Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234>>
Страница:2 от 4
Re: Кърмаческа стачка
Изпратено: veskovani (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2006 11:26

лора се отби от дясната ми гърда когато беше на 6 месеца и по никакъв на4ин не успях да я накарам да суче от там.

Изпратено: татяна_77 (IP регистриран)
Дата: 22 May, 2006 10:50

И ние преминахме през този период. Добре че съм ината angry smiley Когато започна да отказва гърдата започнах да я приспивам преди всяко ядене и когато започне да се унася бързо сменях биберона със зърното. Така или иначе за няколко дена минава

Изпратено: Snoopy-taz (IP регистриран)
Дата: 10 June, 2006 11:15

uspeh kiss

Бог откъсна най-красивото цвете от своята градина и аз Му дадох живот на 19.03.2006г. в 06:33ч. при изгрев Слънце...

MELINKA SLADINKA 055

Изпратено: Dobi81 (IP регистриран)
Дата: 20 July, 2006 10:47

I nie sme v tozi etap, opitvam se da go karmq vazmojno nai 4esto, kogato e ili zaspal ili sanliv. Taka sme 3 den, dnes e samo na karma, dano mine barzo tozi period

[galeria.biberonbg.com]
[s3.bg.gladiatus.com]

Раждане 12.04.2006г - 3.600кг ; 51 сан 11.50ч
16.05.2006г - 4.800кг ; 57 сан
12.06.2006г - 6.000кг ; 61 сан
03.07.2006г - 6.300кг ; 62 сан
01.08.2006г - 7.100кг ; 65 сан
14.09.2006г - 7.900кг ; 67 сан
12.10.2006г - 8.500кг ; 70 сан
14.11.2006г - 9.100кг ; 74 сан
12.12.2006г - 9.400кг ; 76 сан
16.02.2007г -10.200кг ; 79 сан
16.04.2007г -10.500кг ; 80 сан
15.04.2008г -12.000кг ; 90 сан

Изпратено: Meriam (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2006 12:21

Благодаря за инфото! Дано се справим когато дойде този период при нас.

[www.snimka.bg]
[galeria.biberonbg.com]
Lilypie 1st Birthday PicLilypie 1st Birthday Ticker §®§Ц§в§Ъ§с§Ю - 15.07.2006§Ф. / 3,900§Ь§Ф / 50§г§Ю
Reglette regime

Изпратено: (IP регистриран)
Дата: 21 May, 2007 00:05

От два дни забелзвам признаци на стачка. Моля, помогнете ми!Кърмим се без да съм дала добвка и много се гордея с това. Малко след навършване на 4 мес. започнах да предлагам плодови пюренца, избързах заради неакане с дни. Естествено с пюре не замествам хранене, предлагам около час след кърмене. От известно време прекарваме повече време в парка и си нося плодово пюренце, което предлагам с биберон, това е между 15 и 18 часа. И тогава започва проблема, не иска да засуче, извива се като дъга, плаче или по-скоро пищи. Всички опити да кърмя в тиха, тъмна стая, носейки я на ръце не дават резултат. След като се измори и заспи започвам да кърмя. Също и да споделя, че не чувствам напрежение в гърдите, не усещам да се спуща мляко като кърмя. Сега предложих замръзена кърма с биберон, но и нея недолюбва. Къде греша, моля, отговорете ми!

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 24 May, 2007 23:33

А няма ли вариант пюрето да го даваш с лъжичка, вместо с биберон? По принцип сученето от гърда и биберон са коренно различни. Повечето бебета се объркват от различните начини на сучене. Както го описваш дърпането от гърда става след храненето с биберон. Опитай за няколко дни да не използвате никакви биберони, дори и залъгалки. Пюрето спокойно може да предлагаш с лъжичка, като я облизваш в горната устна на бебка.
Не се притеснявай, че не усещаш слизането на млякото. В един момент гърдите не са толкова напрегнати и чувствителността отслабва.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: Gal973 (IP регистриран)
Дата: 12 September, 2007 23:31

Искам да задам въпрос към тази тема, Моя син от няколко дни се даржи страннно когато го кърмя. Не съм сигурна дали е стачка - започва да суче нормално, но след няколко всмуквания се дърпа от гърдата(млякото започва да цвърчи в този момент и всичко наоколо става в кърма) и започва да ми се смее и да гука и изглежда толкова щастлив и наяден, а е сукал само 1-2 минути.После пак засуква , но пак пуска гърдата и така непресънато дакато се храни само пуска гардата и пак засуква, което мен ме изнервя ужасно, защото накрая започва да ме боли от това. Зъби нямаме още, само колики отвлеме навреме.Не са уши, млечница,нито запушен нос, абе незнам какво му става на това дете. На 6-кратно сме, дали не е дошло време да увеличи интервала между храненията.Дайте идеи.

Lilypie Kids birthday Ticker

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 14 September, 2007 22:55

Видях, че си пуснала и тема, където и аз се разписах. Но в кратце - мисля, че при вас не е стачка, а силна стуя кърма в началото на кърменето. Вариантите са да събереш спонтанно изтеклото мляко в чашка или кърпа, да изцедиш малко преди кърмене, ок.10мл, колкото да намалее силната струя или да се кърмите почти легнали - ти по гръб, а бебето върху теб, така и градитацията помага да не тече толкова силно млякото. С регулиране на струята, т.е. спиране на спонтанното изтичане, бебчето се връща отново на гърда и продължава да суче спокойно.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: zarate (IP регистриран)
Дата: 8 November, 2007 00:20

zdravei.mnogo me e sram da go kaja,no...az ne mojeh da spra cigarite,po nikakav na4in plach prodaljavam da si karmq detenceto na 3 mes.ei...neznam neznam kakvo da pravq poli e dobre da spra ili..a i tq karmata mi namalq mnogo.

Страници:  <<1234>>
Страница:2 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.