае. Да не говорим колко деца са махнали заради измислени диагнози, а колко деца са родени с половин сърце и т.н. без никой да е видял това на ултразвук... Също така не разбирам защо гинеколозите се правят на ултразвук специалисти, а няма обучени техници, които само с това да се занимават. Съжалявам, ама наскоро четох такива теми на майки, изгубили децата си заради такива "специалисти" и ми се изправи косата. Да, май наистина бих родила с операция в БГ, дори и да нямах висок диоптър.

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 12 May, 2008 23:53

Честно казано Таня малко се ядосах че пак стигаме до една друга тема.Затова ще кажа само че проблема не опира до Български или Американски доктори защото ако има нещо да ти се случва то ще ти се случи независимо къде живееш.
Защото за гадости и проблеми всички сме чели в това число и аз и то за такива в Сащ.При нас нивото не толкова добро но поне всеки може да си позволи поне един видеозон на месец при това безплатно, а в Сащ има хора който чак на 4-5 месец посещават гинеколог,така че и там си има минуси но проблема не е в това.За мен е все едно кой как ще раждаи къде,важното да имаме избор и добра информираност от там нататък Божа работа!

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Редактирано 1 пъти последният път 13.05.2008 00:11.

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2008 08:57

Е, Танче, не сме толкова зле чак! Както Диди е казала, грешки стават навсякъде!
Проблемът със здравеопазването като цяло започва от икономическото състояние на държавата - доста неуместно е да се сравнява САЩ и Бг. в това отношение /макар, че с както е тръгнало, може и да ни настигнете, добре, че Буш няма шанс повече да ви управлява/.
Второ, некадърници има навсякъде, както и супер способни лекари! Дори бих казала, че българските лекари, предвид условията, при които работят и техниката, с която разполагат, правят ежедневно чудеса от храброст и постигат забележителни резултати и в диагностиката, и в останалата си работа!
Системата в Бг. наистина не е съвършена, но тук още щом жената си установи бременността с тест, отива не лекар и я преглеждат с видеозон, за разлика от САЩ, където се чака няколко месеца за първи преглед /а първите месеци при бременните по цял свят са критични/.
ПП. И още нещо - такива пламенни постове предизвикват възраждане на дискусията Бг срещу чужбина - нека бъдем по-умерени и толерантни cvetia !

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2008 17:34

Момичета, прави сте, извинявам се за сравнението. Важното е, че в БГ се раждат много повече бебета от преди, даже хората мислят за трето.

Изпратено: bobi@ (IP регистриран)
Дата: 14 May, 2008 08:17

Танче, cvetia !
Наистина най-важното е, че се раждат повече деца!

Изпратено: nelito (IP регистриран)
Дата: 2 June, 2008 17:24

родих Нико на 6.12 2005 с планово секцио-3.700-53см. раждането мина леко и безпроблемнно,единствения проблем беше че 45мин.анестезиолога не можеше да ми намери вена.но и това мина след като извикаха друг анестезиолог от Пирогов.бях в пълна упойка,видях малкия след като се събудих и ми го донесохаsmiling smileyбеше най-красивото бебе на светаsmiling smiley

Изпратено: Nelyto (IP регистриран)
Дата: 5 June, 2008 13:29

Аз родих съвсем скоро нормално и бързо честнода си кажа като за първо раждане беше добре даже по скоро шиенето после беше по неприятната част от самото раждане ама аз си цъфнах достаsmiling smileyТаа за мен по добрият вариянт е нормално thumbs up

18.05.08-3.150 -50см-раждане
21.05.08-2.980-50см-изписване
19.06.08-3.670-53см-на 1 мес
29.07.08-5.010-59см
28.08.08-6.000-61см
29.09.08-6.740-63.5см
30.10.08-7.260-66.5см
29.11.08-7.700-67см
30.12.08-8.260-69.5см

[www.snimka.bg]
ник-nelesita
парола-1111

Изпратено: kaka_maya (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2008 11:11

привет и от мен smiling smiley

моите 2 съкровища се появиха на бял свят на 16.05 - секцио, но при мен нямаше друга алтернатива. Тони се роди 3.250 кг, а Алекс 3 кг. на всичкото отгоре Тони не се беше обърнала и двамата така са били сгъчкани един в друг че и дума не е можело да става за нормално раждане . Иначе аз съм привърженик на естествения ход на нещата - щом природата така го е направила- ....аз съм за нормално раждане smiling smiley

Изпратено: Janewa (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2008 12:50

Здравейте момичета!Всяка от нас има право на собствено мнение,нали затова е този интернет да се ровим и да се информираме.Много правилно пишете,че при всяка жена е инвидуално и най вече лекарят трябва да прецени как да протече раждането като разбира се съобрази и със майката как е настроена психически за да мине всичко живот и здраве добре.При мен например беше планирано секцио по мое желание в частна болница.Причината беше,че много далго сме чакали това дете и исках да избегна някои рискове от нормалното раждане,все пак аз родих на 32г и се страхувах затова семейството ми ме подкрепи и лекарят ми ме разбра.За наша радост всичко мина добре и се радваме на нашият син и аз се възтанових бързо.Пожелавам на всички бъдещи и настоящи мами живи и здрави дечица и да родят както те искат...нормално или секцио,важна е положителната настроика и доверието в лекаря thumbs up

Линийки от @#$%&

img/img

img/img

Редактирано 1 пъти последният път 08.06.2008 12:51.

Изпратено: milagro (IP регистриран)
Дата: 16 July, 2008 14:45

Ако се върна назад пак бих родила нормално. Болката е ужасна, но минава. Много бързо родих за 3 часа с окситоцин и без упойка,. Упойка ми беше дишането и едно старо чугуненко радиаторче. Боже как болеше. В предродилна исках да умра или да ми срежат корема, но сега ако раждам пак бих родила нормално. Казаха ми, че съм луда всички мои приятелки, но ... все пак Господ гледа и нарежда кое как да мине. Защо секцио, след като има нормален и естествен природен път на раждане? Е, сегашните мамита сме глезенки и за това. До последно си исках нормално раждане и слава Богу не се наложи секцио. Мамитата, които нямат противопоказания нека си родят нормално- болката се забравя, усмивката се връща след като си видиш очичките на живота, който даваш ...

Изпратено: dudididi (IP регистриран)
Дата: 17 July, 2008 20:36

Много ме обиждат изказвания от рода на тези "да родиш секцио бебето си е егоистично" аз пък не виждам какво толкова всички родили нормално се бият по гърдите,нима мили мами го смятате за геройство,а другите избрали другия начин са бъзли и по-малко майки?Аз пък съм на мнение,че геройството идва след раждането когато трябва да отгледаш и възпиташ детето си,да стане от него човек.
По темата,1-вото си дете родих нормално,2-рото секцио по мое желание

People stop fighting,аngels are crying .We can be better!Love is the answer

Изпратено: damqna_bs (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2009 21:46

Аз родих секцио по мед. показания и не съжалявам второто пак така ще го родя живот и здраве сина ми се роди в 15:20 2700кг и 47 см

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2009 22:24

Аз родих нормално и двете си деца и не съжалявам. От първото раждане имах лоши спомени и малко се двоумях как да родя и второто - но, в крайна сметка, за мен е важно детето да се роди, когато му дойде времето, когато Господ каже, а не сама да му определям зодията, характера и тъй нататък. Е, не говоря, ако има някакви медицински причини, за да се роди секцио. Аз лично съм ЗА нормалното раждане, при равни други условия. smiling smiley

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: GaliCosic (IP регистриран)
Дата: 23 February, 2009 01:23

Kakto sa pisali pove4eto ot vas,vseki re6ava sam za sebe si! Az li4no smqtam 4e ne6tata trqbva da stavat po estestven pat.Taka i rodih,vapreki 4e se ma4ih 2 dena. Pri men vsi4ko be6e nasila.Injektiraha mi razni gelove za predizvikvane na kontrakcii,posle mi vlivaha ne6to za da se usilqt,i taka dva dena ne sum mignala ot bolki.Nakraq izvadiha sina mi s pompa(neznam kak to4no se kazva),za6toto toi ne iska6e sam da izliza. Be6e mnogo trudno i bolezneno,no ne sajalqvam.vednaga 6tom gu6ne6 malkoto su6testvo i razbira6 4e si e zaslujavalo! HUbavoto na normalnoto rajdane e,4e se vaztanovqva6 mnogo barzo.2 4asa sled tova ve4e bqh na krak i se razhojdah s bebo,zabravila za vsqkakva bolka. Uspeh na vsi4ki bade6ti mami!

Изпратено: ralenceto (IP регистриран)
Дата: 23 February, 2009 10:17

Здравейте момичета!
Сега и аз да кажа за себе си, аз родих на 14.11.2008г. секцио- планирано със спинална упойка и си бях в съзнание, не по мое желание, а по желание на гинеколога, тъй като бебето беше голямо, а аз бях тясна. А и не съжелявам, защотото се беше заплела в пъпната връв и едвам я изкараха със секцио, а представям си с нормално...Всичко мина бързо и безпроблемно влезнах да раждам в 11:30 докато ме подготвят и всичко родих 11:50 и в 12:10 бях вече в реанимация. Възстанових се бързо, а и станах много бързо, не е някаква непоносима болка след 2 дена вече бях бомба, но при всеки е различно. Ако раждате секцио опитвайте се да се мърдате по-малко в леглото още щом ви отпусне упойката и после като станете ходете колкото можете повече, защото колкото повече се движите, токова по-бързо ще се възстановите.
Моята прекрасна Виктория се роди 4050 гр. и 53 см.
Ако живот и здраве имам още едно дете пак секцио ще го родя.
Успех на всички, които им предстои раждане и се консултирайте с гинеколога, кое за вас е най-доброто! Желая ви здрави и пухкави бебчета!

Изпратено: elince_84 (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2009 11:44

Здравейте момичета!!!
И аз да кажа - винаги съм искала да родя нормално, навремето е нямало секцио и пак сме били живи и здрави, ако наистина е по мед. причини съм съгласна, но ако всичко е както трябва, защо да те режат.
наистина сегашните мами сме малко глезли и не можем да изтърпим болката, която е поносима, защото така ни е създала природата.
Аз не знаех какво ме чака, но всички казват колко боли, колко било трудно и т.н
Но аз отидох с положителна нагласа в болницата - изтърпях 6 часа контракции в къщи преди да отида в болницата, защото чаках д астанат на 5 мин, но те не станаха. Накрая се обадих на лекарката и отидох да ме прегледа - за 20 мин родих. Сложиха ме на системи, почнаха адските контракции и веднага след това напъните - родих без упойка, с епизотомия и два часа след това вече ставах, а 5 дни след раждането, изглеждах така и се чувствах така както преди да забременея, а мъжът ми беше горд с жена си, защото за миг не се поколебах и з амиг не се притесних, а вярвах, че всичко ще е наред и няма да ме боли чак толкова
Затова момичета раждайте нормално, важното е да вярвате, че всичко ще мине по мед и масло smiling smiley важна е нагласата thumbs up

Изпратено: elli_g (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2009 21:20

Аз родих дъщеричката си със секцио. Не мога да се съглася, че да родиш с операция е егоистично, че сме глезли и пр. Бременността ми беше лека и безпроблемна, не съм с тесен ханш, нямам висок диоптър. В 8-я месец бебка се обърна надолу с главата, но в 9-я беше пак надолу, но леко косо към сгъвката на крака ми. Лекарката ми беше за това да пробваме нормално раждане, но аз забременях ин-витро и не можех да си позволя подобни рискове. Предпочитам да ме срежат, да ме боли после, да се възстановя по-бавно, отколкото да рискувам. Секциото ми беше със спинална анестезия, видях детето си като се роди и бях безумно, безмерно щастлива. А благодарение на страхотния екип на клиниката и на моята лекарка се възстанових учудващо бързо.
Като човек минал през доста неща докато гушна прекрасната си дъщеричка, искам да кажа, че няма значение как са заченати и родени, важното е да се раждат колкото се може повече дечица.

Страници:  <<1234567>>
Страница:5 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.