Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  1234567891011...Последна страница>>
Страница:1 от 20
101 въпроса за захранването - ІІ част
Изпратено: vilibo (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2007 10:56

Тъй като другата тема стана твърде дълга пускам нова, където да обменяме опит при захранването.

Ето линк към старата: 101 въпроса за захранването

Полезна информация:
Примерна схема на захранване - хранене 3 пъти на ден
Примерна схема на захранване - хранене 4 пъти на ден
Примерна схема на захранване - хранене 5 пъти на ден

Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!
Не правете една и съща грешка веднъж!
Из рекламни кампании на The Economist

Местожителство: През един форум

Re: 101 въпроса за захранването - ІІ част
Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2007 11:05

честита ни нова темичка, хайде аз ще съм с първия въпрос.
Вчера дадох 2 лъжички пюре от сливи и днес имахме страшно пълен памперс.ЧУдя се добре ли е да се дава по 30-40 гр от този плод или да го смесвам с ябълка например?

Дата: 4 April, 2007 11:19

inkata, според мен не давай слива, ако няма нужда, по-добре въведи още плодовете круша, тиква, банан, а сливата давай, ако забележеш, че се запича от нещо, напр. от оризовата каша, от моркова или картофа.

Изпратено: inkata (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2007 11:33

Ами честно казано, не мога да преценя има ли нужда, защото тя ака през ден-два, дори и като е хапвала тиква и круша. Малко се наплаших, защото ми казаха,че запека затруднявал работата на черния дроб и оттам се получавало заслабване на имунната система, затова се реших за сливи-но не знам доколко е вярно.

Изпратено: Zara . (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2007 13:55

И аз да питам за сливите. Мога ли да приготвя на пара сушени и от тях да направя пюре??

И още един въпрос- предвид това, че вече яде твърда храна нормално ли е да ходи пак веднъж на седмица, притесснявам се много. Сега яде оризова каша с тиква и не ака. Преди оризовата каша -започнахме с тиква, ака първия ден и това беше. Помагнах с термометър. Акото не беше твърдо но много плака милото.
И последно, необходима ли е вода на този етап. Яла е досега тиква и оризова каша. Предстои да въведа трета храна.
Благодаря.

Изпратено: zizin (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2007 14:14

И Ника често е със запек хем я кърмя и не и давам моркови(установих,че от тях страшно се запича) и затова всеки ден задължително и давам пюре от сливи, круши или праскови(на Ганчев има микс,който й действа страхотно)!Ориз също избягвам,защото дори с термометър не мога да я изакам,а и клизми й правиха и пак накрая със свещичка!Защо така?Вече не знам какво да й давам...Тивата също й действа добре,но само тиква всеки ден?На Хип яде тиква с пуйка!

nika.piach.com

Изпратено: Catty (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2007 16:04

Здравейте майчета smiling smiley
Скоро мисля да захранвам и някои неща не са ми много ясни..
1.Ще започна със зеленчуково пюре. Значи първи ден - 1 лъжичка, втори - 2 и така до кога? Какво количество трябва да дам преди да въведа втори зеленчук? Ще давам твърда храна след кърмене, защото до годинка не искам да замествам хранене.
2.Трябва ли да съм въвела всички зеленчуци, подходящи за възрастта преди да въведа плодовете?
3.В началото зеленчуците се дават ня обяд, а кога трябва да давам и втори път на ден твърда храна и каква? Плодово пюре следобяд?
Благодаря ви предварително за отговорите

Дата: 4 April, 2007 18:40

Zara, аз не съм приготвяла сините сливи така и не мога да кажа. Има хубаво пюре за захранване от сини сливи на Гербер, 80 гр.
След започване на захранването трябва да се прелага по няколко лъжички водичка за пиене, най-добре след хранене.
Според мен не е добре да се изаква на 1 седмица след като започне да приема и твърда храна. С упражения и масажче на коремчето не става ли? Не е добре да се използва термометър, още повече, ако й е неприятно, защото детето свиква по този начин да се изхожда. Може би повече тиква трябва да се дава. А как е с наддаването? Да не би да не й стига млякото? И Лора се изхождаше рядко преди захранването, проведохме един курс с бифидуси.

zizin, тиква с пуйка на Хип не разхлабва, съдържа и картоф, който има обратното действие. Крушата също е разхлабваща. Може да давате и настъргана сурова ябълка, но ако имате домашни, защото тези от пазара са бъкани с нитрати. На хип има пуешко с фини зеленчуци - царевица и малко картоф, то се води разхлабващо.

Catty,
1. На третия ден 3-4 лъжички и спираш - 2-3 дни не даваш от тази храна и следиш за реакции - пъпки, разстройство, запек, зачервяване... Ако няма такива реакции значи храната е въведена успешно и можеш да я даваш и в по-големи количества като първо кърмиш и тогава я предлагаш. В първия ми пост има линкове горе-долу какви количества трябва да се дават. Аз съм се ръководила от схемата за 4-кратно ядене, защото тя най-добре пасна на Лора, зависи от детето.

2. Според мен можеш да въвеждаш и плодове между зеленчуците, поне аз така направих и то не за друго, а защото повечето зеленчуци запичат, а повечето плодове разхлабват и търсех баланса.

3.Един месец след като е започнало захранването може да се въведе второ ядене, макар че аз го въведох на 2-я месец. Първо давах каша на обяд, после сутрин - плодово пюре. Аз започнах с оризова каша.

Изпратено: mimoza2006 (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2007 19:48

тука защо ми се виждат буквите в жълто??? :be

Изпратено: ravena (IP регистриран)
Дата: 4 April, 2007 23:08

Да, странно, буквите са в жълто.

За запека, бих ви препоръчала да давате кашите на Блевит. Всички са с бифидус. Има безмлечни и безглутенови - за захранване. Много са качествени и икономични. Аз лично най-много ги харесвам от всички.
За водата - да, когато се започне с твърдата храна, трябва да се предлага вода - колкото желае детето.

Страници:  1234567891011...Последна страница>>
Страница:1 от 20

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.