Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567891011>>
Страница:10 от 11
Re: Отбиване
Изпратено: hrisig (IP регистриран)
Дата: 5 February, 2010 10:23

зДРАВЕЙТЕ!
дЕСИ,мила,разбирам те напълно,ние сме почти на път да се отбием,но тя сама го иска,вечер преди заспиване си сучеше аз бях писала в постовете си по напред ,а сега сукне много малко и почва да реве и си търси шишето с водата.Плаче ми се честно ви казвам,не ми се иска да е точно сега,мислех да я отбия като мине периода със зъбките и тогава,че лесно се успокоява така като почне да се буди нощем и реве от болка.Кофти ми е наистина,незнаех че това ще е толкова болезнен момент,ужас,... yar smiley yar smiley yar smileyНо до някъдего отдавам и на факта,че от една семдица не си усещам гърдата от която я кърмя пълна/аз кърмя само от едната гърда/,някак мека и и може би няма достатъчно мляко,затова сукне и реве.
Ще пробвам поне през деня или ноща като се събуди да и давам поне малко да суче ,за да не се губи връзката,защото знам че ако не е сукала 2-3 дни повече да не и давам.Ще си взема пак да пия чай на Хип за кърмачки,само дано да не ми остане напразно стимулациятана на кърмата че после незнам какво ще я правя!
.Ужасно се чувствам.

Изпратено: Donika (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 10:08

Такааа, и ние май приключихме. Тъкмо мислех да ползвам съветите на Хриси да използвам цитросепт, вместо горчив лак, и малката сама реши, че не иска повече мамино млекце. Така, изведнъж. Първите два дни чувствах малко напрежение и болки в гърдите, поизцедих се, сега положението е по-добре. Не съм вземала нищо - нито лецитин, нито чайове, нито хапчета за спиране на кърма. Въпросът ми е как млякото се изчиства съвсем от каналите? Какво се случва, ако остане някакво малко количество - то резорбира ли се или може да създаде проблем?

www.bg-mamma.com www.bg-mamma.com

Когато човек силно желае нещо, цялата Вселена му съдейства!

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 13:35

Поздравления Доника aplodismenti Радвам се, че е минало толкова леко при вас.
Аз не мога да ти отговоря на въпроса, но се надявам другите майки да ти отговорят. Целувки на порастналата Сиска celuvki

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 14:42

Дони, поздравления за успешното кърмене и още по-успешното отбиване и както се казва в такива моменти - Наздраве! kokteil
Счита се, че производството на мляко е спряло, ако за 24 часа без кърмене и изцеждане, нямаш напрежение в гърдите. Тогава нищо не се прави, освен да се носят поддържащи сутиени, не стегнати. Млякото в гърдите, което е останало, се резорбира от организма и не прави проблем. Нормално е месеци след това при стискане на зърното да се показва капчица. Но не е желателно да го правиш, или поне не твърде често. На мамолог може да отидеш след 6 м, през което време жлезистата тъкан възвръща размерите си от преди бременността.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Дата: 11 February, 2010 18:37

Благодаря ти, Снежи, точно това ми беше нужно като информация! celuvki
Деси, благодаря и на теб!

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 12 February, 2010 11:00

Дони, поздравления за продължителното кърмене и успешното отбиване!

Администратор

Дата: 13 February, 2010 22:42

Дони,браво за продължителното кърмене и толкова успешно отбиване без трагеди....Супер ,това е мноо хубаво ,да можеше всички деца да са така..
аз със радост казвам че продължаваме,с много настояване ,продължаваме а и сега сме малко хремави и тя си я потърси цицката.Но плаче много от тия пусти зъби.дано продължим ,че иначе не ми се мисли!!!

Дата: 20 February, 2010 13:36

mama2008 ,вие отбихте ли се?

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 20 February, 2010 20:47

Хриси, още го кърмя. Само сутрин към 5-6 часа. Мислих да спираме, но случайно ни приеха в яслата и сега докато тръгнем ми се иска още малко да сучем.

Дата: 28 February, 2010 09:34

Благодаря на всички! kiss
Вече нямам никакви проблеми с гърдите, меки са и не се пълнят при допир с малката, считам процеса за приключен. smiling smiley

Страници:  <<1234567891011>>
Страница:10 от 11

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.