Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567>>
Страница:5 от 7
Re: kurmene
Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2011 13:07

Здравейте,казвам се Силвия.На 03.09 родих втората си дъщеричка(3,830кг,52см).Сега имам нужда от малко помощ за кърменето.Тя е лакома и суче много добре,докато не се нахрани не спира.Но от 2дена суче или на час или на по-малко време и е неспокойна,не заспива за дълго(за час най-много).По това съдя,че не й стига,а и като опитах да изцедя след като е яла нищо,10гр. Това нормално ли е,какво да направя и да правя че да се увеличава.Взех си чай на Хип-за кърмачки,гледам да хапвам повече.Като има достатъчно са ми понапрегнати гърдите,а сега нищо.Не съм се шашнала,но искам да си я кърмя,а и тя си суче много добре.Днес ми се струва по-зле положението,не е спирала да мрънка и да суче от сутринта,не са колики.И не е спала от сутринта,а като се е нахранила спи по 2ч.
Ще чакам съвети.

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Редактирано 1 пъти последният път 09.09.2011 13:09.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 9 September, 2011 18:57

Силви, честита ти рожба! Здрава, умна и красива да расте!
За да си сигурна, че кърмата ти е достатъчна, най-верният показател за това са добре напълнените памперси. В случай, че бебка мокри обилно 6-7 памперса в денонощието, няма от какво да се притесняваш. Напрежение в гърдите нямаш, защото кърмата се е регулирала към нуждите на беба. Колкото повече суче, толкова повече кърма ще произвеждаш. Неразположението може да се дължи на нещо друго.
Относно изцеждането, не се притеснявай. Гърдата пуска повече мляко, когато бебето суче, отколкото, ако се изцежда на ръка или с помпа. Успокой се, почивай си повече, когато е възможно и не забравяй да поемаш течности и вода. Успех!

Администратор

Дата: 10 September, 2011 12:06

Благодаря ти,Ева!Малката се казва Дария.
Памперсите са поне 6 пълни(поне).Просто през деня се притеснявам,защото доста будува и все иска да цоква,а виждам,че се е нахранила,но вчера взех залъгалка,да заспива с нея(ако стане).И се чудя от едната гърда ли да давам като прави така,защото не заспива понякога и по 2,3ч.Може би трябва да преценявам,че на ок.1ч.и нещо е вече друго ядене и да давам другата гърда преди да е заспала.Незнам,малко се обърквам като не спи.
Оф,дано си ме разбрала.Ще влезем в ритъм,ама сега малко ми е шашнато.

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 10 September, 2011 13:13

Миличка - това, че бебешората не спи, не трябва да те притеснява smiling smiley Като гледам пампите са ви ОК. Хубаво е да суче по-дълго от едната гърда, за да стигне до "задното" мляко, преди да предложиш другата.
Ще се нагласите, няма страшно - просто трябва време, за да влезете и двете в някакъв ритъм smiling smiley А това, че често суче /не през прословитите 3 ч./ изоообщо да не те притеснява smiling smiley

Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 25 September, 2011 23:44

Честита рожба, Силве!
Дано вече сте отрегулирали проблема, но все пак и аз да споделя опит.
Моят син неспеше по цял ден / предремванията за по 30 минути 2-3 пъти дневно неги броя за сън/. До 40я ден и малко повече се кърмехме през 20-30-40 минути. Щом замрънкваше прелагах гърда. Постепенно всичко се регулира и се кърмихме успешно година и девет месеца.
Така, че не се притеснявай, че не спи, предлагай да суче колкото и когато е необходимо, не си следи часовника и се опитвай да почиваш всеки път, когато малката е спокойна.
Успех!

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Редактирано 1 пъти последният път 25.09.2011 23:44.

Дата: 26 September, 2011 10:27

Мерси,Нели!
При нас за сега всичко е ок!Имам си мляко,тя си суче когато иска и колкото иска.Но общо взето на ок.2ч.През деня иска по-често като не спи или като иска да се приспива въпреки,че давам и залъгалка,но понякога я приема.Пълни добре пампите,има поне по 6(наакани).Първите 2седмици беше качила 600гр.,следващото теглене ще другия месец като стане на 1м.
Исках да попитам за кърменето.Когато не спи,в рамките на час иска да яде или посуче и давам само от едната гърда,правилно ли е?Просто знам,че така си увеличава количеството и хапва от по-засищащото мляко.Тя се сърди,че не тече,но като посуче и тръгва пак мляко.А ако съм опитала няколко пъти и е изсукала каквото е имало да предлагам ли и другата или да продължа пак със същата(за да тръгне пак мляко)? Някакви правила или нещо в помощ(да прочета конкретно)ако имате да пратите.
Благодаря ви!Искам да си я кърмя и за това се интересувам толкова.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 26 September, 2011 11:39

Силве, справяте се чудесно с бебка! Малко инфо за предното и задното мляко: [www.biberonbg.com] Не се притеснявай и вместо биберон предлагай винаги гърдата, така успокоението ще е бързо и лесно. smiling smiley

Администратор

Дата: 26 September, 2011 12:15

Благодаря!Ще продължаваме в същия дух.

Изпратено: nellita82 (IP регистриран)
Дата: 30 September, 2011 00:00

Силве, и аз ще се присъединя към съвета на Baby. Не давай залъгалка, предлагай гърда.
Аз винаги съм давала последователно и двете гърди на едно кърмене. Вальо си искаше. Много изчетох в началота, но накрая се оставих детето да ме насочва и не сбърках. Просто всичко е много индивидуално.
Успех!

[url=[/url]

Бебе Валентин се роди на 21.07.2009 година с тегло 3700 гр и ръст 55 см.
Изписване: 25.07.2009 г - 3580 гр и 55 см

На 1 годинка - 10000 гр и 77 см
На 1 година и 3 месеца - 11500 гр и 80 см
На 1 година и 6 месеца - 12490 гр и 83 см
На 1 година и 9 месеца - 13135 гр и 85 см
На 2 години - 13200 гр и 89 см
На 3 години - 15400 гр и 94 см
На 3 г и 9 м - 16700 гр и 103 см

Дата: 10 October, 2011 16:55

Здравейте отново.Искам да попитам има ли някакви техники за по-бавно течаща кърма?Малко се дразни Дари,защото по някое време започва да й шурти в устата smiling smiley И се чудя какво мога да направя.Защото забелязвам,че като се е нахранила,което става много бързо иска да си посуче просто,но пак започва силна струя и тя се дърпа и реве.
За инфо през първия месец качи 1,100(като включвам и малкото спадане в болницата)иначе е качила 1кг.Сега е 4,800кг.

Страници:  <<1234567>>
Страница:5 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.