Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567>>
Страница:5 от 7
Re: Споделен опит
Изпратено: Dancer (IP регистриран)
Дата: 24 August, 2007 00:39

Здравейте мами,
ние се кърмим още. Вече сме в 10 месец но аз имам чувството, че кърмата ми много намаля. Чудя се дали да започна да давам и АМ за да е достатъчно като грамове??? Ядем и други неща, но това с кърменето ми е много важно, защото искам да продължа поне още няколко месеца.
Моля, посъветвайте ме.

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 24 August, 2007 22:40

Видях, че си писала и в друга тема и са ти отговорили /вкл. и аз/ Но така зададен въпроса - ако искаш да кърмиш по-дълго, то предлагай на детенце по-често. Ако искаш да спазваш правила, то до годинка млечно хранене не се замества. Това може да се интерпретира по няколко начина - препоръчвам ти първия - кърмене преди или след пюрето и кашата. Други варианти - добавяне на кърма или АМ в пюрето и кашата. Въвеждане на други млечни продукти - овче, краве, козе мляко.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: Krmama (IP регистриран)
Дата: 12 September, 2007 11:19

Прочетох една статия за изменението на свойствата и вкуса на кърмата по време на тренировка. Малко жени тренират но на много има се налага да извършват тежки физически натоварвания. Всяка от нас знае колко перални да пускаме на ден. Та си мислих дали тези ежедневни упражнения които правим с прахусмукачката също не променят вкуса на кърмата

Дата: 12 September, 2007 14:07

Както е написано в статията, не всяко дете реагира на промените в кърмата преди или след физическо натоварване, както и преди или след цикъл. Достатъчно е да се изчака 30 мин след тренировка, за да бъде всичко ОК. А при цикъл е въпрос на ден-два.

Изпратено: zlatka80_marielka (IP регистриран)
Дата: 20 October, 2007 18:14

Az sam ot maikite koito ot na4alo i az imah pritesneniq s karmeneto.Az rodih moqta da6terq v Ispaniq.Eto i moqta istoriq.Az bqh vlqzla v 9 mesec kogato otidoh na posleden ekograf i mi zaeviha 4e trqbva da me zadarjat i 4e 6te rajdam secio za6toto sam nqmala dostata4no vodi da zadarja beb4o.I taka na drugiq den tova stava na 11/07/07 sutrinta me preglejdat na novo i kazvat 4e nqma za koga da 4akat i 6te rajdam tova be6e edin ot nai stra6nite mi dni.Az rodih moito beb4e mnogo malko 1.700g.Stoqh 4 dena v bolnicataa na 2den mi q dadoha da q vidq a az im kazah 4e iskam da q karmq da miq davat za q hranq no te sa q hranili s biberon i togava be6e trudno da mi zahape zarnoto i da su4i a i se darpa6e i reve6e i az sama neznaeh kakvo mu ima na tova dete i az sas neq rev a az imh mlqko i iskah da si q karmq no vsi4ko mina kogato si doidohme v ka6ti.Zapo4na da su4i po malko i moqt maj mi kaza 4e mlqkoto nei stiga a mejdo drugoto me nakaraha da si izsledvam mlqkoto i az otidoh no se opla6ih tam ima6e bolni bebeta i v kuvioz i ni6to ne stan.No kakto i da e ot na4alo kato se nahrani povra6ta6e i az se pla6eh to izliza6e ot nosa ot ustata no i tova premina.A sega e v 4 neseci teji okolo 7kg,i samo sme na sukane prez 3 4asa.A posred no6t ve4e nese hranim poslednoto ni e v 21i zaspivame kakto su4i slu4valo se e dane se origne a otna4alo tq spi i az 4akam da se origne dokato nemi kazaha 4e nqma smisal koggato spi az da q 4akam da origne.Taka 4e maiki nese pritesnqvaite vsi4ko 6te seopravi a pri men nqma nikoi koito da mi pomaga s ni6to.Majami e na rabota po cql den a az sama taka4e nevolqta u4i.Uspeh na vsi4ki karme6ti maiki

Дата: 20 October, 2007 22:19

Предполагам са искали изследване на кърмата, защото бебето, въпреки че си влязла в 9м., доста далеч от термина е родено. Нещо като недоносено. Пък и с тези килограми при раждането, явно и други неща е имало, заради което се е налагало лекарите да знаят моментното съотношение на белтъци, мазнини и въглехидрати в кърмата ти. Евентуално ако е трябвало да се дохранвате с по-специални млека. Пиша "моментно съотношение", защото с времето млякото се променя, в зависимост от новите потребности на бебчето.
Радвам се, че се кърмите успешно, въпреки първоначалните трудности smiling smiley

Изпратено: Mechi (IP регистриран)
Дата: 13 November, 2007 23:20

zlatka80_marielka, дано не ме разбереш погрешно, но това, че тя е заспивала, а ти си я чакала да се оригне ме шокира! Ти оригваш ли се докато спиш? Както и да е... Понякога хората от притеснение не осъзнават елементарни неща. Затова постоянно си повтарям, че трябва да съм по-спокойна. smiling smiley

Free Image Hosting at www.ImageShack.us

QuickPost

23.12.2007г. 3550/53
28.12.2007г. 3690/53
14.01.2008г. 4600
30.01.2008г. 5470/57
26.02.2008г. 6500/61
29.03.2008г. 7520/64
25.04.2008г. 8100/66

Изпратено: Vailet (IP регистриран)
Дата: 7 December, 2007 20:46

Здравеите и от мен , ние днес ставаме на месец , но стане ли време за кърмене направо ми се приплаква , родихме се 2700 кг и в начало казаха кърми на поискване , не на режим , да но мисля че бебо свикна така и ето вече е на месец а режим няма , събужда се и през ноща и пак търси поне два пъти , вярно че заспива докато суче и аз незнам всъщност колко е изял но пък почти на всяка смяна на памперс има аки което означава че не е гладен !А да не говорим за това че повръща след всяко хранене , предполагам много му идва ! Много искам да го приуча да е на режим , опитах но резултата е РЕВ !

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 7 December, 2007 23:49

Vailet, честита месечинка! Нека расте здрав, силен и смел мъж!
Не се притеснявай за режима, малки сте още за да може бебчо сам да си го изгради, не бързай! Едва след няколко месеца ще има наченки на режим, но това не бива да те притеснява. Може инфото в тази статия да ти даде отговор на въпросите относно хрененето: [www.biberonbg.com] Не се затормозявай с мисли за режими и отучване/приучване към ред, успокой се, всичко с времето си. Приеми по друг начин кърменето, не като задължение, а като удоволствие и начин да общуваш с бебето! Успех!

Администратор

Изпратено: Vailet (IP регистриран)
Дата: 9 December, 2007 11:24

Baby благодаря ти за отговора и за статията , определено като я прочетох се поуспокоих но това което пише там напълно противоречи на това което искат педиатрите !

Страници:  <<1234567>>
Страница:5 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.