Кърмене : © Български Бебе Център
Как да спрем лактацията?
Изпратено: pavlina_24 (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2009 21:46

Здравейте мами,
Нямам достатъчно време, за да проверя дали темата не се доблира. Но предварително се извинявам ако стане така.
Поради високо кръвно налягане и често повтарящи се кризи ми се налага да спра с кърменето. Въпросът ми е какви медикаменти мога да пия, за да се случи това и да не е противопоказно при хипертония?
Предварително Ви благодаря!

[picasaweb.google.com]

Re: Как да спрем лактацията?
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 19 October, 2009 21:53

Здравей, Павлина! Спирането на лактацията с медикаменти става след предписването им от гинеколога, който те наблюдава и лекуващия кардиолог! Успех и бързо овладяване на хипертонията!

Администратор

Изпратено: ika_d (IP регистриран)
Дата: 20 October, 2009 13:08

Павлина, здравей! smiling smiley
Поздравление за успешните четири месеци кърмене и прекрасното наддаване на твоя син!
Искаш ли да разкажеш повече за проблема с високото кръвно и какви лекарства се налага да пиеш, защото принципно много от лекарствата за високо кръвно са съвместими с кърменето. Сподели какво ти е предписал твоя лекар и мога да потърся какво ниво на безопастност имат.
По принцип спирането на кърмата може да стане и без лекарства, които имат доста странични ефекти, така че ако наистина се стигне до това, ще ти разкажа подробно как може да стане това.
Като начало можеш да погледнеш една подобна тема - [forum.bg-mamma.com]

Lilypie Lilypie
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
0896 418 488 - Кабинет по кърмене

Дата: 20 October, 2009 22:25

Здравей Ика,
Точно теб очаквах да се включиш със съвет.
На кратко-кръвно до 150/90 през последните месеци от бременността, като бях предупредена от лекарите ми, че това ще продължи и след раждането, защото имам фамилна обремененост. Сега правя хипертонични кризи с повръщане и диария, замаяност и т.н. Кръвно - 130/90, но съм като парцал. Кардиолог ми предписа Атенолол от групата на бета-блокерите, но според личния ми лекар е по-добре да спра да кърмя, защото мога да увредя сърцето на сина ми. Решила съм да го отбия и защото имам уголемена щитовидна жлеза, а там вече лекарствата са абсолютно несъвместими с кърменето. Това е. Ако можеш нещо да ме посъветвам, моля, направи го.

[picasaweb.google.com]

Дата: 21 October, 2009 10:24

Писах ти на ЛС.

Lilypie Lilypie

Дата: 20 November, 2009 10:56

Привет,
ОТново искам да попитам мамите, които вече са минали по пътя на отбиването. spinning smiley sticking its tongue out
Въпреки положените усилия, нямаше как да продължа да кърмя, заради влошаващото ми се здраве. Но успях да спра с кърмата по естествен начин без да пия хапчета. Въпросчето ми е:
Колко време след отбиване ви изтичаха капчици кърма?
Питам, защото при мен все още има капки, които ми мокрят сутиена. Кога да очаквам напърво да ми спре кърмата?
Благодаря!

Дата: 20 November, 2009 14:57

Павлина, здравей!
Как са ти гърдите сега? Усещаш ли напрежение, пълнят ли се или вече го мина този етап? Изообщо разкажи как процедира.
По принцип е нормално да има капки кърма при стискане на гърдата и месеци след спирането на кърменето.
ти какво точно имаш предвид под това, "че ти мокрят сутиена"?

Lilypie Lilypie

Дата: 20 November, 2009 17:38

Привет Ика,
Аз не ти пиша на ЛС, защото си мисля, че споделения опит би помогнал и на други мами като мен.
По принцип не съм имала напрежение. Сега гърдите ми са меки като гъба, точно както преди бременността. Понякога ми се случва да усетя мокро петънце, но вероятно това са само малко капки, както ти си писала. Аз исках да разбера колко време ще продължи това с капките? Някои казват около година. Иначе за сега нямам проблеми, просто исках да разбера дали това е нормално. uspeh

[picasaweb.google.com]

Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 16 April, 2011 07:45

Здравейте, мами!

След година и 9 месеца успешно кърмене дойде време да се отбием. За съжаление не стана както бях планирала плавно. Наложи се рязко да откажа на сина си маминото млекце. Вече 2 денонощия не е сукал. За моя радост приема отказа без излишни драми. Плаче по малко и показва, че иска, но като му обясня, че няма мляко, мама я болят гърдите и го разсея с нещо той се успокоява.
За това основния проблем е как да спра лактацията при мен? Имам много кърма. До момента на спирането се кърмехме през 3-4 часа, включително и нощем. И както виждам сега по количеството мляко, което изцеждам, Валето не само се е успокоявал, ами и си е хапвал подобаващо. Пия чай от салвия вече 3-4 дни, лецитин 2 пъти по 1200 мг, слагам си зелеви компреси, изцеждам до облекчаване. ВЪпреки изцеждането напипвам бучици по гърдите, които се опитвам с масаж да разсея. Когато се напълнят доста усещам дикомфорт и болка при натиск.
Моля, дайте ми съвет как да продължа със спирането на кърмата. НЕ искам да прибягвам към хормоналните таблетки.

Благодаря ви предварително!

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.