Кърмене : © Български Бебе Център
сок от червено цвекло
Изпратено: Ralipilote (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2009 13:06

момичета, купих цвекло и искам да направя сок на бебо,защото е много полезен. той обаче досега е ял само каши и пюрета,сокове от ябълки и моркови още не съм му давала.
та мога ли да му дам от цвеклото?а някой от вас пробвал ли е дали бебковците ядат пюре от цвекло?

J'aime la vie! ma famille, mes amis, la glace vanille et surtout les " gens biens" quels qu'ils soient, quoi qu'ils fassent, quoi qu'ils gagnent!!je déteste les opportunistes, les cons, les radins et surtout l'ignorance des autres! AIMER!!

Re: сок от червено цвекло
Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2009 14:57

То цвеклото си е един вид ряпа мисля. Мисля, че щом не си давала никакви други сокчета, недей да бързаш. Знам, че е много полезно, но аз бих изчакала. Това си е мое мнение де.

Изпратено: nova_sam (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2009 23:17

Измий хубаво цвеклото, нарежи го на пар4ета и го замрази във фризера за по- късно. Малки сте още!
После може на пара да го свариш и да го прибавяш към пюрета или манджички. И да знаеш, 4е оцветява урината, да не се шашнеш!

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 14 July, 2009 00:45

Ако ще даваш, непременно да е много разреден с вода! Дори за възрастни се препоръчва да е минимум 1:1 с вода или пък смеска с други сокове (напр. морков) и пак вода.

Мишокът е на "три без малко".

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.