Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234
Страница:4 от 4
Re: Лекари, които насърчават кърменето
Изпратено: merry_ch (IP регистриран)
Дата: 7 June, 2007 00:25

Здравейте настоящи и бъдещи мами!
Аз съм бъдеща мама и съм ЗА кърменето. Предстои ми да избирам педиатър за бъдещото бебе. Ако имате информация за добри педиатри в Пловдив, които са за кърменето, ще ви бъда благодарна да ми пишете.
Успех на всички!

[/img][/url]

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 8 June, 2007 22:47

Добре дошла, merry_ch! Не мога да ти препоръчам лекар от Пловдив, но бих ти препоръчала да се свържеш с Ла Лече Лига група в Пловдив. Това е част от международна организация, която работи за насърчаване и подкрепа на кърмещите майки. Повече информация [www.bg-mamma.com]

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: Kris (IP регистриран)
Дата: 12 July, 2007 16:58

Моя доктор чак да насърчава не е - но поне не ми пречи. Казах му какво смятам да правя и той каза, че ще ме подкрепи, но не съм се обръщала до сега за съвет към него, за да видя колко знае по въпроса. Доволен е от мерките и теглилките на бебо и повече по темата не сме говорили. Като наближи да захранвам, ще му занеса моя примерна схема да я обсъдим, но предполагам, че и там няма да се опъне. Ако някой се интересува, ще оставя координати. В София, Младост1 му е кабинета.

Изпратено: Nelt (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2007 23:02

Определено това в момента ни е голям проблем - намирането на добър педиатър. В момента съветите, които получавам от педиатъра са да кърмя бебето си през интервал от 3 часа, като избягвам да го кърмя нощно време. Този хранителен режим е абсурден, като се има предвид, че детето ми е на 18 дена! Определено съм ЗА хранене по желание, но повечето педиатри са против този тип хранене. От една страна това е доста притеснително, като се има предвид, че майката трябва да се довери на педиатъра, който не споделя нейното виждане. Много е лесно някой да ти каже да не храниш бебето си когато е гладно, нали не е неговото дете! Като се има предвид, че половин час очакване на храна за бебето е равностоен на три дни за нас, не знам кой би се заел да привиква детето си към строг дневен режим!? За да добие детето доверие в себе си и в света, според мен, трябва да го храним, когато е гладно. Ако някой е случил на добър педиатър в София, ще съм му много благодарна, ако изпрати неговите координати.

Изпратено: Mechi (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2007 23:15

Доктора на моята съседка я посъветва през първите 1-2 месеца да кърми, когато на бебето му се яде. Сложиха бебчето на хранителен режим (точно през 3 часа, но включително и нощно време) едва след това.

Д-р Георгиев, 8-ма поликлиника в гр.София.

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

QuickPost

23.12.2007г. 3550/53
28.12.2007г. 3690/53
14.01.2008г. 4600
30.01.2008г. 5470/57
26.02.2008г. 6500/61
29.03.2008г. 7520/64
25.04.2008г. 8100/66

Редактирано 1 пъти последният път 14.11.2007 22:00.

Изпратено: srabkiniata (IP регистриран)
Дата: 8 January, 2008 16:31

нашата лекарка Др. Бельова МЦ- Сана студ.град е за карменето . ние сме на почти 6 м . и от утре ще започваме със пюретата и сокчетата по нетни препораки досега биахме само на карма и чайчета и вода .
Аз лично съм за кърменето поне до 1г. на бебчето , още като разбрах че съм бремена казах си че Сашко ще го кърма (каките несам ги кармила щото неизкаха да сучат , биаха по 5 дена в кувиоз и биаха свикнали сас биберона с голиамата дупка smiling smiley )

Изпратено: Sladka mama (IP регистриран)
Дата: 21 June, 2008 17:40

V Stara Zagora-d-r Stefan Damqnov.

Изпратено: vesela_g (IP регистриран)
Дата: 22 June, 2008 01:00

д-р Е. Заимова, ДКЦ 1, Пловдив

Изпратено: Rossi_Bs (IP регистриран)
Дата: 4 February, 2009 23:20

Д-р Сийка Караджова, Бургас, лекарска къща Възраждане.
Благодарение на нея не дадох сокчета въпреки настояването на свекърва ми

Страници:  <<1234
Страница:4 от 4

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.