Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234
Страница:4 от 4
Re: Кърмаческа стачка
Изпратено: peteto81 (IP регистриран)
Дата: 24 July, 2008 10:02

grinning smiley

Изпратено: garbo (IP регистриран)
Дата: 15 August, 2008 00:30

здравейте,мами.искам да попитам за кърменето.аз родих преди 1 месец,и още в болницата слагах малкият да суче,но с голяма трудност,защото ту захапва правилно зърното и дърпа мляко,и ту само се плюнчи и не сучи ,а само го ближе зърното,и след това започва да плаче,да рита с краката,да ръкомаха с ръцете,да плаче,и кърмата тече по мен ,и се получава много изнервяща ситуация.и в крайна сметка малкия не успява да се нахрани от гърдата и трябва да се изцеждам с помпа и да му давам от шишето,и досега се храним с шише,изцеждам и му давам,но и добавка му давам.той се храни на 2-3 часа,а аз трябва да се изцедя на 5-6 часа за да се събере мляко и да се нахрани.и така то чак роман написах grinning smiley ,интересува ме дали мога да го науча да суче,много ми се иска,защото е много трудоемко постоянно с тези шишета,да ги стерилизирвам и т.н.дайте съвет.дали не съм го отбила?

baby

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 18 August, 2008 15:21

garbo, мисля, че няма невъзможни неща и с повече упоритост и търпение би могла да кърмиш отново! Това, което трябва да имаш предвид е правилното поставяне на бебето на гърдата. Ето няколко съвета, които биха ти били полезни:

Как да поставя правилно бебето на гърдата?
1. Сложете възглавница или нагънато одеало в скута си
2. Вземете бебето, като главичката му е в свивката на ръката ви, а тялото му е изцяло обърнато към вас – двамата сте корем до корем
3. Ухото, рамото и хълбока на бебето в тази поза образуват права линия
!!! Не поставяйте бебето легнало по гръб в скута си – сученето в тази позиция може да нарани зърната ви
4. Потъркайте устните на бебето със зърното и го изчакайте да отвори ШИРОКО уста
5. Привлечете бебето към гърдата
6. Брадичката на бебето първа докосва гърдата, устните му са извърнати навън и то обхваща голяма част от ареолата
!!! Кърменето не трябва да боли! Ако усещате болка за повече от няколко секунди, нежно махнете бебето от гърдата, като притиснете ъгълчето на устните му с пръст и отново му подайте гърдата.

Дали бебето суче ефективно?
1. Бебето е обхванало добре голяма част от ареолата и вие не усещате болка
2. След няколко начални бързи всмуквания бебето започва да суче ритмично и дълбоко
3. Ясно чувате бебето да преглъща
4. Усещате специфично боцкане или стягане в гърдите при слизането на млякото
5. В първите дни усещате маточни контракции или засилване на лохиите, когато бебето засуче
6. Гърдите ви се усещат омекнали след сучене
7. Бебето заспива на гърдата или е спокойно и доволно след сучене
!!! Ако зърната ви са разранени или при кърменето се чува цъкащ звук, вероятно има проблем с поставянето на бебето на гърдата – потърсете помощ от лекар, акушерка или консултант по кърмене

Едната или двете гърди да предлагам на всяко кърмене?
1. Наблюдавайте бебето за признаците на активно сучене
2. Оставете бебето самичко да пусне гърдата или да заспи - не ограничавайте времето, което прекарва на гърдата
3. Ако бебето се събуди и изглежда недоволно, след като е сукало на едната гърда, предложете втората
4. На следващото кърмене предложете първа тази гърда, от която бебето е сукало по-малко при предишното хранене

Необходимо ли е да се изцеждам след всяко кърмене?

Изцеждането е необходимо, ако:
1. Усещате гърдите си болезнено напрегнати, а бебето е сито и отказва да суче – изцедете малко до облекчение, не до празно
2. Налага се да поддържате кърмата по време на раздяла с бебето или при бебе, което не суче достатъчно ефективно да поддържа млякото – изцеждайте се толкова често, колкото нормално би сукало бебето ви (8-12 пъти за денонощие, включително нощем)

Как да разбера дали бебето ми поема достатъчно мляко?
1. В първите седмици бебето суче 8-12 пъти за денонощие, понякога и по-често
2. След първите 5 дена от живота му добре сучещото бебе има 5-6 напишкани памперса за 24ч
3. Има поне 2-3 изхождания дневно, които оставят петно с големината на монета от 1лв и няколко по-малки
4. Аките са меки, с консистенцията на кремсупа и приятен жълт цвят; случайни зеленикави изхождания не са проблем
5. Бебето е спокойно и доволно след кърмене и наддава добре
!!! Изхождания на всяко хранене са нормални за кърменото бебе и не са разстройство.
Ако аките са воднисти, лошо миришещи и в тях откривате слуз и/ли кръв, се свържете с педиатъра.

Какъв е режимът за хранене на кърменото бебе?
1. Кърмените бебета се развиват най-добре, когато се хранят “на поискване”, без да се спазват определени часове за хранене
2. Бебето дава ясни сигнали за глад – неспокойни движения, опит да поднесе ръчички към устата си, сукателни движения с устните, тих хленч
!!! Плачът е късен сигнал за глад! Не чакайте бебето да се разплаче, за да го нахраните.
3. Кърменото бебе обикновено суче 8-12 пъти, включително нощем
4. Ако вашето бебе се буди и иска да суче нощем, не се притеснявайте да го накърмите. Нощното хранене е важно за производството на достатъчно кърма и доброто наддаване на бебето. Когато е в състояние за това, вашето бебе самичко ще започне да пропуска нощното хранене.
5. Очаквайте дни с много често сучене. В първите седмици бебето преживява няколко периода на бърз растеж, когато иска да суче много по-често от обичайното. Те се случват ориентировъчно около 10-тия ден, третата и шестата седмица и обикновено траят няколко дни, след което бебето се връща към по-нормален ритъм.

Администратор

Изпратено: stela80 (IP регистриран)
Дата: 4 August, 2011 15:53

Аз си мислех, че дъщеря ми е в кърмаческа стачка - не искаше да суче, или сучеше колкото да не умре от глад.. беше много трудно.. после я захранихме като междувременно опитах със всички адаптирани млека и най- накрая установих, че моето дете просто не обича мляко... С течение на времето говорих с много хора и се оказа че много рядко, но има деца, които просто не обичат мляко. Сега тя е на 3 години и не вкусва прясно мляко под каквато и да било форма..

Мебели и матраци

Страници:  <<1234
Страница:4 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.