Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
"ДАКТАРИН" и новородено по колко пъти?!?!
Изпратено: iina (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 09:54

Здравейте имаме следния проблем,мъчи ни млечница на 21 дена сме.
Давахме цяла седмица стрит на прах низорал,основнотоо изчезна,но сега има налепче по езичето,казаха да мажа с "ДАКТАРИН" някой ако е ползвам нека сподели,по колко пъти е мазал бебето и с какво,аз мажа с една клечка за уши.
confused smiley

Re: "ДАКТАРИН" и новородено по колко пъти?!?!
Изпратено: Veni&Koko (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 10:04

Здравей мила,незнам по колко пъти се дава на ден,но си спомням,че на баткото го правих с пръст,измиваш си хубаво малкия пръст и бъркаш на бебчо в устичката!Дано да ти помогнах,опитай така..става и има ефект,а дактарина е много добър за такова нещо!Успех и дано ви мине бързо!

Изпратено: mai4ka (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 10:18

Голямата ми дъщеря имаше налепчета по устничките и долния венец и я мажех с пръст по малко след всяко хранене.Дактарина има много приятен вкус и бебетата го харесват.Дори и сега ако и излезе афтичка я мажа.

Изпратено: Wes (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 10:23

И ние дълго време бяхме с млечница. Ползвахме Дактарин повече от два месеца без особен ефект. Да, и малката го харесваше на вкус, но като не помага...При нас помогна Фунгостатин.

Дата: 3 May, 2008 10:45

благодаря ви моми4ета ,щом сте мазали след всяко хранене и аз така ще мажа,притеснявах се че пише за "дактарина"че бил за деца за след 6м.

Дата: 3 May, 2008 10:47

явно тези проклети гъбички са мн упорити....

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 11:31

Няма проблем с възрастта,и аз го ползвах по 3,4 пъти на ден,ефикасно е,но при всяко дете е различно.Дано бързо се оправи бебчо!!

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Дата: 3 May, 2008 11:44

Дано помогне ,много го дразни милото чак биберона захапва настървено върти си главичката плаче и аз плача с нея ,неможе да се успокой,верно казват бебчета малки ревливи са но такова реване просто неистово,няма от какво др да е.

Предполагам тези работи щипят и по езика най вече...

Сега заспа уж като се събуди пак ще я мажа,добре че го има този клуб и майките си помагаме, и споделяме опита си.

Изпратено: Veni&Koko (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 11:52

kiss

Дата: 3 May, 2008 12:00

pregradka

Изпратено: ekita (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 12:39

Навярно от това е неспокойна,защото не е приятно изобщо и храненнето и е трудно...ще мине търпение pregradka

Изпратено: vania1977 (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 13:36

Инче аз използвах Дактарин 2 дни и бебо се оправи.Имаше налеп по целия език и по двете устни.Мажех го по 4 пъти на ден по 1/4 от мерителната лъжичка.Дактарина се използва при новородени,така пише в упътването.

Изпратено: деси2 (IP регистриран)
Дата: 3 May, 2008 14:35

Наистина са много упорити тези гъбички.Мая беше с такива близо месец и минаха от самосебе си,въпреки,че я мазах с какво ли не.Дано скоро се оправите.

Дата: 3 May, 2008 19:20

Аз я мажа с по малко от 1/4 че ми се струва много и мн ме е страх да не я задавя и без това се дави и аз се стряскам ,направо полудявам...слагам малко и на топвам клечката с памук и мажа.

Изпратено: Dora2 (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2008 08:00

Бързо да минават тези гадни гъбички. А ти след всяко хранене давай по глътчица водичка. detelina

Клубни правила
Правила за подписите
"Детето, чието развитие е усложнено от дефект е не по-малко развито от неговия нормален връстник.То е същото дете, но по друг начин развито" Л.С.Виготски
Да бъдем толерантни към различните деца. Да научим децата си на толерантност.
На небето звездичка вечно ще грее и сладката Ная, с усмивка на нея ще се люлее. Почивай в мир, мило детенце.

Изпратено: princesa (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2008 09:19

MOIATA DA6TERIA IMA6E GABI4KI NO NA8 MESECA NEINITE BIAXA MNOGO CELIA EZIK I BE6E BIAL MAZAX E 3 4 PATI S DAKTARIN I MINAXA MNOGO E XUBAVO LEKARSTVOTO NO DORI DA VIDI6 4E NIAMA PAK NAMAJI 1 2 PATI ZA6TOTO EDNA GABI4KA DA OSTANE NA VATRE V OSTATA I MNOGO BARZO SE RAZPROSTRANIAVAT

Дата: 4 May, 2008 11:48

Немога обаче да я мажа с 1/4 ДАКТАРИН понеже е мн. малка слагам в мерителната лажичка малко и натърквам клечката за уши на 2 пъти и така понамазвам езичето,надявам се правилно да го правя.....
Така като чета обаче написаното явно мн.мн. често се получават проклетниците...

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.