Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  123>>
Страница:1 от 3
Подсичане
Изпратено: ivynka (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2008 12:07

Здравейте момичета,моята бебка е на месец и половина.До скоро нямахме никакъв проблем с подсичането но от два дена е яко зачервена(подсечена).Аз полагах усилия да не се подсече-сменях редовно памперса ,кремчета за подсичане...но акото и стана леко зеленикаво и се подсече.Ходихме на педиатър и тя ми каза да спра всички видове млечни продукти за около седмица да не било алергична реякция.
Споделете ако имате или сте имали подобен проблем.
Също така чували ли сте нещо за меда-мога ли да хапвам ако кърмя.
Сега е неспокойна и мисля че доста я болиsad smiley((

Re: Подсичане
Изпратено: iva7808 (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2008 12:20

ivynka,не е хубаво да ядеш мед,защото е алергенен продукт!както и бобови култури...може от тях да и е зелено акото на малката.а за подсечено дупе ползваме "цинкова маз" и доста бързо му действа на нашия малчуган!!
успех!и дано да не е аларгия!!!стискам палци!

Daisypath Happy Birthday tickers Lilypie Pregnancy tickers

Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2008 13:11

Дръжте дупето колкото може повече време на въздух. Ако помещението е затоплено добре или имате слънце в стаята, сложи едно памперс чаршафче /продават ги в аптеките - от едната страна е найлоново, а от другата памучно/ и оставете дупето на проветрение за няколко минути. Ако бебчето не се изпишка през това време, прибирате чаршафчето и след час пак същата процедура. Не мийте със сапун или препарат. Водичката е напълно досатъчна за хигиената през деня. Баните с лайка или смрадлика също помагат при подсечено.
При кърмените бебета храната на майката оказва влияние, но не така директно, както ако се дава направо на детето. За това просто можеш да ограничиш приема на дразнещите храни - газирано, лютиво, силно подправено, зеле, репи. Аз лично никога не съм ограничавала меда. Навсякъде пишат, че е алерген, но по-ефикасно лекарство от него не съм видяла. Плюс това той е опасен за деца под 1 година при пряк прием, а не чрез майката или в обработен вид /домашни биствити с мед, меденки и др./, когато е преминал термична обработка.

Принцеса Ема - [www.snimka.bg]

Реплика на мъжа ми за Биберона " А аз си мислех, че онова жълтото на екрана, е Desktop-а на компютъра ни!"

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2008 14:29

Подкрепям vesi_vas за меда. Щом го ядеш ти, а не го даваш на детето, няма проблем.
За подсечено дупе най-доброто е бани със смрадлика и много въздух! Ако може даже не 10 минути, а по половин час махай памперса.

Мишокът е на "три без малко".

Дата: 12 March, 2008 14:40

Мерси и аз така си мисля за меда-че мога да го ям -ама то не е такова количество аз си взимам една лъжица сутрин.
За сега съм правила промивки със смрадлика, но не съм го оставяла да диша дупето,което ще направим тази вечер.
Мажа я с кремчето на Мустела против подсичане ама няма ефект-това ми изписа педиатърката.То вече си стана сериозна раничка...на двете бузки на дупето.

Изпратено: mil-kiko (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2008 14:47

Триенето с мокри кърпички също дразни доста кожичката.Подмиването с отвара от лайка и след това да се намаже дупето с вазалин помага доста.
Медът не се препоръчва за деца под две години.Моят син вече втори път има алергична реакция от медът-запушено носле.

Дата: 12 March, 2008 14:52

А за мокрите кърпи също не знаех-но през нощта как да я мия -тя си е затоплена...Между другото и моето бебе е с запушено носле -дали не е от това.
Може би ще трябва да спра и меда като част от храната ми.
А за млечните продукти като алергия да имате опит...

Изпратено: кокал (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2008 14:54

Ивинка - детето на Мил-кико има според мен реакция от това, че то е яло мед, а не майка му.
За мокрите кърпи наистина е така - само беля правят. А често ли се налага да сменяш памперса през нощта?

Мишокът е на "три без малко".

Дата: 12 March, 2008 15:44

Ами поне два пъти до сутрешния тоалет сменям памперса.

Изпратено: mil-kiko (IP регистриран)
Дата: 12 March, 2008 15:53

кокал Написал:
-------------------------------------------------------
> Ивинка - детето на Мил-кико има според мен реакция
> от това, че то е яло мед, а не майка му.
> За мокрите кърпи наистина е така - само беля
> правят. А често ли се налага да сменяш памперса
> през нощта?
>
>

smiling smiley Много се извинявам,че не оточних.Не сме на кърма(за съжаление)дадох му мед на филийка.
Можеш да забърсваш дупето с памучна кърпа напоена с топла водичка,например вечер,до като му премине.

Страници:  123>>
Страница:1 от 3

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.