Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567
Страница:7 от 7
Re: СЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: аня (IP регистриран)
Дата: 11 March, 2010 22:12

Два пъти секцио-първия път/планово/ със спинална упойка, втория/по спешност/-с пълна. И в двата случая се възстанових удивително бързо. Трети път няма да има, но ако имаше-щях да си настоявам за планово секцио. Не съм герой, напротив! ГолЕм страх ме тресе само като ми замирише на болница crazy Най-неприятна е болката при първото ставане на крака след операцията, но съм чувала че и при нормалното раждане я има. После всичко става абсолютно поносимо. Така или иначе логичния край на всяка бременност е раждането. Всяка от нас познава най-добре себе си, физиологията и фобиите си. Хубаво е, че имаме право на глас и за родоразрешението. Болката в една или друга степен винаги я има, но не тя е най-важното! По-важното е мнението на акушер-гинеколога! Хубаво е да имаме предпочитания, но да не забравяме че крайната дума е неговата! И друга подробност, която сега се сещам... Мислех си, че при спиналната упойка възстановяването е по-бързо отколкото при пълната. Абсолютна заблуда! Плюсът в първия случай е, че чуваш първия плач на детето си и ... толкова. Във втория случай "проспиваш" всичко, но това си има и добрите страни. На мен лично ми спести скуката, която би ме обзела след изплакването на бебето и времето докато ме "тропосват"/това е по спомени от първото ми раждане/. Не се смущавайте да обсъждате всичко с гинеколози, анестезиолози и въобще-специалсти! Моето мнение си е чисто пациентско wink1

Re: СЕКЦИО ИЛИ НОРМАЛНО РАЖДАНЕ?(споделете как е минало раждането на малки бебо) biberon
Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 11 March, 2010 22:54

Според мен трябва секциото да е само при необходимост. Преди месец ме оперираха(апандесит),нищо особено,но разбрах какво е да те режат и после да висиш толкова дни на легло и в болница. С 4 ръце съм за нормално раждане!!
Не мисля,че е по-лесно секцио!!!Не бих подкрепила секцио от страх и тем подобни!
Писала съм назад,че бих родила секцио,но вече съм убедена,че не бих!
Нищо лично и не се заяждам,само споделям.

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Редактирано 1 пъти последният път 11.03.2010 22:55.

Изпратено: maria-cg (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2010 01:01

Родих секцио. Много преди да забременея все казвах, че когато това стане искам да е секцио, но когато се случи си исках нормално. По лекарска препорака родих така, защото бях с тесни канали , а голямо бебче. Не сажаляжам, родих с епидурална и чух проплакването на моята принцеса. Понеже раждах наван, седенето в болница ми беше много тежко, а още повече, че мъжът ми е моряк и не беше тука, но сега всичко това е зад гърба ми. Няма никакво значение как ще родиш, важното е детенце да е добре. И ако имам друго, и трето детенце пак ще си родя секцио, защото сигурно няма да са ми се разширили каналите. Боли, разбира се като след операция, но наистина всичко се забравя, когато си гушнеш бебче, пребереш се у дома и си с любимите хора. Мъжът ми не беше в кащи, но пак дойде мама и кака. Живи и здрави.

Изпратено: gigastoma (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2010 07:18

Сина си родих нормално , в 22,30 часа ми изтекоха водите и в 2 без десет моят човек излезе -4050 гр. и 53 см. десет дни преди термин.Дъщеря си исках да родя също нормално , но се наложи секцио по спешност-тоновете не бях добри.Термина ми беше за 3 юни ,на 29 май се роди момичето ми -3000 гр. и 50 см.И двете ми раждания бяха леки, но при секциото се възстанових по бързо.

29.05.09.- 3,000кг и 50 см.-раждане
03.06.09.- 2,950кг.и 50 см.-изписване
25.06.09.- 3,800кг.и 52 см.
09.07.09.- 4,400кг.и 53 см.
11.08.09.- 5,500кг.и 57 см.
10.09.09.- 6,200кг.и 61 см.
20.10.09.- 6,900кг.и 63 см.
19.11.09.- 7,400кг.и 65 см.
10.12.09.- 7,700кг.и 66 см.
09.02.10.- 8,240кг.и 72 см.
02.03.10.- 8,400кг.и 73 см.
07.04.10.- 8,740кг.и 75 см.
25.05.10.- 8,780кг.и 76 см.
06.07.10.- 9,120кг.и 78 см.
31.08.10.- 8,700кг.и 79 см.
30.11.10.-10,220кг.и 84 см.
22.02.11.-11,120кг.и 86 см.
31.05.11.-10,880кг.и 88 см.
28.11.11.-13,000кг.и 91 см.
31.01.12.-13,000кг.и 95 см.
30.05.12.-14,300кг.и 99 см.
27.11.12.-14.900кг.и 104см.
21.05.13.-14.800кг.и 109см.
27.11.13.-17.000кг.и 113см.
08.12.14.-20,500кг.и 119см.

Изпратено: mirka_stz (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2010 17:42

Опитах от нормалното, тъй като бебо тръгна да излиза през нощта преди плановото ми секцио на сутринта. Стигнах до 7см. и напъни и смея да твърдя, че по-зверска болка не бях изпитвала. От секциото - не съм имала никакви проблеми. Още на 6-я час се раздвижих и не съм имала никакви проблеми.

Изпратено: ivencceto_ (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2010 22:02

Бебо имаше проблем и трябваше да се роди секцио, за да се избегне едно евентуално по-трудно нормално раждане и допълнително травмиране на бебо.
Бях планирана за 03.07.2009, но бебо напъна от предната нощ. Цял ден на 02.07 бях с контракции-болезнени много, но търпими. Постъпих през деня в болницата за плановото секцио на другия ден, но контракциите станаха мнооооого силни. Не съм стигала до тези последните, които казват, че са най-най болезнени. Болката е силна-на колене бях на края, но моето мнение, че секциото е по-болезнено. Излизането от упойката е... а за възстановяването да не говорим. И до сега си усещам секциото при не кой знае какво натоварване-оперирана матка е все пак.
Ако няма мед. показания съм за "нормално раждане".
Пропуснах да напиша, че съм изкарала много бъбречни кризи и болката при контракции е сходна

Редактирано 2 пъти последният път 12.03.2010 22:06.

Изпратено: ikata (IP регистриран)
Дата: 15 March, 2010 16:56

и двете си деца родих нормално - Мони се роди 15 дни по-рано, 2.950 кг, 51 см. Габи се роди 3 дни след термина - 3 кг, 49 см. Първия път - 9 часа, като по учебник, с 3 шева, втория път - за 5 часа, без шевове и доста по-леко. Не съм искала и не са ми слагали никакви болкоуспокояващи. Мисля. че при добра мотивация и нормални условия, естественото раждане е по-добре, но всичко си е според човека и ситуацията

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Изпратено: rosi_rosi (IP регистриран)
Дата: 25 July, 2010 16:50

И аз родих моите дечица нормалкно,а смея да кажа че съм мноого страхлива.С баткото се мъчих 7 часа мислех си че няма да преживея тази зверска болка от контракциите без никаква болкоуспокояваша система -много се измъчих,а и бебето ми беше едричко-3,750кг;53см.а аз съм с тесен таз но в краина сметка като се роди и аз се преродих с него.Имах много шевове-външни и те далго време ме боляха и трудно зарастнаха.Бях категорична че 2ри път едва ли ще се навия за второ бебче,но след 8 год.родих дащеря си и нея нормално.сутринта отидах на преглед гинеколкогичен а те ме приеха за раждане с 2 см.разкритие.Включиха ме на системи и за 3 часа родих-този път ми се размина нямаше шевове и барзо се възстанових.Наистина болката е голяма при нормално раждане но се приживява а и за малките съкровища си струва да се преживее това изпитание cvete

Редактирано 1 пъти последният път 25.07.2010 16:53.

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 26 July, 2010 15:42

Аз съм за нормалното раждане, освен ако не се налага секцио по медицински причини.

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: Legolascho (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2010 15:40

И аз съм твърдо за естествено раждане, секциото е ако има проблеми. Всичко обаче е много индивидуално. Една колежка роди след мен и въпреки многото упражнения, които беше правила като подготовка за раждането каза, че не желае да минава никога повече през подобно изживяване. Аз родих нормално. От много четене колко бавно става първото раждане реших че имам много време и когато ми казаха, че съм със 1,5см разкритие подписах и си отидох на концерт. След 3-4 часа се върнах с пълно разкритие и изтекли води, не знам дали мина половин час от влизането в болницата докато пухчето изскочи на бял свят, бродирането отне май повече време, но предполагам, че е традиция да се прилага епизиотомия, пък и мъничето не беше от дребните... А за възстановяването - в следродилна направо щях да си сляза спокойно от леглото, чувствах се супер, нищо не ме е боляло.
Пожелавам на всички бъдещи мами леко раждане!

Линийки от @#$%&

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 5 October, 2010 17:36

Трябваше да си родя нормално -имах си и разкритие и контракции,но в последният момент лекарят ми реши секцио.Бебка не беше слязла достатъчно надолу.Но не съжалявам,на вторият ден бях *на крака*.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: diman4eto (IP регистриран)
Дата: 24 October, 2010 14:10

az sam rajdala po dvata na4ina i opredeleno sam normalnoto rajdane

[url=http://www.akus

Изпратено: chelseasw6 (IP регистриран)
Дата: 27 October, 2010 17:51

Раждах нормално! "Зверските болки" които някои хора описват аз лично нямах! Не казвам, че не боли, но пък не е и чак болка за умиране! Нямаше и час след раждането бях да си взема душ и се чуствах прекрасно! Бях нов човек (всъщност бях онзи стар-нов човек от преди 9 месеца)! Беше най-прекрасното изживяване и никога не бих го заменила за операция! Колкото и да се опитват да ми обесняват, че по-добре било операция да имат да вземат! В българия всички лекари ми обесняваха, че съм с малък таз и ако един ден забременея ще трябва да родя със секцио "ЗАДЪЛЖИТЕЛНО"! Е да ама това задължително не важи за тук! Родих без нито един шев! Гледам си детето сама, къпя си го от самото начало сама, карам си кола и си правя всичко онова за което със секциото можех да си мечтая!

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 27 October, 2010 21:56

Ааааааа Челси, с грешка си. Аз на вторият ден след операцията /понеже бях с катетър/ станах и се разхождах.След като ме изписаха си поех задълженията без забележка.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: diman4eto (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2010 11:25

opredeleno pri normalnoto rajdane vastanovitelniya period e mnogo po barz i po bezboleznen.Pak i za deteto e po dobre,pri normalnoto rajdane sled vtoriya 4as moje6 spokoino da se griji6 za nego dokato s operaciya ne e taka.

Изпратено: InYourEyes (IP регистриран)
Дата: 2 May, 2011 08:08

Moqt termin be6e za 27.11.2010 na 15sti bqh na konsultaciq i pregled i dokito kaza kum 3ti dekemvri da 4akam malkiq . Da ama ne , kum 4ri h gladq si dre6kite mu (bqh gi izprala) i zapo4naha leki kontrakcii v 18:30h vleznah s 3sm razkritie , slojiha mi sistema , bolkite bqha ujasni i si poiskah upoika ... Sled o6te nqkoi dr chas se poqvi sina mi v 2:50h ve4erta imah samo 2 sheva... Da vidi6 deteto si e ne6to neupisuemo zabravih i bolka i vsi4ko kvoto e bilo ... Zavedoha me v staqta i purvoto ne6to koeto pitah e koga 6te mi go donesat... Na vsi4ki mami leko rajdane ..

Изпратено: alehandra (IP регистриран)
Дата: 27 May, 2011 23:42

И двете ми раждания са секцио. Първото беше планово, но второто от планово стана спешно. Екипът се събра за нула време, което мен ме изуми, че това е възможно посред нощ и то празнична. Вторият път дори не усещах болката от операцията, но за сметка на това имах ужасно главоболие, което не мога да го опиша, колко е жестоко. Получи се, защото анестезиолога не успя от първият път да ми постави упойката и ме боде 6 пъти. Оперативната рана заздравя много бързо, без проблеми. За сега все още се пазя и не вдигам тежко.

babies

Изпратено: silvana_holt (IP регистриран)
Дата: 9 August, 2011 07:58

Аз съм твърдо за естественото раждане. Аз родих много лесно поне сега така ми се струва. В 5 сутринта почнах да усещам леки контракции и чак към 9 вечерта отидох в болницата и ме върнаха, казаха ми че по рано от 8 сутринта няма да родя, обаче станаха мн силни болките и се върнахме с мъжа ми към 3, и се оказах с 8 см разкритие. Та докато ме подготвят вече имах пълно разкритие.Сложиха ме на магарето и на 3 тия напън бебо излезе, имам само един шев външен и то защото ме резнаха, но бързо мина и още веднага си бях ок .Станах си и все едно не съм раждала.

Изпратено: silvana_holt (IP регистриран)
Дата: 9 August, 2011 08:04

diman4eto Написал:
-------------------------------------------------------
> az sam rajdala po dvata na4ina i opredeleno sam
> normalnoto rajdane
>
> [url=http://www.akus

Съгласна съм с теб! това най - прекрасното изживяване, само който е раждал естествено може да разбере.

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2011 12:47

Силвана, мисля, че появата на бебето само по себе си е най-прекрасният момент за всяка майка. Аз не прокламирам един или друг начин на раждане, защото това зависи от множество фактори - медицински и психологически. Мога само да кажа, че имам най-хубавите спомени от моето раждане със секцио, което протече напълно по план и без никакви усложнения, бях в съзнание по време на операцията, нищо не ме боля и се възстанових за часове. Виж майка ми с двете си ествествени раждания е много далеч от прекрасните изживявания, които сме имали аз и ти. Затова нека не бъдем категорични в изказванията, силата на болката, както и силата на емоцията е нещо строго индивидуално.

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Страници:  <<1234567
Страница:7 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.