Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234>>
Страница:3 от 4
Re: Кърмаческа стачка
Изпратено: desyuzunova (IP регистриран)
Дата: 16 January, 2008 22:26

zdraveite mami, moiat de4ko mi sazdava problemi po vreme na karmene,postoiano pla4e i se napava,ako niakoi moje da mi kaje v kakvo se sastoi problema 6te sam mnogo blagodarna

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 17 January, 2008 17:03

Напиши повече информация как протича едно кърмене, през какъв интервал се храните, употребявате ли биберони, как усещаш гърдите си... изобщо всичко, което може да бъде свързано с кърменето.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: aria_82 (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2008 22:11

Здравейте мамита.Моля да ми кажете защо ако бебето не суче от гарда а от божерон кърмата може да спре при условие че използвам помпа, която няподобява сученето и се цедя на всеки 3 часа?

Дата: 14 May, 2008 13:47

А каква е причината бебето да суче от биберон и съответно да се цедите? Ако искате разкажете по-подробно как се храните и какви са ви притесненията. Може да опитаме да ви дадем нужната информация, за да върнете бебето на гърда.

Относно вапроса ви - има майки, които хранят бебетата си с изцедена кърма почти до годинка, при други периода е първите месеци. Не е гаранция, че кърмата ще спре, само защото се изцеждате. Много добре правите, че се изцеждате през 3 часа, надявам се през нощта също да може да се изцеждате поне 1х. Много е важна честата стимулация на гърдата. Образуването на кърма действа на принципа на търсенето и предлагането. Т.е. колкото мляко се изцеди от гърдата, толкова мляко ще се произведе. При израстването си бебето постепенно ще увеличи порциона си. За да може да задоволите неговите потребности, ще се наложи няколко дни /обикновено 3-5/ да включите допълнителни изцеждания. Дори и нищо вече да не успявате да изцедите с помпата, продължете още 1-2 минути. По този начин ще дадете сигнал на тялото, че има нужда от по-голямо количество мляко. По време на изцеждането може да правите масажи на гърдите [www.lactationinstitute.org]

Дата: 14 May, 2008 18:45

snejka много ти благодаря за отговора.Проблема при нас започна още в първите дни на бебо, защото една седмица беше в кувиоз и го храниха с адаптирано мляко, а когато започна пред кърмата започнах да се изцеждам и му ч даваха с биберон и нея.В болницата, когато го изкараха от кувиоза в началото започна да суче от гърда със силиконово зърно, но когато се прибрахме в къщи тои изпадна в някакво сътояние на стрес и м ного плачеше и отказваше да се храни от гърда и започнах да се цедя през 3 часа с помпа на Авент.Вчера пак се опитах да го кърмя но той отказа и започна да реве и да се дърпа.Проблем е че е и малък все още защото се роди недоносен и няма как да не го нахраня.Аз съм готова да се изцеждам непрекъснато ако трябва само за да мога да му давам кърма.Дали правя правилно че на три часа цедя ту едната ту другата кърма до край.Започнах и да замразявам по малко от доизцедената кърма за да имам и някакви резерви.Моля за съвет ако има някакъв начин да го накарам да суче отново.

Дата: 14 May, 2008 19:42

aria_82, от къде си, ако си от Сф - от кой квартал? Може да има наблизо опитна кърмачка, която на място да дойде. В Сф в Майчин домима Косултативен кабинет по кърмене. На тел. 0896 418 488 може да си запишеш час за деня на отворените врати.

Ако в даден момент не достига млякото само от една гърда на хранене, може да започнеш да цедиш и двете през 3 часа. Дори може да ги редуваш нколко пъти да ги изцеждаш в рамките на едно изцеждане.

Редактирано 1 пъти последният път 14.05.2008 19:45.

Дата: 14 May, 2008 20:28

snejka благодаря за съвета.Да живея в София в Дружба 1.За съжаление незнам как ще отида на деня на отворените врати защото малкия още не ни дават да го извеждаме за да укрепне още малко но ще се обадя все пак.

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2008 12:44

Колко по-рано е родено бебенцето? Със силиконови зърна пробвала ли си дали ще захапе?
Пиши ми на лични да ти изпратя телефон и да се чуем - аз съм в Младост и мога да дойда да ви видя (понеже не пиша често, уточнявам - заедно със Снежка и още едно момиче работим към кабинета по кърмене). Така ще стане по-бързо и може да се види на място какво е положението и какво може да правиш в момента, за да приучиш бебето да суче на гърдата smiling smiley

Дата: 15 May, 2008 14:19

chrisi писала съм ти на лична.Ако искаш ми отговори и ми дай твой телефон , за да ти се обадя аз smiling smileyЩе се радвам на малко помощ от опитни мамита като вас smiling smiley

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 20 July, 2008 12:47

thumbs up

Страници:  <<1234>>
Страница:3 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.