Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  1234>>
Страница:1 от 4
Лекари, които насърчават кърменето
Изпратено: Даниела (IP регистриран)
Дата: 30 March, 2005 14:21

Моля тези от вас, които са случили на педиатри, които НАИСТИНА активно подкрепят кърменето, да напишат имената им, за да отдадем дължимото на тези достойни лекари и за да дадем възможност на бременните и майчетата, които влизат в този клуб, да се възползват от услугите им.
Аз лично не познавам нито един такъв педиатър, но съм чувала, че има такива.
Като начало бих искала да спомена книгата на д-р Лиляна Трифонова "Хранене на бебето", в която се насърчава свободното кърмене и се съдържат редица добри съвети за кърменето. Е, не съм съгласна с абсолютно всичко в тази книга - например според авторката при леко разстройство кърменето трябва да се ограничи до 5 мин., срещу което мога да направя поне три възражения - но като цяло произведението е много добро.
Преди време lavdi беше писала за консултантка по кърменето от "Майчин дом". Добре ще е да знаем за такива лекари.

Редактирано 1 пъти последният път 30.03.2005 14:26.

Re: Лекари, които насърчават кърменето
Изпратено: Анелия (IP регистриран)
Дата: 30 March, 2005 14:25

Мили майчета,
Искам да помогнете в една инициатива, в която ще изказваме благодарност към всички хора, подкрепящи кърменето.

За всеки помогнал за кърменето, Сдружение Българси Бебе Център ще осигури почетна грамота в знак на благодарност за подкрепата и помощта в полза на кърменето.

Моля ако знаете имената на лекари, акушерки или просто хора, които допринасят да има повече кърмени бебета в България, да ни ги съобщавате тук.

Член на сдружение "Български бебе център"

Изпратено: vilibo (IP регистриран)
Дата: 30 March, 2005 15:43

За съжаление не знам такива sad smiley

Празните пространства са опасни! Особено ако са между ушите ти!
Не правете една и съща грешка веднъж!
Из рекламни кампании на The Economist

Местожителство: През един форум

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 30 March, 2005 16:06

Да посоча поне едно име - д-р Анелия Маринова, III-то ДКЦ, гр. Плевен. Определено не ме накара да давам добавка, когато кърмата ми намаля. Изчакахме 2 месеца и след като видяхме, че Ина не наддава, направихме пробно кърмене и чак тогава ми препоръча да давам добавка. Не ми помогна, но определено не ми и попречи да кърмя дъщеря си 7 месеца! Благодаря й!

Администратор

Изпратено: leoo2001 (IP регистриран)
Дата: 30 March, 2005 20:13

Има много,но са в Испания.Да не кажа всичките.В Русе...
д-р Шишкова

Емма Пламен Александрова
Prizee: Free Games and Presents!

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 30 March, 2005 21:18

Д-р Райшер, кв.Овча купел - много се радва, че кърмя и даже промени схемата на захранване за нас - ще пропуснем кашите в полза на кърменето. Каза да кърмя докогато искам. Не зная какво съветва другите майки, но и аз не съм се обаждала на нея при трудности. Самата тя е кърмила двете си дъщери до 10м.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: ginaK (IP регистриран)
Дата: 13 April, 2005 13:39

д-р Константин Апостолов - Окръжна болница - Пловдив, както и всички работещи в Център за бременни жени, ДКЦ-1 (бившата поликлиника на Понеделник пазара), четвъртия етаж, 84 кабинет, тел 032/651 152: 0888 895 026

БЛАГОДАРЯ ИМ!

Изпратено: crazia (IP регистриран)
Дата: 1 June, 2005 21:26

Веднага включвам др.Яръкова -гр.София,"Майчин дом".Опрделено е за кърменето и го насърчава по-всякакъв начин,много добър специалист във всичко свързано с дечицата.

--------------************************--------------------------*********************–––––––––––––––––––––––––––––––––––
Всъшност ,НИКОГА ,не съм била дискриминирана ,не съм била и толерирана . Пука ми ,свят- шарен ,хора- всякакви , никой никога по никакъв начин не ми е пречил да казвам каквото мисля и да отстоявам правото си на мнение! Нямам нужда от ПОЧИВКА ,на правото да имам чувство за хумор и това да изказвам нещата в прав текст ! Такава съм и щедро прощавам на всички които не ме харесват smqh
за това ще добавя " дарувам с това с което ме даруват "
за едни има санкции ,а други ще са бели и добри ......Уви...
Мисли преди да говориш,че после пак ще плачеш!
Куха Лейка съм и напоследък се усвиних но аз и Не искам да съм френска мацка!

Изпратено: ahavni (IP регистриран)
Дата: 5 July, 2005 11:33

za sajelenie ne moga da posocha ime na lekar. Mislia che sama se spraviam s problemite pri karmene.

Lilypie 2nd Birthday PicLilypie 2nd Birthday Ticker

Изпратено: ala (IP регистриран)
Дата: 14 July, 2005 09:27

Д-р Миланова
Пловдив
032- 446607
0887705356

Страници:  1234>>
Страница:1 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.