Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Първа менструация
Изпратено: bliridi (IP регистриран)
Дата: 9 June, 2005 06:54

Здравейте мамчета,
малко съм притеснена. 6 месеца след раждането вече имам менсторация, но втори ден е доста обилна. Това нормално ли е, като за първа такава? Дали не е възможно да съм получила кръвоизлив?

Re: Първа менструация
Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 9 June, 2005 08:21

Не се притеснявай - понякога първата е наистина много обилна и може да продължи по-дълго от нормалното,все пак за месеците,когато не си имала мензис и не се е излющвала маточната обвивка,тя е станала по-дебела.Но ако много се притесняваш или нещата хич не изглеждат добре,иди на лекар.
Аз имах кръвоизлив след първото раждане - по нищо не прилича на мензис - то е едно постоянно обилно изтичане,все едно се напишкваш и няма спиране,докато мензиса е на тласъци и по-малки порции.

Изпратено: bliridi (IP регистриран)
Дата: 9 June, 2005 08:25

Благодаря chrisi, надявам се наистина да е от това че е по-обилна sad smiley Не го осещам като изтичане само когато ставам. Ще изчакам и днес и ако не отшумява ще се обадя на гениколожката си sad smiley

Изпратено: Nadia Sto (IP регистриран)
Дата: 10 June, 2005 07:39

На мен ми дойде още на 2-рия месец и не си спомням добре.

Първите 2-3 дни беше по-силно кръвотечението, а после много слабо-само зацапваше.
След като родих менструацията ме не е болезнена(преди беше ужасно) и доре вече не е 7 дни, а около 6.

"Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят."
Паулу Коелю ("Петата планина")

Изпратено: djena (IP регистриран)
Дата: 10 June, 2005 17:45

spoko bliridi thumbs up na men mi doide 5m. sled kato rodih andrea,mnogo i silno mi varveshe.na vsichkoto otgore mi idva 2pati alarm kiss .sega veche vsichko e nared.az pak se biah pritesnila zashto ne mi idva tolkova dalgo.s bobo vednaga sled kato minaha 40dena mi doide i zatova se pritesnih da ne bi da sam bremenna,no ne.shtastie smiling bouncing smiley

Изпратено: dangerous_lady (IP регистриран)
Дата: 11 June, 2005 13:16

Az rodih za vtori pyt predi 7 sedmici i ve4e mi doide. Spria mi kurmata i do ve4erta mi doide. Mnogo obilno. I az se biah izpla6ila. Ama pih Methergin i se opravih. Po-dylgo e ot no0rmalno. I po-stranno. Te4e i spre, posle pak te4e malko i pak spira. asma niama stra6no. Vse pak idi za svoe uspokoenie na lekar. smiling smiley))

Angelo
Lilypie Baby Ticker

Nigel
Lilypie Baby Ticker

Изпратено: Danny (IP регистриран)
Дата: 13 June, 2005 10:25

Iskam da wi popitam sled rajdaneto -pri men e sekcio,dokoga prodyljawa krywotechenieto i towa li sa t.nar.lohii,zashtoto pri men e kryw,kato pri menzis?Syshto da popitam koga moga da prawq sex,sled kato premine towa krywotechenie,ili trqbwa da se izchaka nqkakyw opredelen period?Blagodarq wi predwaritelnosmiling smiley

Изпратено: t_ania (IP регистриран)
Дата: 13 June, 2005 10:46

Ne se pritesniavai na men mi doide sle mesetz i polovina ,tolkova obilno 4e se nalozi da pia vitamin C na ampuli ,no ne me bolese za razlika ot predi

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 13 June, 2005 15:02

Danny Написал:
-------------------------------------------------------
> Iskam da wi popitam sled rajdaneto -pri men e
> sekcio,dokoga prodyljawa krywotechenieto i towa li
> sa t.nar.lohii,zashtoto pri men e kryw,kato pri
> menzis?Syshto da popitam koga moga da prawq
> sex,sled kato premine towa krywotechenie,ili
> trqbwa da se izchaka nqkakyw opredelen
> period?Blagodarq wi predwaritelno

Да,това са лохии - кога ще свършат е много индивидуално,траят между 2 седмици и два месеца,като всеки от тези периоди се счита за нормален.Постепенно ще се промени кръвотечението - в началото е ясна червена кръв,после става кафеникава и избледнява постепенно,минава през жълтеникаво,докато накрая спре.Ако не кърмиш,е възможно малко след като спре окончателно,да ти дойде първата менструация (при мен с първото дете първия мензис ми дойде на следващия ден след като окончателно ми спряха лохиите eye rolling smiley ).За секса - най-добре да изчакаш да спре кървенето (макар че аз лично не съм чакала да спре напълно - да се засрамя веднага grinning smiley и 2-3 седмици след раждането сме си подновявали сексуалния живот и двата пъти).Няма определен срок колко да чакаш - стандартната препоръка е 6 седмици,за да се осигури напълното спиране на лохиите - тогава трябва да идеш и на контролен преглед след раждането.И ако още не ти се прави секс,просто казваш,че докторът е казал да изчакате още месец winking smiley А ако имаш желание и се чувстваш добре,действайте и преди да си минала на преглед - няма строги правила.

Изпратено: Danny (IP регистриран)
Дата: 13 June, 2005 17:12

chrisi mersi za iz4erpatelniq otgoworsmiling smileykurmq zasega,ama towa mi beshe interesno zashto mu wikat lohii,a ne prosto kurwene i si pomislih da ne bi tezi lohii da sa neshto drugo,a na men da mi teche razli4no.Zа секса и аз като теб ще сьм така като гледамsmiling smiley))

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.