Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567>>
Страница:6 от 7
Re: Споделен опит
Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 9 December, 2007 14:59

За това е и толкова плачевен резултата след 6м. Повечето бебета след изписването са само на кърма. След 3м процента на кърмените бебета спада повече от половината, а на 6м. кърмените бебета са едва 10%. Ако всички майки получаваха адекватни съвети относно кърменето, този процент определено щеше да бъде по-голям. За съжаление и не всичики майки търсят допълнителна информация по въпроса. Разчитат само на съветите на падиатъра.И ако не са случили на педиатър, който е запознат с проблемите на кърменето, то резултата е бързо отбиване.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: sisinka (IP регистриран)
Дата: 24 January, 2008 19:50

здравеите мили мами spinning smiley sticking its tongue out , казвам се Силвия от силистра и сме на 4м и 7дена mama , много сме лъчезарни, но за съжаление вече не сме на кърма sad smiley . докторката която си избрахме е добра в това, че не бърза да лекува с антибиотици когато се разболеем, но много рано ми препоръча да го захраня с ябълков сок и вече на два месеца не искаше да суче и правеше муцунка все едно му се повдига plach така се отбихме. за което много съжалявам, но е не обратимо в нашия случай. сега вече сме записани на кухня от няколко дена и много ни харесва храната от кухята. и картофеното пюре и киселите от всичко си похапва и плюе skok майтапи. златната ни топчица skok tanc

Дата: 14 May, 2008 14:01

Крайно време е да опиша началото на кърменето на Галин. След секциото бях 24 часа в реанимация. През това време бебчо вече беше овладял бибероновото сучене - езика прибран навътре и мачкащ с венците. Още първия ден ми разрани зърната, въпреки опитите ми да го накарам да суче правилно. Все пак от едната гърда успявах да изтърпя болката и продължих да го храня само от нея. Другата гърда започнах да изцеждам на всяко хранене. Въпреки тези мерки, след седмица разликата в произвежданото мляко в двете гърди беше много голяма. След като започнах да храня бебчо и от двете гърди ми трябваше още седмица, за да се регулира лактацията спрямо търсенето.
Как го научих бебечо да суче правилно. Докато каката чакаше с отворена уста млякото да й се лее в гърлото, то бебчо упорито искаше да суче. Въпроса беше да успея да го накарам да подложи езиче над долния венец и да обърне устничките като на рибка. Преди да подам гърдата си слагах кутрето в устата му и чаках да засуче с изплезено езиче. Тогава бързо сменях кутрето с гърдата. Най-удобно ми беше да го държа в поза кръстосана люлка - например дясна гърда с дясна ръка подавам, а бебето държа с лявата ръка като с дланта държа главичката. По този начин с дясната ръка при подаване на гърдата /пръстите отдолу, а палеца отгоре на гърдата/ с показалеца се опитвах да му отворя по-широко устата, за да може да поеме повече от ареолата и да не дъвче само зърното. През цялото време повтарях - Широко отворена уста, езичето напред. Ако не се получи от първия път, отделях го от гърдата и всичко започваше отначало. Всичко ми отне около 2 седмици, за да може бебчо да суче правилно. Все още му помагам да обръща горната устна навън като рибка, но поне вече нямам рани по зърната.
Ако нямах необходимите знания и опит, сигурно лесно бих се отказала от кърменето.

Изпратено: vesi_vas (IP регистриран)
Дата: 15 May, 2008 21:45

Снежи, поздравления! Аз лично не съм се съмнявала в теб, опита и знанията ти!
Дано се кърмите също толкова дълго, както с Кали! kitka

Принцеса Ема - [www.snimka.bg]

Реплика на мъжа ми за Биберона " А аз си мислех, че онова жълтото на екрана, е Desktop-а на компютъра ни!"

Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 4 July, 2008 20:00

Здравейте момичета! Момченцето ми е на 6 дни и имам въпроси относно кърменето. В първите дни и гърдите ми бяха препълнени и гледах да ги изцеждам почти постоянно, включително и тогава, когато не го кърмех. Незнам обаче дали все още да продължавам по тази система. Как да регулирам това изцеждане, в смисъл, да продължавам ли?
Прочетох, че първо се дава едната гърда за едното хранене. Другата се оставя за следващото. Но тя не се ли препълва много и няма ли да ме боли, докато дойде следващото хранене?
Или пък давам едната гърда за едното хранене, а другата я изцеждам. После я давам за следващото хранене? Уф, кое от двете?
И от тази помпичка зърната вече ме болят.
Моля, дайте ми съвет!!!!Как точно се прави и дали трябва от сега да започна, а не както в момента да изцеждам почти постоянно.

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Дата: 20 July, 2008 14:43

Като начало се опитай постепенно да намалиш изцеденото количество. Нормално е след кърмене нищо да не се изцежда. Може за 2-3 дни, не повече, да слагаш компреси на гърдите от прясна зелка - взимаш листо, махаш дебелата жила, намачкаш го или го надупчваш с нож и увиваш гърдата без зърното. Сменяш през 3-4 часа. Може да ги охладиш, преди това. Тези компреси ще ти помогнат по-бързо да се регулира количеството кърма, спрямо търсенето.
Редуването на гърдите - даваш едната, след като бебето само се пусне от нея, изправяш, уригвате се и предлагаш другата. Бебето решава дали да продължи или не, важното е да му се предложи. Понякога може да се случи няколко пъти да се редуват гърдите, в зависимост от желанието на бебето.

Изпратено: мърбълхет (IP регистриран)
Дата: 11 September, 2008 10:11

Да си призная не съм убедена, че това е мястото да го споделям, но не намирам друга подходяща тема. Скоро четох статия в която пишеше за билките, които понижават телесните течности и за салвията (градинския чай) пише това: потиска всякакъв вид секреция, вкл. пот, слюнка, кърма ... Дано да ви е полезно.

Дата: 11 September, 2008 11:08

Точно така, салвията, заедно с прясната зелка и ментовата тинктура са средства за намаляване и спиране на кърмата.

Изпратено: ivkamarin (IP регистриран)
Дата: 28 October, 2008 12:22

Хаи мамита,имам 2 дащери голямата на 4г.,а малката на 40дни.Голямата кърмих 20дена и кармата ми спря от уплаха за 24часалСега все още кърма, но незнам до кога,защото вече се дохранваме от време на време.Докторите в родилното казаха поне 5-6 месеца само на кърма,защо е недоносена.Моля ако някои знае начин за стимол на карма пишете

Дата: 28 October, 2008 15:07

Стимули за увеличаване на кърмата:

1. Кърмене, кърмене и пак кърмене. smiling smiley Колкото повече, толкова повече. Производството на кърма зависи от честотата на изпразване на гърдата. Желателно е да имате поне 8 хранения за 24 часа.

2. Правилно поставяне бебето на гърда. Ако бебето не е поставено правилно, то няма да може да изсуква достатъчно кърма, да стимулира достатъчно гърдата, да получава достатъчно храна. Резултата - намаляване на кърмата, гладно бебе. След кърмене гърдата трябва да олеква значително, да се усеща празна,а детето доволно.

3. Изцеждане след кърмене. Няма значение какво излиза с помпата, важното е да се стимулира гърдата най-малко 5 минути, след като спре да изтича кърма.

4. Достатъчно течности и почивка. Поне 2 литра на ден, за предпочитане вода, айрян, бульон и по-малко газирани, натурални сокове и боза. Майката спи, когато бебето спи. Къщната работа може да почака малко.

5. Лактогонни средства - чай за кърмачки /има български и на Хип. Разликата е в цената/, овесени ядки, тиква, червен лук, ядки без фъстъци.

Ако искаш разкажи по-подробно как се храните, на какви интервали, през нощта, давате ли вода, чай, глюкоза и други течности. Как са памперсите - мокри и мръсни. Понякога е достатъчна малка промяна в хранителния режим, за да се кърмите на воля.

Страници:  <<1234567>>
Страница:6 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.