Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567>>
Страница:6 от 7
Re: neСЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: garbo (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2009 22:08

И аз родих нормално,и се радвам за това ,защото от самото начало така исках,бях положително настроена,изобщо не ме беше страх,в такъв момент мислиш само за бебчо ,а не за болката winking smiley
Ако една жена я е страх много да роди нормално ,по добре да си роди секцио-защото е по добре да си спокоен ,съсредоточен ,уравновесен.....
Ако по мед.причини трябва да направиш секцио -естествено ,че ще го направиш-няма спор,но да не се лъжем ,че има и малък процент жени ,които са си "глезлички" winking smiley и избират по лесното-има всякакви хора

baby

Re: neСЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: reny77 (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2009 22:55

И аз родих нормално и сравнително бързо - за 3 часа, но се наложи да ползват вакуум и всичко приключи с множество външни и вътрешни шевове. На мен ми беше по-трудно да стана от леглото отколкото на момичето което беше секцио и затова ако някой ден се навия на второ дете много ще се чудя дали пак да избера нормалното раждане.

Изпратено: Cvetomila (IP регистриран)
Дата: 25 February, 2009 23:20

Аз родих с планирано секцио - 9 месеца се настройвах за нормалко раждане, но 2 седмици преди термин нещата завиха в друга посока - но така е било писано. Пренасях 5 дни, нямах никаква родова дейност - но всичко мина бързо и сега гушкам най-страхотната кукла на света! Аз се възстанових супер бързо - на 8-мия час след опреацията обикалях стаята надлъж и нашир - седмица по-късно не си спомнях, че съм претърпяла оперативна намеса. Следващото - то май нямам особен избор - пак така ще се появи на бял свят!!! Живот и здраве...

Изпратено: elince_84 (IP регистриран)
Дата: 26 February, 2009 09:20

Но има и друго нещо - повечето лекари предпочитат да те накарат да родиш секцио, защото всичко е планирано, отиват в уговорения час, слагат упойка и са задължени до 5 мин да изкарат бебето и след това си измиват ръцете и си отиват, а освен това и взимат повече пари от здравната каза за секцио.
А едно нормално раждане може да продължи цял ден, което означава, че лекарят ще седи там с теб, а може и да решиш и през нощите да го събудиш и да идва в болницата.
Затова ако сте твърдо убедени, че можете да родите нормално настоявайте, но ако все пак така е най-добре за детето и за вас - секциото.
Разбирам, че когато детето е дълго чакано и желано и за секунда не можеш да си помислиш да рискуваш.
Най-важното е да си ни живи и здрави бебчетата !!! smiling smiley

Изпратено: aria_82 (IP регистриран)
Дата: 26 February, 2009 17:10

Аз родих секцио.Исках нормално , но риска за бебето беше голям.Имах контракции но нямах никакво разкритие и имаше риск да се отлепи плацентата.Болеше ме след опеарцията, но сега ако някой пита колко е боляло - незнам забравила съм.И второто си дете живот и здраве бих родила секцио.

Re: СЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: radost183 (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2009 07:07

Аз отидох със багажа си на 09.05 да раждам нормално със болки...След обстоен преглед за разкрите (нямаше и милиметър такова),качиха ме на някакъв апарт да запишат тоновете на бебо..цели 30-40 мин. легнала със болки..
Оказа се,че на контракциите на бебчо не му достига кислород и сърцето му започва да бие адски бързо..
Доктора,каза че щом държа толкова да родя нормално да пробваме.. но на моя отговорност... Но и не ми обеща,че ако се наложи няма да ме срежат,защото не се знаело какво ще стане.
И така решихме,че не можем да си позволим да загубим бебчо..та и за майката си има риск. След 40мин. ,след всички документации и търа-бъра.. под ножа grinning smiley
Във 23:30 се роди Кристиан. wink1 3,080кг.,50 см.

Ами аз май съм много обяснителна и пак се отплеснах.. eye rolling smiley

Линийки от @#$%&

Редактирано 1 пъти последният път 06.03.2009 07:08.

Re: СЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: marinaki (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2009 11:28

Аз родих нормално.Болките бяха много големи, освен контракциите, малката упорито си ме риташе.
А знам,4е то4но преди раждането, беб4етата спират да се движат активно.
Малко разкритие- 1,5 см, което до 5 часа стана 10.
Чак след като ми сложиха упойка болките поутихнаха.
Малката се роди 3,100 кг, 51 см. на 09.06.08.
Искам второ беб4е и определено ще се замисля за секцио, ако пак трябва да изживея това.
Не съм лигла и издържам на болка, но изживяването ми дойде в пове4е.
При всяка мама е различно.
Най-добро е нормалното и лесно раждане.
Но не винаги е така, за съжаление.

.Picture Captions
[Caption.iT - Picture Captions]

Изпратено: karmelita (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2009 21:12

Аз родих секцио. Уж беше планирано (по медицински причини) на 1 юли, но не било писано така. Малката красавица реши че иска да излиза по рано. И на 19 юни вечерта след един тежък ден в който ходих два пъти да ми мерят тоновете, че нещо сутринта не ги чували, а следобед всичко беше наред, започнаха едни контракции(слабички, ама през 4 мин). И хайде в болницата. Т.к беше рано да се ражда (18 дни преди термина) ме сложиха на система за задържане. Но сутринта на 20.06 си имах разкритие и...айдеее в 12.15 се роди сладката Вики. Толкова бързо стана всичко.Възстанових се супер бързо. Не мога да кажа че съм изпитвала нетърпими болки. И не съжалявам че се роди секцио.

Изпратено: bee_ (IP регистриран)
Дата: 14 March, 2009 14:07

Аз родих нормално,въпреки че на моменти ми се искаше да затворя очи и всичко да е свършило.Влязох с 2см разкритие в 10ч сутринта и родих в 23:30ч като категорично откзвах система,докато вече в 15ч доктора вече настоя,защото влязох с изтичащи води,а дотогава-много вяли контракции.Възстанових се бързо,нямам никакви оплаквания,и пак бих избрала да си родя по нормалния начин,но с упойка wacko определено.И без система!Ако не е наложително.
Всичко си зависи от момента-имам познати,които са родили за час и други-за 2 дни.

[/url]

Изпратено: nalan91 (IP регистриран)
Дата: 23 October, 2009 18:04

az rodih na 24.06.2009 NORMALNO teje6e 3200 i be6e 52 santa, nqmam 6evove. o4akvah da e po boleznenno, no slavabogu rodih mnogo lesno i barzo. PREPORA4VAM NORMALNOTO RAJDANE, RAZBIRASE AKO NQMA NIKAKVI USLOJNENIQ. uspeh na vsi4ki bade6ti mayki winking smiley

Изпратено: nacci87 (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2009 09:48

zdraveite mam4eta kazvm se Nadq
az rodih cekcio makar 4e mn iskah da e normalno,na treteta sedmica ot devetiq mesec bebo se uvartq v papnata vrav i to dosta,otidoh na pregled i kazah 4 e go use6tam akto predi i slava bogo vidqha 4e e opleten.be6e ponedelnik vav srqda v 11:20h izplaka.Nz mamit koito sa bilesekcio kolko gi e bolqlo no az moje bi za6toto bqh s bolki predi operaciqta me bole6e uano mn sled tova smata bolka ot opeaciqta q usetih 4ak na 3-q den do togava imah 4vstvoto 4e 6te rajdam o6te edno

Изпратено: nacci87 (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2009 09:49

a tova e moeto diva4e

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2009 10:22

Родих със секцио по медицински показания. Не съжалявам, защото бях много спокойна, всичко вървеше по план и нямаше абсолютно никакви усложения. Не усетих болка нито по време, нито след операцията. На следващия ден разнасях бебо без проблем, на третия ден го държах седем часа, защото ревеше ужасно. След пет дни вече не личеше по нищо, че съм раждала.
Давам си сметка, че при други жени вероятно е имало болка, трудно възстановяване, инфекции и т.н. Никой не е застрахован от усложнения, затова решението всеки го взима сам за себе си.

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2009 23:14

От самото начало на бремеността си исках нормално раждане. Дори и упойка не исках. Когато му дойде времето тапата започна да ми пада на 20 юли сутринта. Не казах на никого, стоях и си чаках спокойно. Следобяда започнаха контракциите. Вечерта си легнах и се опитах да подремна. Към 3 сутринта на 21ви започнаха да се усилват, към 7 вече бяха доста силни. Изчаках до 8 и звъннах на доки. Приеме с 5 см разкритие. Всичко беше ОК. Включиха ме на система. Всичко трябваше да свърши бързо, ама не. Почти с пълно разкритие /8 см/и с вече засилващи се напъни се наложи да ме срежат по спешност, защото малкото ми съкровище си беше извило вратлето и се заклещи. Моето слънчице се роди в 13.40 ч - 55 см и 3700 гр. Донесоха ми го да го видя веднага щом излязох от упойката. Станах още вечерта и се разходих из отделението. Сутринта ме преместиха в стаята и до изписването Валето си беше при мен.
Съжалявам единствено, че не успях да чуя първият му плач, а си мечтаех за това. Но здраве да е!
А болката я забравих много бързо, въпреки че родих почти 2 пъти!

Успех на всички бъдещи мами!

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Редактирано 1 пъти последният път 02.11.2009 23:17.

Изпратено: rdm (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2010 16:57

Винаги съм си мислела, че ще раждам с епидурална. Още с първото ми дете - тогава се информирах, разрових се... разбрах, че това е най-добрия вариант да се помогне на майката, без да се намесваме прекалено в работата на природата. С първото не стана, но пък родих нормално, като по учебник.Контракции за около 5-6 часа, самото изгонване около 20 мин, имах 3 вътрешни и 3 външни шева та не можех да си седна на д-то няколко дни. Това ми тежеше най-много. Иначе болките бяха гадни, силни, но все пак търпими.
Така си и остана мечтата за епидурална - сина ми го родих за половин час - в 8,20 бяхме в болницата, а той излезе в 8,45. Малката още по бързо - приеха ме в 7,20, а бебка изскочи в 7,35ч. За протокола да кажа, че първата контракция бе в 6,30 и докато се измия и стигнем до болницата започнаха и напъните...
Истината е, че винаги могат да се получат усложнения независимо от избора на раждане, лекар, болница... Но нека всяка една майка да прецени за себе си, според състоянието си и не на последно място как би се чувствала най-спокойна.
Независимо от начина всяко едно раждане е безценно изживяване.Аз лично го усещам като благословия, нещо което само ние жените имаме правото да изживеем. А първата прегръдка на детето ти... всичко си струва заради това.
Желая леко раждане (каквото и да е то) на всички бременни майчета.

Lilypie 5th Birthday PicLilypie 5th Birthday Ticker

Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

www.save-darina.org

Изпратено: gloria83 (IP регистриран)
Дата: 9 February, 2010 19:29

Родих секцио,но защото се наложи а не защото исках..Държах на нормално раждане,но и за миг не съжалявам че родих секцио..Ако имам второ,отново бих родила секцио..

Бебе Траян
Роден на 18.06.2009г.-3.520кг,52см.
Изписан на 22.06.09г-3.340кг,52 см.
Първа консултация -4.510кг,56см.
Втора консултация -5.800кг,61 см.
Трета консултация -6.800кг,64 см.
Четвърта консултация - 7.800кг,68см.
Пета консултация - 8100кг,70см.
шеста консултация- 8800кг,71.5см.
седма консултация-8850кг,73см.
осма консултация-9350кг,74см.
девета консултация пропусната
десета консултация-10.300кг,77см.
единадесета консултация-10.250кг,78см.
на една годинка- 10.300кг,80 см.

Изпратено: mushmul (IP регистриран)
Дата: 13 February, 2010 09:20

Родих нормално, както и исках. Всичко приключи за 4 часа и половина (от момента, в който се запитах дали, аджеба, бебка не е намислила вече да се появява grinning smiley, до нейното изплакване). Влязох с 3-4 см. разкритие. След това всичко стана мн. бързо. Накрая обаче не можах да се справя с напъните и се наложи да ме резнат, за да може бебка да излезе, В резултат - имах само 3 външни шева.
Пожелавам леко и безпроблемно раждане на всички, на които им предстои! palci

Ани
раждане - 02.07.2009 г.- 3 200 гр./49 см.
изписване - 05.07.2009 г. - 3 000 гр./49 см.
на 1 годинка - 8 980 гр./73 см.
на 2 годинки - 11 850 гр./ 85,5 см.

Божидар
раждане - 13.10.2011 г. - 3 300 гр./50 см.
изписване - 16.10.2011 г. - 3 200 гр./50 см.
на 1 годинка - 11.10.2012 г. - 9 580 гр./74 см.
на 1 г. и 3 м. без 9 дни - 04.01.2013 г. - 11 050 гр./77 см.
на 1 г. и 6 мес. - 13.04.2013 г. - 12 050 гр./ 81 см.

Изпратено: gall (IP регистриран)
Дата: 13 February, 2010 22:52

Здравейте и от мен.И двете си деца родих нормално.и при двете ми предизвикаха раждането, защото имах намалели води.първото общо 5 часа, второто 4 часа, но най-трудното е последния час.а чувството като ти покажат бебето е науписуемо.пожелавам го на всяка женА

www.bg-mamma.comwww.bg-mamma.com

Изпратено: desi_idid (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2010 15:39

Здравейте,моят син е на 1г. и 6м. и е роден "нормално" в кавички, ако трябва сега да избирам без да се замислям ще си избера секциото,тогава за да слушам този и онзи от цялата работа си изпатих аз и детето!

Изпратено: poli34 (IP регистриран)
Дата: 8 March, 2010 18:47

Секцио с епидурална упойка, бях в съзнание и си видях детенцето, възстанових се бързо и най - важното е, че всичко мина добре!!!

Страници:  <<1234567>>
Страница:6 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.