Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Как да се отбием безболезнено?
Изпратено: danny_stoyanova (IP регистриран)
Дата: 8 February, 2011 06:31

Здравейте !

Ето че вече се замислям за края на този вълшебен период...

При нас се получава нещо странно- вместо дребчо все по-рядко да търси цицата, той взе все по-често да си иска и така по цял ден суче през 2-3 часа освен другото ядене...
Предстои ни лятото да почваме ясла и ме притеснява че кърменето през деня ще ни е голяма пречка затова искам съвет как поне него да премахна, защото нощем също 2-3 пъти суче, но това не е проблем...притеснява ме дневното....

Кажете как да процедирам в този случай...какво да правя... направо не знам...той се вманиачава...

123

Re: Как да се отбием безболезнено?
Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2011 13:07

Здравей, Дани,
Много се радвам, че продължавате да се кърмите smiling smiley
Тръгването на ясла не е проблем и пречка да продължавате да се кърмите. Дори напротив - има много повече предимства. Тръгването на ясла е стрес за детето. Ако се съчетае с отбиване, което да е допълнителен стрес за него, може да му бъде много по-трудно на детенце. В яслата си има различен режим и детенце бързо ще свикне с него и съвсем ясно ще прави разлика, че там няма да има кърмене. Обикновено децата знаят, че само от мама има мляко и е почти не възможно да искат да сучат от друг.
От кърмата допълнително ще получава имунитела.
Относно вманиачаването на дребчо - за тази възраст е съвсем нормално поведение. Като имам повече време ще напиша по-подробно.
Пиши как са нещата при вас и кое точно те притеснява. Ако искаш да се отбивате, ще ти изпртя необходимите материали.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 15 February, 2011 22:36

Здравейте!

Дани и ние сме в подобна ситуация на вашата. Кърмим се от първия ден и още поддържаме темпото, дори го увеличаваме. Последните няколко седмици се превърнаха в малък ад за мен. Вальо суче през час-два през деня и то доста дълго, вечер задължително заспива на гърда, а нощем търси мляко поне 3-4 пъти.
Никакви обяснения и залъгвания не отвличат вниманието му. ТЪрси постоянно и изпада в истерия ако му откажа. Научи се дори да показва с уста как суче. В редките случай, когато имам възможност да го оставя на майка ми, той неспира да повтаря "мама" и да показва, че иска мляко. Отказва бибероната, не признава шише с вода, АМ или каквото и да е друго.
Определено, вече е време да го отбия, но как да стане???? А и тази кърма не намалява.... help

Снеже, ще съм ти благодарна, ако имаш възможност да се включиш със съвет!

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Дата: 20 February, 2011 19:35

Може да погледнете тази статия за отбиването [xedra.wordpress.com]
както и тази [xedra.wordpress.com]
Обикновено нещата при всяка двойка мама-бебе протичат различно и едновремено с това еднакво с други двойки. Опитайте нещата от статиите, проявете творчество и наблюдателност и наблегнете на нещата, които работята при вас.
Ако сте склонни да продължите с кърменето, то няма да влияе на тръгването на детска ясла. Може да наблегнете на различни начини за заспиване, освен кърменето. Постепенно детенце ще свикне да свързва този ритуал със заспиването и постепенно кърменето ще отпадне като задължително средство за заспиване. При различните деца този период може да бъде няколко месеца, при други да отнеме година. Всичко зависи каква нагласа за кърменето и края му има майката.

Изпратено: danny_stoyanova (IP регистриран)
Дата: 22 February, 2011 06:48

Благодаря ти Снежи за инфото и подкрепата - вече работим по ритуалите за сън...за него е леко болезнено но нямз начин - време е да не свързва цицата с нани smiling smiley със всяко следващо заспиване има напредък, а иначе още си се кърмим и след твоите окуражителни думи смятам да го кърмя и след започване на ясла поне доколкото ми е възможно smiling smiley

отново сърдечно благодаря

123

Дата: 23 February, 2011 23:19

Снеже, благодаря, че се включи и отново помагаш с ценна информация! За съжаление ние явно сме в някаква дупка, защото продължанаме с кърменето през час, а вечер и нощем е някакъв ад. Вальо търси гърда при най-малкото нещо и суче доста дълго време. До скоро поне с бибата се позалъгвахме, а сега твърдо я отказва... Явно отбиването при нас ще е голям проблемwacko
В крайна сметка, времето ще си покаже!

Дани, браво за напредъка!

[url=[/url]

Редактирано 1 пъти последният път 23.02.2011 23:21.

Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 27 February, 2011 17:10

nellita82, трябва да имаш огрооомно търпение. Намисли си някаква историйка и му я повтаряй непрекъснато. Пред различни хора, пред големи, пред малки, да повтаря и той. Лека полека ще стане работата. Опитай се да разредиш кърменията.
Аз бях решила, че докато не му излязат всички зъбки, няма да го отбия и така и стана. Доста са неспокойни дечицата, когато им растът зъбките и цицата на мама е голямо успкоение. Ако нямаш някаква сериозна причина, по-добре изчакай. Или поне започни с репертоара, с говореното, с мноооогото говорене. Там е ключа!

Дата: 27 February, 2011 17:43

mama2008, благодаря за съвета! И така ще опитам. Засега му повтарям всеки път, че е голямо момче, вече не е бебе и не му отива да суче, но той се усмихва многозначително и си знае неговата. Все някак ще се отбием...

[url=[/url]

Дата: 27 February, 2011 17:47

Периода между годинка и две обикновено децата са повече пристрастени към кърменето. Едно, защото им избиват зъбчета, друго, защото овладяват различни умения. Всички тези неща са нови за тях като емоции и преживявания. Това ги кара да търсят нещо сигурно, където да се отпускат и знаят, че е тяхно. При кърмачетата това е гърдата. Кърменето все по-малко е само хранене и все повече предимно успокоение и сигурност.
Израстването при децата е като в танца - 2 напред, 1 назад. В момента, в който овладеят нещо, се гушкат още повече в мама.

Изпратено: maminkavania (IP регистриран)
Дата: 2 March, 2011 15:47

snejka Написал:
-------------------------------------------------------
> Периода между годинка и две обикновено децата са
> повече пристрастени към кърменето.

Да, при нас се получи абсолютно същото - в този период дъщеря ми ме търсеше по-често да суче. Сучеше и нощем до две годишна.
Аз предпочетох да изчакам и тя сама спря да суче нощем, а през деня сукането беше свързано с приспиване.
Когато престана да спи през деня, престана и да суче през деня.
Когато детето е малко ни се струва, в такива периоди, че никога няма да се "отбие самО", но няма безкрайно кърмене.
Колкото по-голяма ставаше, толкова по-малко сучеше и толкова по-лесно ставаше да я разсейвам с игри или да й обяснявам, когато не мога да и дам да суче.

Преди сън вечер си посуква и заспива за минутка - това ни е "кърменето" в момента. Понякога недоволно ми казва:"Искам да имаш мияко в гъъдите, пък ти нямаш!", но пък си ги обича и се гуши:"Колко са голеееми и колко са мекичкииии" grinning smiley

Даниел-13г. Кристиян-11г. Катрин-4г.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.