Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  123>>
Страница:1 от 3
Как се спира кърмата
Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 15:07

От няколко дни Калоян въобще не суче от мен.До преди това поемаше някоя и друга капка, но след 2-3 дръпвания спираше.Ясно ми е,че няма да продължим.
Въпросът ми е какво да направя аз?Като се стисна излизат капчици.Гърдите ми са меки , без напрежение.
Да пия ли някакво лекарство или да си стоя така.Да се изцедя ли цялата, преди да пия лекарството?
И знаете ли какво е най-добре да пия?

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Re: Как се спира кърмата
Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 16:19

Ей, защо искаш да спираш кърмата? При желание от твоя страна можеш да се цедиш и да даваш от шише. Сигурна съм, че в момента сте в стачка и за това бебо не иска да суче. Пробвай на прохладно тихо място, повече вечер, когато около теб е спокойно, в различни пози ...
Не се предавай така!

Принцеса Ема - [www.snimka.bg]

Реплика на мъжа ми за Биберона " А аз си мислех, че онова жълтото на екрана, е Desktop-а на компютъра ни!"

Изпратено: vik (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 16:52

И аз съм на мнението на веси. Бъди по-голям инат. Ако имаше кой да ме натиска повече баткото сигурно щеше да засуче и нямаше да ми е толкова зле. Сега като се замисля е било голям зор. Бебчо сега е на 4м.18 дни и си цока успешно, е има някой дни когато се лигави, ама то се преживява. Пробвай да го оставиш гладно и на следващото хранене може да започне да суче.При нас това минаваше. Успех и не се предавай толкова бързо. uspeh

Изпратено: Kaiva (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 17:14

Ако си мислиш, че спирането на кърмата е по-лесно от самото кърмене - нещо си се объркала. На мен ми трябваше 1 месец за да си я спра. Костваше ми още повече успиля и некомфорт и определено цеденето не е като да си суче бебчо. Хапчета не се препоръчват, защото действат различно. Имам предвид, че много жени се оплакват от тях, а и някои даже колабират. Не съм спец в кърменето, но това е моето мнение. Успех, каквото и да решиш.

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 17:45

Няма да те убеждавам колко по-добре е да си кърмиш. В края на краищата решаваш ти.
Ако предпочетеш да спреш кърмата и положението е наистина както описваш - нямаш напрежение и гърдите ти са меки, просто спираш да кърмиш. Ако случайно започнат да се напрягат, цедиш малко (до облекчение, а не докрай) и изчакваш пак. Капки кърма при стискане може да излизат и месеци след като си спряла да кърмиш. С хапчета не рискувай, ако не се налага, защото имат гадни странични ефекти.
Успех, каквото и да решиш!

Мишокът е на "три без малко".

Изпратено: Didry (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 18:27

Ами и аз бих те посъветвала да изчетеш всичко за кърмаческите стачки, да помислиш още веднъж и тогава да решиш дали се отказваш от кърменето!
За спирането на кърмата не мога да ти помогна за съжаление. Може би ще помогне ако за сега изцездаш като постепенно намаляваш честотата и количеството на изцедената кърма. Така може да успееш да спреш кърмата постепенно и без хапчета.
Каквото и да решиш пожелавам ти успех!

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 20:48

До колкото знам, не се изцеждаш след кърмене. Тогава още по-лесно ще стане спирането на кърмата. Ако за 24 часа без кърмене гъдрите останат меки и без напрежение, означава че производството на кърма е спряло. Останалото количество кърма в гърдите с времето се резорбира от организма и не причинява неудобства. Ако през това време гърдите ти се препълнят, значи бебчо все пак е успявал да изсуче нещо, защото гърдите все още произвеждат кърма.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 20:49

Няма нужда да правиш нищо - просто остави нещата така. Ако усетиш напрежение, може да изцедиш малко до облекчение - но мисля, че няма да има проблем, лактацията отдавна е в процес на спиране.
Някои майки предпочитат в процеса на отбиване да вземат профилактично лецитин, за да се избегне вероятността от запушване на канал, пък и е полезен за доста други неща - на Уолмарк има 30 таблетки за около 11лв, може да взимаш по 1-2 на ден. Силен ментов чай за няколко дена (вместо вода по 1-2 литра на ден) или ментова тинктура от аптеката (струва стотинки и можеш да взимаш максималната доза) също ще помогнат за окончателното спиране на млякото по естествен начин.
Три седмици са си постижение - Калоян е поемал кърма в най-важния период от живота му pregradka

Изпратено: samko (IP регистриран)
Дата: 29 June, 2007 22:50

Хриси, нали не се бъзикаш!? sad smiley
Благодаря за конкретните отговори!

Снежи,вече 3 ден не суче хич, а гърдите ми са мекички.Ще си купя препоръчаното от Хриси.

Благодаря на Хриси, която от месеци ме търпи и подкрепя.
Хриси, вероятно те разочаровах, сори.Ти поне знаеш колко са сложни сега при нас нещата, но силно се надявам до 20- тина дни всичко да приключи и да имам цялото време да гушкам своето бебенце!Ти си невероятен човек, чудя се как още има такива хора yeah smiley
Ще се радвам, ако мога някога и аз да ти бъда от помощ или полезна с нещо. pregradka

-------------------------------------------------------------------------------
Не пропускайте година без преглед на колпоскоп и направена цитонамазка!

Изпратено: chrisi (IP регистриран)
Дата: 30 June, 2007 10:37

Гери, изобщо не би ми хрумнало да се бъзикам - съвсем сериозно мисля, че три седмици кърмене са постижение, особено предвид всички съмнения и колебания, които имаше smiling smiley А за Калоян те наистина са били от страхотна важност smiling smiley
Ако разбием кърменето на малки периоди, тогава по отношение на важността на кърменето в различните периоди от живота на бебето (детето) нещата стоят така - първата седмица е най-важната седмица и първият месец е най-важният месец по отношение на ефекта, който имат върху здравето и развитието на бебето. Ти успя да му дадеш нещо чудесно за почти целия първи месец, така че определено може да се гордееш със себе си smiling smiley
Искам много твърдо да кажа, че изобщо не си ме разочаровала - напротив, гордея се с теб pregradka Ти си от не толкова многото хора, които знаят какво искат, какво са готови да дадат и не се крият зад никакви претексти или оправдания - много уважавам това smiling smiley
Ще съм много щастлива, ако ти самата имаш усещането, че си постигнала твоите собствени цели - не високите изисквания, които се поставят в идеалните случаи, а това, което искаше и очакваше за себе си от кърменето на Калоян smiling smiley И се надявам да помниш винаги трепета и умилението, с които ми се обади след раждането да се похвалиш, че бебето е засукало - това са най-прекрасните моменти smiling smiley И това си спомням аз, когато си мисля за вас kiss

Страници:  123>>
Страница:1 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.