Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  1234567>>
Страница:1 от 7
kurmene
Изпратено: kukufayka (IP регистриран)
Дата: 24 September, 2008 21:50

Privet na vsi4ki,nie sme edna mama i edno bebe na trin dni i imame dosta seriozen problem s kurmeneto.Razraniha mi se zurnata o6te ot samoto nachalo,opitah kakvo li ne da mu otvarqam po 6iroko ustencata ,da smenqam pozata s nakrainik..kakvi li ne ne6ta .Ob6to vzeto vsi4ko kude sum iz4ela...go probvah..nestava..Boli ujasno..i vseki put kato zahape...deteeto umiram ot bolka.A da ne zabravqa 4e o6te karame na kolastra o6te nee slqazlo mlekoto.I se strahuvam da ne bi ot tiqa bolki i stres ..da ne sleze...Pomagaite molqa vi...iskam da si kurmqa deteto...i to kolkoto se moje po dulgo.Blagodarqa vi..davaite saveti.

Re: kurmene
Изпратено: krdessi (IP регистриран)
Дата: 24 September, 2008 22:31

Алекс, явно не слагаш бебето както трябва на гърдите! За да се разранят зърната ти, според мен е това. Гледай да ЗАХАПВА АРЕОЛАТА, иначе така ще е....Прегледай тук из темите за кърменето, има доста полезни съвети. Не се притеснявай, няма такова положение да не слезе млякото. Освен това бих ти препоръчала да си мажеш зърната с едно кремче - Лансинох или пък Гармастан. Лансинох много трудно се намира. Единствено в София..това му е хубавото, че не се отмива преди кърмене. Това е медицински преработен ланолин и страшно помага. Гармастан можеш да намериш из всички аптеки, но трябва да се отмива и за това не го харесвам много-много.
Щом искаш да кърмиш - ще кърмиш. Просто това е един много труден период, който трябва да преминеш. И ако наистина искаш да кърмиш, трябва да устискаш. Продължава около 2 месеца всичко, докато свикнеш да слагаш бебето както трябва, после докато се регулира количеството кърма. След това няма да имаш проблеми. Не се притеснявай, всичко е в реда на нещата. Ако имаш въпроси - питай. Ние, с моето бебче, вече 3 месеца успешно се кърмим. И то благодарение на мамите тук във форума.
Ако имаш позната, опитна кърмачка, накарай я да ти покаже как да слагаш бебето на гърдите си. Защото едно е да четеш, друго е да ти покажат нагледно. Тук, в клуб "Кърмене" има доста теми по този въпрос. Пак ти казвам, ако нещо те притеснява - питай, ще ти отговаряме и ще те подкрепяме на сто процента! Всички тук сме за кърменето!! Успех!

Lilypie

Lilypie Kids birthday Ticker

Изпратено: Vikiii (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2008 04:00

Според мен болката в началото е неизбежна, понякога дори при правилно захапване.. Разраняването не е нормално разбира се. При мен с голямата дъщеря ми трябваше седмица две докато схванем добре позите и спре да боли като се кърмим. Със втората някъде на 3 ден вече изобщо не болеше, но пак първите 2 дни болеше въпреки,че знаех позите и как точно да се кърмим.
Ако си от София, в часът на мама споменаха, че ще има консултации за кърмачки безплатни сега на 27ми без предварително записване, но не знам къде точно е.. Другите мами може да знаят подробности. Успех! smiling smiley

Изпратено: vanina1980 (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2008 09:34

Здравей kukufayka и първо честито бебче да ти е живо и здраво и много да радва мама и тати.Първо за млякото няма такъв случай да не е слязло а за зърната krdessi е права вземи си Гармастан или Лансинох аз ползвах Гармастан и след около 20 дена зърната ми загрубяха и болките спряха.Опитай като го слагаш да суче да видиш дали захапва освен зърното и част от ареолата ако не опитваш отново или ако чуваш цъкащ звук махаш от гърдата и слагаш пак,но след като искаш да кърмиш бъди упорита и търпелива и ще стане.Ние със синът ми вече почти три месеца се кърмим успешно,но и аз минах през много перипетий докато се нагодим един към друг нищо,че ми е второ детенце.Можеш да пробваш да го кърмиш легнала хем ще си почиваш хем ще се гушкате особенно нощем на мен ми е по лесно,защото ми се случи на два пъти да задрема и добре,че бях легнала.Успех и дано сме ти били полезни.

Изпратено: mil-kiko (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2008 11:08

Честита ви рожба“Ох миличката знам как е.На мен ми се случи с първото дете,много боли.Първото което се сещам е да заемеш удобна позиция(седнала,легнала)да ти е удобно на теб.След това да поставиш бебето правилно на гърдата,с устичка да захване целият ореол,точно когато е отворило широко уста.У друго което се сещам еда се усамотиш с бебето на тихо и спокойно място,трябва и да се отпуснеш.
Иначе разранените зърна не минават за ден два,трябва повече време и търпение,ако имаш познати мами които са кърмели успешно,те биха могли да ти помогнат с опит.

Малко иформация как да поставяме бебето правилно на гърдата.
[www.bg-mamma.com]
Пожелавам ти успех и да ти минава бързо.

Изпратено: snejka (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2008 11:22

На 27-ми има ден на отворените врати в Консултативния кабинет по кърмене. Желателно е предварително записване на тел. 0896418488. За съжаление вече не може да си позволим безплатни прегледи.

По темата - в началото гърдите са все така чувствителни, както през бременността. Това се причинава от хормоните. Тази чувствителност след 2-3 седмици отшумява. Наред с неправилното поставяне на бебето или неумението на бебето да суче правилно, което води до рани по зърната /рагади/, то кърменето може да се окаже истинско изпитание за майката. На първо време се опитай да излекуваш раните. Кремчетата за разранени зърна са добри - Лансинох, Гармастан или Авент. След кърмене остави зърната да изсъхнат на въздух, както са с малко кърма и бебешка слюнка. След това намажи с кремче и отново изчакай на въздух да попие. Ако използваш подложки, редовно ги сменяй. Ако използваш помпа за изцеждане, внимавай със силата на вакуума, защото от силата му се отварят раните и трудно заздравяват. Може да опиташ ръчно изцеждане, което ще щади зърната в момента.
Относно правилното поставяне на бебето на гърда, опитай следната поза - сложи възглавница върху коленете си, бебето върху възглавницата, на нивото на гърдите. Бебето е обърнато с коремче към теб. Ако предложиш дясна гърда, то с дясна ръка обгърни гърдата, а с лявата придържай бебето за вратленцето. Потъркай със зърно устните на бебето и то инстинктивно ще се обърне със отворена уста. С показалеца на дясната ръка леко бутни долната челюст на бебето, за да се получи по-широко отворена уста. Тогава придърпай бързо бебето към гърдата и леко го притисни в нея. Изчакай да усетиш дали бебето ще засуче. При правилно засукване се усещатконтракции на матката. Ако не засуче правлно, махаш от гърдата и всичко отначало. Кърменето е вид умение, което се подобрява с практиката. При засукване обърни внимание дали езичето се подава леко над долния венец. Езичето обхваща гърдата и създава вакуума. С движението на езичето, бебето изцежда кърмата от гърдата. Устничките са обърнати навън, като на рибка. Често бебчовците не обръщат добре горната устна. Може да помогнеш, като я обърнеш с пръсти.
За да не усещаш много болка, може преди кърмене да изцедиш малко кърма. По този начин ареолата ще бъде по-мека и по-еластична, както и бебето няма да суче на празен ход в началото, докато потече кърмата.
Колкото до кърмата - в началото е коластра - най-полезната кърма, след седмица е преходното мляко, вече не така жълто и гъсто като коластрата и след 10-14 дни е зрялото мляко - сиво-синкаво и много по-редко от коластрата, но все така полезно и хранително.

Lilypie Kids Birthday tickers Lilypie Third Birthday tickers
Сертифициран консултант към Националния комитет по кърмене
Група във Фейсбук; Страница във Фейсбук

Изпратено: reny77 (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2008 18:37

Момичетата преди мен са ти дали много добри съвети аз мога само да добавя, че трябва да бъдеш силна и да устискаш още седмица и след това всичко ще е наред. И при мен кърменето започна с много болки и сълзи, но сега няма по-щастлив човек от мен като гушна бебока за хранене. В началото ползвах силиконови зърна и това малко облекчаваше болката от разранените зърна при кърменето. Също когато ми дойде кърмата гърдите ми станаха като камък и нищо не можех да изцедя, започнах да вдигам температура и да ме втриса, но си купих "Соев лецитин"- това е хранителна добавка която разгражда мазнините и кърмата тръгна.
Желая ти успех и бързо да отшумяват всички болежки.

Изпратено: Slaveia (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2008 18:51

Честито ти бебче!
Понякога разранявабето на зърната е неизбежно - дори да е поставено добре бебето на гърдата.
С дъщеря ми, това беше едно от нещата заради което се предадох бързо с кърменето.
Сега със синчето отново получих рагади, но сравнително по-малко и за кратко време, около седмица две. Просто им трябва време на зърната да 'претръпнат'. Млякото ти ще слезне, не се притеснявай, утре ще започне да слиза преходното мляко(гъсто и оранжево на цвят), а след ден два и зрялото мляко ще слезне.

Мажи зърната с ланолинов крем, оставяй ги да изсъхнат малко преди да прибереш гърдата, използвай повечко възглавници за опора(зад гърба ти и под бебето), когато кърмиш.Придърпвай бебето към гърдата, а не гърдата към бебето. Също така много помага когато стиснеш леко зърното заедно с ареолата преди бебето да захапе,така ще си сигурна, че то захапва правилно. Още малко опит ви трябва и на двамата и ще стане smiling smiley Може да е добра идея да не използваш биберон в първите три до шест седмици, за да не се бърка бебешока.

Знам колко е болезнено, но с малко упоритост и стискане на зъби ще се справиш .Успех ви желая!

Мисис "Кулинарна фурия 2009"

Учи се от вчера, живей за днес, вярвaй в утре!

Изпратено: Vikiii (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2008 19:36

Съжалявам за подвеждащата информация sram
Момичетата са ти дали много изчерпателни съвети. Наистина ще е добре да се видиш с някоя кърмачка с опит и да ти покаже нагледно позите, да види дали не бъркате с нещо. Макар че на теория всички знаем най-важните неща, но на практика понякога е трудно да станат. Важното е да стискаш зъби още малко, постепенно болката ще отмине и ще ви последват само приятни мигове на кърмене smiling smiley

Изпратено: siela (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2008 22:38

Ami i az da ti kaja, i men me bole6e i imah rani.Ednoto zarno vse rdno be6e otkasnato.No premina.Naistina adski bolki,AZ se mazah s Lansinoh.Do dve sedmici 6te se opravi6.pone az taka biah gored dolu.I o6te se karmim i sme samo na karma ,a ot 5 dena zahranvam.Vsi4ko e viarno koeto sa kazali mamite,no niaki sa s mnogo nejna koja i ni6tno ne pomaga,dokato ne zagrubee.Dano da to pomogna da prodaji6.Niama po hubavo ne6to ot karmeneto,no po kasno se rabira.Sajaliavam za latinicata ama ,ne mi raboti kredora.Uspeh ti jelaia.

[www.snimka.bg]

Страници:  1234567>>
Страница:1 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.