Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Ефикасни мерки срещу колики???
Изпратено: lety (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2008 11:14

Моята бебка е на 9 дни. От 3 дни има колики. Вече опитах капки - Саб симплекс, Ентеро кинд и БиоГайя, ама полза няма. Ако някой знае някакъв лек, да каже, че мъничкото фъстъче се мъчи жестоко от спазми - цял следобед и цяла нощ рев! sad smiley Някой път я хващат предиобед, но по рядко. Сигурна съм, че е колики, защото присвива крачета към коремчето и си личи, че я боли. Болката е на пристъпи - отшумява за 5-10 минути, в които тя се успокоява и заспива и пак отново започват спазми.
Иначе е изцяло на кърма, не давам добавки, вода също почти не пие, затова чайчетата против колики не са приложими. Внимавам и аз какво ям, така че не мисля че е от моя режим на хранене.
Ако някой знае нещо, което да помогне моля да каже, ще бъда страшно благодарна!

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers

Редактирано 1 пъти последният път 13.08.2008 11:15.

Re: Ефикасни мерки срещу колики???
Изпратено: tedi_ip (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2008 11:35

Лети,моите и двечките имаха силни колики,голямата изкара 2 месеца.Малката,след като пробвахме всички капки,се оправи за нула време с едни хомеопатични-бифидус комплекс.Ако искаш да пробваш се свържи с някой хомеопат.От къде си?Аз съм от Варна и мога да ти кажа откъде си ги взех.Ако искаш ми пиши на лични.

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2008 11:38

lety, аз процедирах със сешоара. Насочваш го към коремчето му, но на разстояние, че да не го изгориш. Много помага. Хем го затопля мъничето, хем от шума се успокоява. Другият вариант е да си настроиш радиото на честота, която да бръмчи и го усилваш до дупка. Също успокоява. Ако не ползваш радио, пускаш телевизора също на канал, който да пръщи и бучи. Всичките варианти съм изпробвала и има ефект. Иначе капки, мапки, нищо не помага. Има си период, който трябва да се преживее. Щом сте само на кърма, мисля, че по-бързо ще ви минат коликите. Надявам се да съм ти помогнала

Изпратено: An4eto (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2008 11:47

И на нас капкикте не ни действаха много много. Но пък много помагаше като го увия с пелена, така че да не мърда много с крачета и ръчички. Хем се затопля, а топлото намалява коликите, хем се успокояват и заспиват по лесно winking smiley
Успех и целувки на мъника uspeh

Emoticons

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Second Birthday tickers

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2008 11:54

Вили, пробвай с хомеопатия, аз намирах спасение срещу коликите с кърмене. Така си почивах, а и Митака се успокояваше на гърдата. Сигурен лек е майчината близост и топлина. Бързо да минават!

Администратор

Изпратено: peteto81 (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2008 16:06

и ние сме на кърма и колики си имахме до края на 3 месец и то доста силни и единственото което ни помогна е лефакс(капки),но тук в бг ги няма,трябва да си ги поръ4аш от германия.

Изпратено: lety (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2008 18:49

tedi_ip, писах ти на лични.

Момичета, благодаря за идеите, ако някой се сеща и за нещо друго да пише - приемам всякакви съвети.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Fourth Birthday tickers

Изпратено: mimsy (IP регистриран)
Дата: 13 August, 2008 22:03

здравей.Аз давах на малкия в началото Еспумизан на капки и бях доволна.После ми пратиха от Англия Инфакол(Инфаколик в Гърция)и бях страшно доволна,въпреки че ние не сме имали кой знае какви колики да не кажа никакви.Иначе може със сешуара или топла пелена на коремчето.Дано да помогна и бързичко да ви минават.

Изпратено: karmelita (IP регистриран)
Дата: 14 August, 2008 10:11

LEFAX na nas tova ni pomogna. V kombinacia s Bio Gaia

Изпратено: cvetelina81 (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2008 01:26

Всичко пробвх, защото сме много зле с коликите вече четвърти месец и останових, че единствено ни помага Колийф капки. Но и те не помогнаха веднага,а след четвъртия ден. Сега без тях неможем, защото ако пропусна,това означава колики.
Сигурно е до дете но преди това пробвах:Саб Симплекс, Еспумизан, Инфакол, Бейбинос, Бебезан, Всички видове чайове, топли кърпи и от отчаяние чух за баячка от колики и там го водих, но уви и това не помогна. До трети месец спеше върху мен, но вече неможе, защото е доста тежък.Така, че търпение и успех ти желая бързо да минават.

Изпратено: ralitsa (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2008 02:43

лети,само гушканеsad smileyопитах вси4ки лекарства,кьрмих го само и 1 година имахме ужасни колики...да не те от4аивам,но при нас нищо не помогна,само гушкане и да 4акаш момента да отминеsad smileyуспех

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2008 10:55

Моят Емчо е един месец по-голям и имаме същия проблем и ние сме само на кърма,но не мога да се оплача,че има чак толкова много колики.Ползваме Еспумизан от самото начало и сме доволни засега.Лекарят,който ни изписа ни препоръча да не ползваме по два препарата наведнъж,защото ако има ефект няма да знаем от кое точно му минава.Пък и всичко е въпрос на време с каката ползвахме Сап симплекс и помагаше,но пак ги имаше три месеца.Повече търпение гушкане и кърмене

Изпратено: Rumina (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2008 15:55

Само бейби Колик ни помагаше! От тук изредените друго нищо! НЕ съм привърженик на Хомеопатията , но това действаше!

Изпратено: kety1 (IP регистриран)
Дата: 21 August, 2008 15:02

както каза цветелина и на нас само КОЛИЕФни помогна, ито много,пробвех всички други но нищо не помагаше.Така че пробвай тези капки .

Photo Flipbook Slideshow Maker

Glitterfy.com - Photo Flipbooks

Glitter Photos

[Glitterfy.com - *Glitter Photos*]

Изпратено: evolution (IP регистриран)
Дата: 23 August, 2008 23:14

И нашите колики не бяха за завиждане! След всяко ядене писъци, направо ужас! Капките не помагаха, а я слагах по коремче и си слагах и ръката да масажирам коремчето по час. стрелка, да и помогна да изкарва газовете и след около 10-15 мин заспиваше. Също така е хубаво да се оригва след ядене колкото може повече. Газовете много ги мъчат горкичките, но спокойно, в момента Мия е на 5 мес и е весело и спокойно бебе/коликите преминаха към 3 мес/.

10.03.08 3,550 кг 50 см
10.03.10 13 kg 89 sm
10.03.11 15 кг 97 см
10.03.12 17 kg 104 sm

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.