Кърмене : © Български Бебе Център
Страници:  <<1234567>>
Страница:6 от 7
Re: kurmene
Изпратено: mama2008 (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2011 15:14

До колкото си спомням, за да няма силна първа струя на кърмата, първо се изцеждаш малко, за да намалиш силната струя и после предлагаш да суче.

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2011 19:25

Мерси! А да попитам когато се е регулирала от едната би трябвало да се нахрани нали?Имам предвид,че аз усещам слизането на мляко,а ако суче повече(което обикновено не става)слиза пак.Въпроса ми е би ли трябвало едното слизане да й стига?Това ли значи да се регулира,да изсуче колкото има и да се е нахранила.Понякога даже има повече отколкото иска,понякога ми се струва,че е по малко.А грешно ли е да давам(случвало се е вечер)да иска и от другата да хапва.Или трябва да настоявам на предната.Оф,май малко объркано стана.

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2011 19:50

Силве, млякото се произвежда и по време на кърмене. Колкото повече бебето суче, толкова повече мляко ще се произвежда. Кърменето продължава дотогава, докато бебето само пусне гърдата. Първо предлагаш едната гърда, при загуба на интерес за сучене предложи втората гърда, след което можеш отново да предложиш първата. Има бебета, които бързо се изморяват да сучат или губят интерес, когато млякото започне да тече по-бавно и трябва да "се потрудят". smiling smiley След пълните памперси и не се тревожи за количеството изпито мляко. Успех! smiling smiley

Администратор

Дата: 2 November, 2011 09:00

Мерси!Утре сме на консултация,ще видим колко е качила.А пампите в последно време са 4,5(с акита),предполагам,че е нормално,защото расте,незнам. А за хапването май и предлагам преди да е изгладняла,защото посуче малко и не иска.Ще изчаквам когато се размрънка(май понякога 2ч. й идват често).Ще се водя по детето,не по мое усмотрение и готово,дори да си мисля,че не е сукала много.Тя по принцип се нахранва за минути,но е така от както се е родила и щом издържа,а не иска често значи всико е ок.
Притеснявам се понякога,защото е ново за мен.Каката не успях да я кърмя и с шишето даваш грамажа и готово.Както и да е.
Приятен ден.

Дата: 2 November, 2011 10:01

Имам важен въпрос.Когато си мисля,че не е изсукала много и си остава мляко,а спи и е гладна чак след ок.2ч.(примерно) това означава,че вече е следващо хранене и да предлагам другата,нали?Сутрин особено имам чувството,че хапва много малко и остава.Но въпреки това следващото хранене трябва да е от другата,нали?

Дата: 3 November, 2011 15:14

Аз да вметна,че днес ходихме на консултация и Дария е качила 700гр.(сега 5,500кг,роди се 3,830 и е порастнала с 4см)Доки каза,че е добре,да не се притеснявам и да си продължаваме все така.

Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 3 November, 2011 20:21

Браво и на двете ви с Дария! Справяте се наистина чудесно! smiling smiley

Администратор

Дата: 4 November, 2011 09:09

Благодаря!Май се притеснявам излишно.Вече ще питам като съм сигурна,че имам проблем.

Изпратено: venn (IP регистриран)
Дата: 4 November, 2011 10:14

foxi_s Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря!Май се притеснявам излишно.Вече ще питам
> като съм сигурна,че имам проблем.

Нормално е да се притесняваш "излишно" smiling smiley Питай си като имаш притеснения, няма да ти се кара никой winking smiley
Тъкмо покрай теб да си припомня и аз това онова smiling smiley

Дата: 13 November, 2011 16:45

Здравейте отново.Кърменето за сега си върви нормално,понякога иска повече,понякога по-мако,както й харесва.Имам друг въпрос.Взе да си намира ръчичките и да си суче палеца,а не е гладна и не давам биберон(каката не го пускаше цяла нощ,а малката спи не искам да се променя това).Въпросът ми е дали намалява желанието за сучене на нещо или ще трябва да дам биберон,за да не свикне с палеца.Незнам какво да направя.А и не искам да давам биберон,защото се храни хаотично и не искам да се объркам съвсем.
п.с. Пиша тук,защото в бебе никой не пише вече.

Страници:  <<1234567>>
Страница:6 от 7

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.