Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Страници:  <<12345
Страница:5 от 5
Re: Какви памперси използвате?
Изпратено: newage (IP регистриран)
Дата: 12 October, 2010 13:18

има и то много общо. Както съобщава че е гладно, така детето съобщава и нуждите си - това е вродено по рождение и всички, които са опитали ЕБХ ще го потвърдят.

А щом видиш, че ти сигнализира за ако, защо да не му помогнеш?

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 12 October, 2010 23:05

И аз мисля като Лило.
Ами нямам нужното време да стоя цял ден над леген за да се изпишка бебка.И съм далеч от мисълта, че бебе на 2-3 месеца може да сигнализира че му се пишка.Поне моето не може.
Надявам се да не е и изключение.
Имам въпрос към привържениците на тази теория-
Колко време на ден прекарвате над съответният съд, чакайки определената нужда?
И за да съм баш по темата-Ползвам *Dodot* и на опаковката има знак , че се рециклират.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: newage (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2010 00:04

Има доста неразбиране и оттам неприемането на този подход. Това е начин на взаимно общуване дете-родител, а не треировка за гърне. Не карате бебето да прави нищо насила, то само иска. Съобщава по специфичен начин нуждите си и вие просто му помагате в нужният момент. Повярвайте ми, бебето има усет за хигиена и чистота точно като нас. Точно както вас, то се чувства комфортно със сухо проветривото дупе обуто в обикновени гащички, приятно му е да върши работата навън, а не в памперса.

Eто пример с няколко седмично бебе. Тук също.

Първите 2 месеца бебетата не могат да задържат, но усещат, когато имат нужда и имат отличен контрол. Те могат да се изхождат по желание, когато ги сложите над любимото гърне/леген/мивка и т.н. Веднъж усетят ли този комфорт, те се стремят да останат чисти и ще искат да ги изходите - това го свидетелстват всички опитали ЕБХ с децата си.

Редактирано 4 пъти последният път 13.10.2010 00:14.

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2010 00:52

Извинявай,но това не са бебета на няколко седмици.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: ^lilo^ (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2010 13:20

Ще ви кажа моя опит. Опитах се да бъда модерна майка, и през цялото време(през бременноста и след това) Се запасявах с книги и списания, ровех се в нета, за най-добрите на4ини на хранене и т.н. Синът ми се опитах да приу4а на гърне за първи път на м/у 10м. и 1г. притискана от роднини и доброжелатели, дете не можело да е на годинка и да е с памперс. Еми запо4нахме с разговори, с игри и постигнах едно голямо НИЩО, защото той не беше готов и освен 4е и двамата се бяхме превърнали в едно голямо кълбо от нерви. СЛед 5-6 м. опитайх пак, но този път зна4ително по-спокойна и с обяснения и с нагледни примери. Стана му интересно и накрая от раз махнах памперса и казах 4е вкъщи няма да влезе памперс. И така стана, само месец след това постигнах невероятни резултати. До пълното нау4аване оба4е минаха още. Детето ми на 2г и пове4е можеше да се контролира през деня, а ве4ер едва сега(на 4 и половина). Не съм му дала внимание или не съм го насо4вала правилно ли????
Всяко нещо с времето си и не само ами едно дете е индивидуално същество и ако в книгите пише 4е на годинка трябва да не пишка, а на 2 да говори идеално се отнася може би за децата от приказките и филмите. 4овек не се става за един ден нито пък лесно. ЕБХ е нещо което аз не разбирам ако вкл само пишането и акането на седми4но или 2-3 месе4но бебе в гърне. Ако някой смята 4е това е на4ина за неговото бебе ОК браво. Но не всяко нещо става така както го искаме.

Lilypie Pregnancy tickers

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 13 October, 2010 13:44

Къде е гаранцията,че тези бебенца(показани на клиповете) на всяко слагане правят нещо или че не се изпускат?М?
И друго ми е много интересно,вечерно време колко пъти стават,за да ги изпишат??Аз не бих заменила съня с разбуждане,мое или на детето ми.
И защо трябва всички да го искат това и да се спори толкова по темата?
Който има желание пробва,чете,информира се.Това са излишни спорове.
По темата ние сме вечер с памперс,Пуфис(5),харесват ми. Когато е готова ще спре да пиша,познавам си детето!
Махнахме памперса на 1,9г.,напишвала се е много пъти,но се научи.Пробвах ок.1-та годинка,беше кошмар,голям страх.
Приятен ден и без много излизшни нерви!

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: bobi-s (IP регистриран)
Дата: 26 January, 2011 18:10

Здравейте!Ние използваме само на Памперс с баткото изкарах с тях сега пак с двете близначки караме на Памперс и съм много дволна от тях.Никога съм нямала проблеми да ми пропускат или нещо подобно. smiling smiley

Изпратено: vanity (IP регистриран)
Дата: 31 January, 2011 13:41

Mamia страшно съм доволна-какви ли не съм изпрабвала с двете си деца и сега пак ги ползвам но магазинето до нас спря а ги зарежда. Има ли мама от Варна която ги ползва и знае къде се продават?

Изпратено: InYourEyes (IP регистриран)
Дата: 1 May, 2011 10:14

Nie otna4alo bqhme na evybaby za6toto tqv vidqh da slagat v bolnicata kupih ot tqh no Davit na nqkolko puti be6e mokur i gi smenih s pampers sega sum mn dovolna ot tqh...

Изпратено: silvana_holt (IP регистриран)
Дата: 9 August, 2011 08:23

ползваме памперс. Коко с всичи видове оспява да се омаже, но памперс са му най удобни

Страници:  <<12345
Страница:5 от 5

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.