Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  123>>
Страница:1 от 3
По колко пъти ака кърменото бебе? confused smiley
Изпратено: krems77 (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2009 16:11

От няколко седмици насам бебето ми ака по веднъж на 4-5 дни. На 4мес. и половина е и за сега е само на кърма. Док. е категорична, че е запек. От 11 дена давам Лактулоза по нейно предписание, но положението е същото. Вчера и се обадих, за да и кажа, а тя като разбра, че по принцип не му давам вода и чай, така ми се скара. И сега уж започнах да давам, но вчера прие чай и малко водичка, а днес му предложих сок от круша и тотално ми отказва всякакви допълнителни течности.
Моля, ако някой има опит или просто идеи или мнение нека сподели. Благодаря.

Раждане - 12.12.2008г. Т-3560гр. Р-52см.
6мес. Т-7900гр. Р-68см.
12мес. Т-10350г. Р-77см.
15мес. Т-11500г. Р-82см.
18мес. Т-12500г. Р-85см.
21мес. Т-13000г. Р-89см.

Редактирано 1 пъти последният път 25.04.2009 16:11.

Re: По колко пъти ака кърменото бебе? confused smiley
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2009 17:03

Каква е консистенцията на изхожданията? Под формата на топчета ли са или кашави?
Показател за наличието на запек не е честотата, а вида на изхожданията.
Ето инфо по темата: Има ли запек моето кърмeно бебе?
Синът ми е бил само на кърма до 6 месечна възраст, тогава запонах захранването. smiling smiley

Администратор

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2009 18:50

Кремс, не се притеснявай, едва ли е запек, след като бебето ти е само на кърма! Моето бебе акаше по веднъж в седмицата преди. Остави какво ти казва педиатърката, не му давай никакви лекарства. Щом бебето е изцяло на кърма, кърмиш "на поискване" - смята се, че дори и 10 дни да не ака, не се смята за запек. Но това важи САМО при изцяло кърменото бебе. Това е така, защото кърмата се преработва изцяло от организма на бебето.

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Редактирано 2 пъти последният път 25.04.2009 18:51.

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2009 18:55

Креми, правилно са ти казали другите мами. Ако акото му е кашаво, това НЕ Е запек. Моят син не е акал по 10 дена smiling smiley Докторът ни също ми беше дал "умни" съвети, но добре, че имах кой да попитам и се успокоих. Аз процедирах така-ако 5 дена не ми се изходи, действах с термометъра. И когато започнах захранването след 6-тия месец и всичко се нормализира. Остави всички сокове, хапчета и тем подобни глупости. Ако сте само на кърма-не се притеснявай.

Изпратено: Laurelin (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2009 19:35

Случва се при кърмените бебета да не акат до 7-10 дена, когато са около 3-5 месечни. Има мнение, че е естествен етап от съзряването на храносмилателната система. Ако акото е с нормален вид - кашаво, златисто, може да има бели жилки или да е зърнисто - тогава не е нужно да се прави нищо. Може да се кърми по-често за известно време, да се наблюдава теглото, но ако бебето си наддава нормално и няма болки или подуване в коремчето, значи всичко си е наред.
Не давай никакви сокове, овесена или медена вода - бебето ти е малко за тях. Захванва се постепенно и внимателно, препоръчително след 5-6 месец, круша, овес и мед се дават доста по-късно.

Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: krems77 (IP регистриран)
Дата: 25 April, 2009 20:47

Да, акото е кашаво като консистенция, златисто-кафеникаво на цвят. Той е на 5 хранения за денонощие, като сам си изработи този "режим" преди малко повече от месец. Наддава си нормално на тегло. Определено не мисля, че е недохранен /понеже и това го има като вариант/. Аз започнах от седмица да ям всеки ден круши, уж и това да помогне, ама се шегувам че някой ден може да не стигна навреме до WC-то smqh . Признавам си, че съм ужасно раздвоена. Утре ще му предложа пак водичка м/у храненията.
Много ви благодаря за инфото, мамета.

Раждане - 12.12.2008г. Т-3560гр. Р-52см.
6мес. Т-7900гр. Р-68см.
12мес. Т-10350г. Р-77см.
15мес. Т-11500г. Р-82см.
18мес. Т-12500г. Р-85см.
21мес. Т-13000г. Р-89см.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 26 April, 2009 00:56

Моята беба е стигала до 9 дни да не ака, но не е била със запек. Като я захраних, се нормализира. Явно доста добре е усвоявала кърмата.
Да ти кажа, ако му даваш допълнително вода или чай, ще пишка повече, но ме съмнява да ака повече.

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: Vikiii (IP регистриран)
Дата: 26 April, 2009 06:21

Вече са ти казали, че запек е само ако акото е твърдо и топчесто. За кърмените бебета е нормално да акат на няколко дни. И ние минахме през този период. Просто кърмата се усвоява много повече според мен. И според мен нямате нужда от разхлабително, вода и прочие.

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 26 April, 2009 09:35

Кремс, бебо няма нужда от вода, след като е кърмено на поискване бебе. smiling smiley Кърмата съдържа 80 % вода, така че няма нужда да пълниш стомахчето на бебето излишно с течности. /Независимо какво ти казват другите или пък педиатърът/
Водата няма да го накара да ака повече. След като си писала какво му е акото, според мен въобще не е запек. Това си е нормално ако за кърмено бебе. winking smiley

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 26 April, 2009 10:09

krdessi Написал:
-------------------------------------------------------
> Кремс, бебо няма нужда от вода, след като е
> кърмено на поискване бебе. Кърмата съдържа 80 %
> вода, така че няма нужда да пълниш стомахчето на
> бебето излишно с течности. /Независимо какво ти
> казват другите или пък педиатърът/
> Водата няма да го накара да ака повече. След като
> си писала какво му е акото, според мен въобще не е
> запек. Това си е нормално ако за кърмено бебе.
>
>
ПОДКРЕПЯМ Деси, както и съветите на другите момичета с две ръце! Кремс, спокойно мила.... smiling smiley

Страници:  123>>
Страница:1 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.