Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234>>
Страница:3 от 4
Re: Лекари, които насърчават кърменето
Изпратено: zvezdi4ko (IP регистриран)
Дата: 12 April, 2006 12:47

Неонатолозите в АГ-клиниката към УМБАЛ Плевен (това, че акушерките нямат желание да помогнат с практически съвети е друг въпрос)
Д-р Соня Илиева, II ДКЦ, Плевен. За първото ми дете ме посъветва да изчакам със захранването докато навърши 5 месеца (а и не ме е следила строго, кога съм започнала), а след раждането на второто, въпреки подути лимфни възли, бебешкия мързел (и намалялата заради това кърма) ми помогна да преодолея проблемите, а не ме изпрати за АМ.

Изпратено: MammaEli (IP регистриран)
Дата: 19 May, 2006 13:39

Днес се разхождахме с една мама,която ми похвали техния педиатър - казал й до 6 месеца да не дава на бебка нищо различно от кърма - нито вода, нито сокове,пюрета, каши,биберон залъгалка и...изобщо каквото се сетите, насърчава изключителното кърмене през първите 6 месеца grinning smiley Казва се д-р Султов и е в Благоевград. Дано инфото да е полезна на някоя тамошна мамаwinking smiley

Изпратено: ljubka (IP регистриран)
Дата: 29 May, 2006 11:37

Нашата педиатърка-д-р Китанова сама ми предложи да захранвам бебка по новата схема,ако аз искам.Т.е. първите 6 мес. само на кърма.Кабинета й е в кв Левски В,бл.9

Изпратено: MTV (IP регистриран)
Дата: 5 August, 2006 15:32

Мнението ми е, че първите обяснения за ползите от кърменето трябва да се дават от гинеколозите. Така бъдещата майка отрано е запозната с ползите за нея и бебето и има психическата подготовка и нагласа за това. В моя случай нямаше подобни обяснения, но само защото гинеколожката ми и педиатъра видяха че правя каквото съм решила и менние искам само когато не зная или се колебая за нещо. Получих подкрепа и ценни съвети от гинеколожката си когато получих мастит /но най-вече чета сайтове по въпросите които ме интересуват и форумите разбира се/. От педиатъра съм доволна, защото никога не налага мнението си, а ми казва кое кога мога да започна, а аз решавам дали да го правя /примерно до кога изключително кърмене, даване на сокове, пюрета и пр. и кога/
Стара Загора: д-р Начева, и д-р Любен Колев-042/606634

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 5 August, 2006 22:24

На 3.08.06г. беше отворен Консултативен център за кърмене в Майчин дом, София - 8 ет. Д-р Анета Попиванова представи материалите - филмче за кърменето (страхотно е), печатни материали. Самата лекарка участва в Националния комитет по кърмене и е страхотен специалист.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: ika_d (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2006 15:01

Д-р Бойка Иванова, 17 поликлиника
0888491899
Много добър предиатър и страхотен човек с отлично отношение към бебенцата. Изключително е за кърменето. Препоръчва късно захранване.

Lilypie Lilypie
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
0896 418 488 - Кабинет по кърмене

Изпратено: galinagd (IP регистриран)
Дата: 14 November, 2006 12:56

Доцент Николина Петрова, гр. Русе, подкрепя изключително кърмене до 6-я месец и след това захранване.

Изпратено: zizin (IP регистриран)
Дата: 21 November, 2006 16:25

Д-р Диана Табакова от "Медика 16"ООД!
София(близо до Руски паметник)
До 6тия месец изключително на кърма!

nika.piach.com

Изпратено: Catty (IP регистриран)
Дата: 2 February, 2007 11:32

Д-р Даскалова МЦ "Здраве" - за късното захранване. Млада е и много мила. thumbs up

Изпратено: sfesn0t0 (IP регистриран)
Дата: 27 March, 2007 12:38

нашият педиатър е ЗА кърменето дори до 2-годишна възраст! от самото начало ме насърчава и говори с доста убедителен тон и на съпруга ми за ползата от кърменето...
само дето ние сме в Гърция, но си заслужава да спомена името му- проф. Хаджимихаил- шеф е на Клиниката по педиатрия към Медицинска академия- гр. Александруполи.
Ако не бе той- едва ли щях да се справя...
А малката ни Миа е вече на 8,5 месеца и все още я кърмя!
Успех мами, въоръжете се с търпение и не се ядосвайте за нищо... отдайте се на миговете с малкото си съкровище... началото е много трудно и болезнено... (при мен поне бяха много силни болките в кръста и гърба) но ако издържите, ще видите резултата в малкото си съкровище... и ще забравите всички неудобства...
Според указаниятя на педиатъра ни кърмех от раждането на малката напринципа- когато огладнее- стигахме до 14- 15 кърмения на денонощието... никога не съм я оставяла да плаче от глад... когато си поискаше и давах... но наддаваше и растеше страхотно добре... и от болести- все още само 1 грип сме минали... дори и температура не евдигала досега... дано така продължи де...:-)
така че, Майки, кърмете и търсете лекари, които да ви помагат в това начинание!!!!! търсете и помощта на мъжете си и близките!!!! и тя е много важна, повярваййте... и най-вече- да не ви пука за нищо друго, освен за малкият ви ангел....
аз до 5тия месец дори решихме да не ходя на работа, заради кърменето.. правех частни уроци вкъщи и то понякога с почивка на половин час, за да накърмя малката... но както вече казах си заслужаваше...
така че- кураж!!!!!!!

Страници:  <<1234>>
Страница:3 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.