Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
колко време след аборт мога да забременея?
Изпратено: anttonija (IP регистриран)
Дата: 21 May, 2009 10:37

Преди 1 седмица направих аборт /за което ужасно съжалявам сега/ Може ли някой да ми помогне със съвет кога мога да имам реален шанс да зачена отново!!Възможно ли е това да се случи 12 дни след аборта/четох някъде за това/?

Re: колко време след аборт мога да забременея?
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 21 May, 2009 10:40

anttonija Написал:
-------------------------------------------------------
> Преди 1 седмица направих аборт /за което ужасно
> съжалявам сега/ Може ли някой да ми помогне със
> съвет кога мога да имам реален шанс да зачена
> отново!!Възможно ли е това да се случи 12 дни след
> аборта/четох някъде за това/?

Реален шанс има, но дали е разумен трябва да се консултираш с лекаря, направил аборта. Обикновено се препоръчва период на изчакване от 1 до 3 месеца, преди да се подновят опитите за зачеване.

Администратор

Дата: 21 May, 2009 10:43

Явно ще се наложи да изчакам,макар че загубата не ми дава мира и ден.....Благодаря за отговора!

Изпратено: Petya Vykrest (IP регистриран)
Дата: 21 May, 2009 11:44

Тони здравей .Добре дошла при нас. Не съм аз човека който трябва да те съди за това което си направила. Всеки сам решава. Но знам какво ти е. За нещастие съм го преживяла два пъти. Хубавото ч че искаш да дадеш живот отново. Да дариш ласки на още някого. Според мен трябва да изчакш повече. Незнам в коя седмица си била. НО ако се е било прикрепило добре вероятно доста са остъргали стените на матката ти и трябва да заздравее. Моят аборт беше спонтанен, и при мен манипулацията е по- лека. Беше паднало само. Вече минаха два месечни цикъла от тогава и мога да опитавам. За по- сигурно се консултирай с лекар. Той ще ти даде най- добър съвет. А колкото до възрастта ти. Това най- малко трябва да те притеснява според мен.
Прегръщам те. Бъди силна и добре дошла при нас pregradka

Дата: 21 May, 2009 12:14

Petya, благодаря за подкрепата.Наистина се чувствувам ужасно зле психически и затова ми се искаше да е възможно по скоро за да заздравеят душевните рани,но може би ще трябва да понеса наказанието за грешката да направя този аборт!Благодаря на всички и желая много щастие и късмет!!!

Изпратено: Tania Grab (IP регистриран)
Дата: 22 May, 2009 21:45

Тони, нека чувството за вина не е причината да искаш да забременееш отново. Второ детенце не може да замени първото. Пак ще забременееш някой ден, но е добре да си готова за това и да го обмислите с таткото. Причините, поради които си направила аборт преди седмица, надали са се променили до сега. Дай си време, пък ще чакаме да ни се похвалиш някой ден.

Изпратено: Merinikc (IP регистриран)
Дата: 23 May, 2009 22:19

След аборта ми (по медицински причини)док ми препоръча 6 месеца въздържание но минимум да изчакам 3 цикъла.
Права е Танчето,не пребързвайте сега само от чувство за вина,всички сме хора и понякога грешим,но човек пък се учи от грешките си!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Дата: 23 May, 2009 23:18

Благодаря ви Таня и Мери за приятелския съвет! Чувството ми за вина наистина е огромно и не ми дава мира и ден!Много Я желаех и бях толкова щастлива и горда с тази бременност.Не знам какво се обърка,бащата не беше сигурен че на тази възраст ще се справим /аз съм на 37/,не получих подкрепа от най близкия човек....и не знам защо,но се изплаших!Влизайки в кабинета вече знаех ,че греша и пак се обадих на таткото по телефона, за да помислим още веднъж,но не успях да се свържа!През цялото време плаках-не от физическа...а от душевна болка!Оттогава не съм спряла да плача и така ще е дакато съм жива!Зная че времето лекува и че живота продължава,но в мен ще остане една голяма рана!

Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 24 May, 2009 09:23

Кураж Антония.Бъди силна,продължавай напред .Опитай се да прогониш чувството за вина,остави го зад гърба си.Всичко хубаво тепърва предстои,вярвай. pregradka

Дата: 24 May, 2009 22:47

Много благодаря,Rosa, за подкрепата и разбирането...няма как...живота продължава,макар и не точно така както ни се иска!Вашата подкрепа наистина ми дава сили,мили момичета!МНОГО МНОГО ВИ БЛАГОДАРЯ!!!!

Изпратено: VARNATA30 (IP регистриран)
Дата: 25 June, 2009 16:29

здравейте и от мен.Аз също минах през този ад,бременноста беще 1ва и желана но на коледа тази година се случи,кошмарът.Незнам дали беше спонтанен или миссед защото получих адски болки и го изхвърлих сама,но се наложи и абразио за доизчистване,тогава лекарят ми каза че мога веднага с опитите след 1ви норм.цикъл но аборта беше в 9сед.От тогава вече 6 месеца следене на овуто и сексправене и нищо така че това дали след 6 или1 или 7 месеца това е божа работа kitka

Дата: 28 June, 2009 22:40

VARTNATAЗO,много благодаря за съпричастността и за мнението ви по този въпрос- зачатието след аборт.Аз наистина ужасно съжалявам че не помислих повече преди да направя абортът.Макар,че не мога да върна времето назад и не мога да поправя стореното колкото и да искам това,твърдо съм решена да направя всичко възможно за да забременея отново.Вече имах първия си цикъл след аборта и на 2 юли съм в ову. и ако е дал господ ще се случи,ако ли не -ще опитвам докато успея!УСПЕХ И НА ВАС!!! baby kitka

Изпратено: stela 777 (IP регистриран)
Дата: 13 July, 2009 08:53

anttonija,на мен доктора преди време ми беше казал,че след първата редовна менструация може да се започне с опитите за забременяване,но не по рано.Желая ти успех в бебеправенето и по скоро да ни се похвалиш с baby smiling smiley

Дата: 20 July, 2009 09:30

zdravei Stela, da az veche opitvam no nesto ne se poluchava....dano samia abort da ne okaje vlianie na vazmojnostta da zachena!!!Ste opitvam oste njakolko pati,prosto veche ne izdarjam da mislja samo za tova i da broja dnite !!!Ponjakoga nestata se poluchavat kogato nai malko ochakvash i ne si gi planiral!! USPEH!!!!! cunki

Изпратено: didusja (IP регистриран)
Дата: 6 September, 2009 19:43

Здравей, anttonija! Имам почти същия проблем и бих желала да се свържем лично, за да обменим опит и болка! Направих го преди 3 дни и мисля, че полудявам! Не знам как ще се справя?! Моля те да намерим начин да се свържем, ако нямаш нищо против! Бих ти дала тел., но не знам как това може да стане дискретно! Поздрави!

Дата: 12 September, 2009 22:08

Zdravei Didusja,ujasno sajaljavam za tova koeto si storila,sigurno i ti si imala vajna prichina da go napravish,no nima ima po vajno ot edno dete?!...Naistina trjabvashe da pomislim po rano za tova,sega sme nakazani s dushevnite maki i stradanija koito izpitvame.Vremeto malko pritapjava bolkata,no tja si ostava kato edno goljaaamo razocharovanie za zjal jivot!Sega se macha, no ne uspjavam da zachena.Moje bi i njama da uspeja nikoga,no vseki sledvast mesez mi nosi nova nadejda!Dano da uspeesh da se savzemesh po barzo i da se opitash da popravish greshkata si!Znam che ednoto dete ne moje da zameni drugoto,koeto nikoga njama da se varne....no vse pak e edno uteshenie!Pishi mi,az napalno te razbiram i ti sachuvstvuvam .Pregrastam te i te savetvam da si poplachesh i da dadesh volja na makata si!Hora sme i ponjakoga greshim,ta makar i s dezata si....no dano Gospod ni prosti,zastoto az ne moga da si prostja!

ПИШИ НА КИРИЛИЦА!!!

Редактирано 1 пъти последният път 13.09.2009 10:05.

Изпратено: Aleksandrova (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2012 09:58

zdraveite,kazvam se Vesela i sam mnogo obarkana.jiveq v chujbinaq i tuk ne se radvame mnogo na lekarsko vnimanie.napravih predi mesec i polovina spontanen abort za koeto nqmashe obqsnenie, i se naloji da vlqza v bilnica za da me iz4istqt sas tai narecheniq vakum.molq vi kajete mi koga bih mogla da zapochna opitite nanovo i dali e vazmojno pak da se sluchi sashtoto neshto.poneje ot samata bolnica ne me potarsha poveche za povtoren pregled a i trqbva mnogo da chakam za eventualen pregled i nezna kakvo da pravq.

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 17 June, 2012 10:45

Здравей, Весела.
Първо, пиши на кирилица!!!
Къде в чужбина живееш, та се оплакваш от медицинското им обслужване? Стана ми интересно, понеже и аз живея в чужбина и не мога да се оплача.Доста имаме да ги гоним. А не е като да не съм посещавала болници, хихихи.
Та на въпросите ти, колко време да чакаш и дали пак ще стане така, на единият може да ти отговори лекарят ти, на другият- никой. За жалост. Ако не можеш да чакаш за преглед при държавен специалист, си вземи час за частен такъв. И така отхвърли притесненията си.
Успех!

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: aleyna88 (IP регистриран)
Дата: 25 October, 2012 23:40

здр на направих спотанен аборт с кухо яйце сега искам на ново да забременея колко време ми е нужно след такъв аборт

Изпратено: nalan91 (IP регистриран)
Дата: 26 October, 2012 13:10

здравей aleyna88 моя близка приятелка имаше същия проблем и много добре си спомням че лекарят и беше казал че близо 6 месеца трябва да се пази от втора бременност, но ти все пак се посъветвай с лекаря направил аборта... Успех smiling smiley

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.