Клуб 'Бебе' : © Български Бебе Център
Не се храни добре
Изпратено: viven (IP регистриран)
Дата: 29 March, 2009 06:38

winking smiley zdr bebeto mi e na 9 meseca i ne se xrani dobre qde po malko i sega ne be6e nadal izob6to qde po 150 gr v redki slu4ai po 200 s tvardata xrana e sa6toto neq pak po4ti ne q iska nesnam kakvo da pravq toi i predi ne qde6e mnogo no sega e varxa pomognete s savet pediatara i toi ne znae kak da postapim kaza mi 4e nemoje da mi pomogne

Редактирано 1 пъти последният път 01.12.2009 20:33.

Re: ne se xrani dobre
Изпратено: radost183 (IP регистриран)
Дата: 29 March, 2009 08:17

Здравей мила. Съвет не мога да ти дам...освен да ти кажа да потърсиш друг педиатър и специалист. misli

detelina

Линийки от @#$%&

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 29 March, 2009 08:59

На първо място трябва да спреш да се притесняваш. Детето само знае своите потребности и не трябва да се ръководиш по това, колко ядат бебетата на другите. Задължително е детето да яде мляко (кърма или АМ), което трбява да е основната му храна. Не прекалявай с твърдите храни. Обърни внимание какво обича най-много, предлагай различни неща и добавяй към тях винаги кърма или АМ.
Децата имат периоди на задържане не теглото, особено във възрастта, в която започват да се движат повече или ако растат по-интензивно на височина. Дори някои могат и да свалят малко, когато започнат да лазят или проходят.

Води се по следните показатели: дали детето пишка и ака редовно, дали е здраво, спи ли добре, развива ли се нормално - емоционално и двигателно, растежа на сантиметри. Килограмите не са фактор, по който може да се ръководиш на 100% за развитието и растежа на детето си.

Изпратено: valito 79 (IP регистриран)
Дата: 29 March, 2009 11:04

Да килограмите определено не са фактор.бебето само си определя к-вото храна.Не вярвам да те успокои това но е така.и да се притесняваш няма да промениш нищо.моята дъщеря е на 6 год.и все още е много,ама много злояда.И аз като теб съм се тревожила даже педи искаше да влизаме в б-ца на глюкоза че не надавала но не се съгласих.Ходете н балкан на чист въздух калявай детето,оставяй го да хаби енергия и дано да се разяде.Разбери какво харесва и пробвай.и докато се притесняваш че не ядяло,ще сте пораснали.Успех

Изпратено: mimetonaivo (IP регистриран)
Дата: 30 March, 2009 22:07

Надето добре ти е обяснила, млякото е основна храна на бебето поне до годинката, чак тогава се замества по сериозно от твърдата храна. Слагай мляко във всичко което му даваш. Налучкай нещо което му харесва като визия, цвят, аромат и давай, останалите необходими съставки слагай между другото, за да го лишаваш все пак. Моята щерка не е злояда, н хапва по малко но на доста често. Около макс 2 часа от ядевне на ядене, така че предлагай по често по нещо. На 9 месеца вече може да държи, предложи сухарче, бисквитка, предполагам е хапвало детето глутен, кашкавалче, сиренце на парченцаsmiling smiley Успех!

[

Изпратено: evolution (IP регистриран)
Дата: 31 March, 2009 14:31

И аз да ти кажа да не се притесняваш за наддаването. През този период започват много да се движат и даже е възможно и да отслабват. Така като ми казваш грамажа си е доста добре thumbs up

10.03.08 3,550 кг 50 см
10.03.10 13 kg 89 sm
10.03.11 15 кг 97 см
10.03.12 17 kg 104 sm

Изпратено: Kasiopeya (IP регистриран)
Дата: 2 April, 2009 19:00

Вивен, мила - колко см и кг сте?

CafeMom Tickers

Изпратено: emilia (IP регистриран)
Дата: 2 April, 2009 19:08

viven, аз имам абсолютно същия проблем, но вече не мисля да се тревожа, понеже детето ми е доста подвижно, а още няма 9 месеца и почти ходи! Ами като не се спира по цял ден от какво да наддава? Нали е здрава! Това е най-важното!

elfilia.multiply.com

Изпратено: nacci87 (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2009 21:58

viven moq bebok na 5 meseca i ve4e ne qde mlqko za6toto po sa6tiq na4in kakto sa ti obqsnili drugit mami nlu4kva kakvo haresva i ne otkazva nikoga
znam ne e pravilno 4e ne qde mlqko,sega hapva samo ka6i(orizova,plodova,bananova,carevi4na - i saotvetno piuretata)
aleks be6e na 4 meseca kogto sprqh da go ma4a i nastoqvam na mlqko kazah na dokito ni i toi kaza da qde kakvoo mu haresva vse pak i v ka6ite ima mlqko,vapreki 4e tuk v kipar sa mnprotiv tova te karat SAMO na mlqko do godinkata.No kato vidq 4e ne se hrani dobre s mlqkoto i stoi gladen kaza da qde takova.
Sega na qdene izqjda po 200gr ka6a saotvetno piure 100gr i ka6a 100gr
za kilogramite ne se pritesnqvai aleks na 5 meseca a teji edva 6.400kg. no si zdrav mn podvijen kakto kazva6 ti zatova prosto trqbva d razbere6 kakvo haresva,kako pri nas.sa6to tka razbrah 4e ako mu npravq ka6ata po rqdka e q iska qvno gasta hrana mu haresva.

Изпратено: Atzilar (IP регистриран)
Дата: 3 November, 2009 13:52

nacci87, темата е от април 2009 година. Моля те ползвай кредора и пиши на кирилица. По-лесно се чете. thumbs up

Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Kids birthday Ticker Lilypie Fourth Birthday tickers

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.