Искам да забременея : © Български Бебе Център
Колко време е прпоръчително да се изчака след мисет аборт преди ново бебеправене?
Изпратено: tani4ka_s (IP регистриран)
Дата: 28 October, 2009 22:43

Здравейте,момичета!Аз съм нова тук.Живея в чужбина и се чувствам много самотна.Надявам се тук да намеря душевна подкрепа.Ще се опитам накратко да разкажа своята история.На 35г.съм.,преди 20 дни преживях мисет аборт в 9г.с.Беше ужасно болезнено и мъчително. Докторите не можаха да открият пулса на бебчо и казаха,че развитието му отговаряло на 6г.с.Изпратиха ме у дома с надеждата,че,може би,следващия скан ще покаже пулс.Трябваше да ме прегледат отново след 2 седмици! Тук за съжаление е така....На 10 октомври,моя рожден ден/който никога няма да забравя/ ,получих силни болки и започнах да кървя.Разбрах,че бебчо си отива и се сбогувах с него.Мъжа ми беше на работа и го чаках да се прибере и да ме закара до болницата,защото тук разстоянията са огромни...,и кървях,кървях... Приеха ме по спешност,но не ми правиха кюртаж,оставиха ме сама да се изчистя.Тук докторите много разчитат на това-организма сам да се справи! Изчистих се.Бях на системи,защото се обезводних.Всичко ме болеше...,най-вече душата. На втория ден ме гледаха на видеозон и ми казаха,че съм се изчистла добре и че мога да подновя бебеправенето след една менструация.И така,изписаха ме с нова надежда.Искам да ви попитам,ако някоя от вас тук е преживяла подобно нещо,колко време след мисет аборт е необходимо на организма да се възстанови и достатъчна ли е една менструация за нови опити? Извинете ме за дългото писмо,но съм толкова объркана. Благодаря ви предварително!

Мисля,че така темата е по-добре.Аз и без това забравих да ви питам за хормоните.Понеже,една седмица след аборта,продължавах да кървя и да ме болят гърдите,се чудех кога ли ще мога да се възстановя отново.Днес 20 дни след случилото се,аз продължавам често да пишкам и да ме болят гърдите и кръста.Общо взето,имам почти същите симптоми,както,когато бях бременна.Не зная,необходмо ли е да вземам някакви медикаменти? Тук докторите нищо не дават.Чудя се,ако си бях в БГ,да ли докторите щяха да ми изпишат нещо?Моля ви,пишете ми...

Редактирано 1 пъти последният път 30.10.2009 23:19.

Re: Колко време е прпоръчително да се изчака след мисет аборт преди ново бебеправене?
Изпратено: Baby (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2009 00:20

Привет, Таничка! Добре дошла, надявам се тук да намериш подкрепа, добра дума и нови приятели!
Голяма прегърдка от мен, която няма да намали болката ти, но се надявам да ти даде кураж!
Лекарите дават съвет да се изчака с подновяване на опитите за бебе от 1 до 3 цикъла. Надявам се, че макар и бавно, тези месеци на изчакване ще подготвят организма ти за чаканата рожба!
Вдигни глава, преглътни болката от загубата и погледни напред! Пожелавам ти много скоро да споделиш тук радостни вести за нова бременност! smiling smiley

Администратор

Re: Колко време е прпоръчително да се изчака след мисет аборт преди ново бебеправене?
Изпратено: Petya Vykrest (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2009 08:13

Здравей Таничка, и аз преживях същото през февруари тази година.Знам болката е много силна.И мен ме посъветва моят лекар 1 един цикъл и да действаме. Така че успех. Дано скоро с езарадваш отново.

Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 29 October, 2009 19:01

Таничка,съжалявам за това което си преживяла.
Не спирай да вярваш,не губи кураж.Чудесата се случват там където вярват в тях.Успех.
Между другото много мислих дали да изтрия темата ти,защото имаме вече такава
.Ето тук [club.biberonbg.com]

Дата: 30 October, 2009 18:27

Много ви благодаря момичета!Толкова сте мили! Само ако знаете как силно ме разчувствахте и ми дадохте нова надежда.Нямам думи!А за темата...,късно видях,че я повтарям,за което съжалявам.Толкова съм объркана и разсеяна.... Ще гледам да измисля нова.А за резултатите от бебеправенето-разбира се,че ще ви се похваля при първия успех smiling smiley

Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 30 October, 2009 23:22

Таничка,дано се включат момичетата преминали през това и да дадат мнението си.
Обединих двете ти теми в една .

Изпратено: Агапи (IP регистриран)
Дата: 1 November, 2009 16:41

Здравей,Таничка,
Аз преживях същото и мога да те разбера как се чувстваш.Ние започнахме опитите веднага след първия цикъл,но ако се притесняваш и мислиш само за това,трудно ще се получат нещата.Знам колко е трудно,но гледай само напред.Аз и моето слънчице,което се роди на 19.05.2009 сме живия пример за това.Щом веднъж си забременяла,то пак ще се случи.Успех и целувки.

Изпратено: lival2 (IP регистриран)
Дата: 2 November, 2009 09:22

Миличка лекарите препоръчват 6 месеца, но когато се почувстваш готова ще започнете пак. Успех мила.

Дата: 3 November, 2009 19:59

Здравей,Агапи! smiling smiley Това,което си ми написала,ми върна надеждите!Много се радвам за теб и твоето ангелче.Когато четях редовете ти,такъв оптимизъм лъхаше от тях и толкова много вяра,че и аз се заразих.Ти си права,няма смисъл да мисля само за това.Нещата ще си станат от само себеси.Мисля,че съм готова да опитам,но,за всеки случай,ще изчакам да минат два цикъла-все пак не съм първа младост и,може би,по-трудно ще се възстанови организма ми.Искам да те попитам: За последната ти бременност пи ли нещо за задържане? Тук нищо не дават за тази цел и се чудя,ако забременея отново,да ли няма да се повтори този ужас ако не пия нищо за задържане? И последен въпрос: Прави ли си някакви изследвания преди да подновиш опитите?Ох,увлякох се с писането,моля да ме извините. confused smiley

Дата: 18 November, 2009 18:10

Здравей Таничка,извинявай, но бях в чужбина и чак сега видях,че имаш въпроси към мен.Много е лесно да се дават съвети,но знам че е още по-трудно да се вслушваме в тях,но все пак ще кажа,че най-важна е вярата в успеха.Аз също не съм първа младост (34 год.),но се възстанових много бързо физически и изключително бавно психически.През бременността всеки ден се тревожех и ходих ежеседмично на видеозон.В началото пих УТРОГЕСТАН за презастраховане.Преди това не съм правила по-специални изследвания.Прегръщам те силно и ти пожелавам успех.
Ако имаш други въпроси или просто искаш да си поговориш с някой съм на твое разположение sarca

Дата: 18 November, 2009 22:00

Здравей,Агапи.Надявам се а си си изкарала добре в чужбина.Благодаря ти за отзивчивостта,много си мила! Аз се чувствам по-добре.Първият ми цикъл мина,но продължавам да чувствам едно придърпване в дясно от матката,понякога направо ме прорязва,а сега,от няколко дни,започна да ме наболява и дясната гърда-ужас! plach Намерих една частна клиника и в събота ще ходя,макар че не ми вдъхват доверие,но тук нямам много голям избор.Мисля да си пусна едни хормонални изследвания.Това лекарство УТРОГЕСТАН за какво се приема,хормонално ли е? Може би и аз ще трябва даго взимам.Много дълги писма ти пиша-извинявай,просто няма с кого да говря на тази тема.Благодаря ти още веднъж.

Изпратено: Petya Vykrest (IP регистриран)
Дата: 19 November, 2009 08:32

Таничка извинявай че се намесвам, но мисля че трябва да се успокоиш. масово лекарите препоръчват след мисед да се изчака 2- 3 нормални цикъла. Моя мисед беше началото на февруари тази година, ние изчакахме 4 цикъла преди да започнем с опитите и то от страх. Предполагам ме разбираш. Но придърпването от матката предполагам, че е от това че сега се лекуват стените и. Незнам само ли е паднало или са те почиствали, но и в двата случая е нормално да усещаш дискомфорт.
Хубав ден.

Дата: 19 November, 2009 15:53

Здравейте момичета,моят лекар,на когото имам пълно доверие и е най-добрият в Стара Загора ми беше казал,че при положение,че се чувствам добре и няма усложнения след аборта можем веднага да започнем с бебеправенето,а то я се получи веднага ,я не.Относно утрогестана-то той се пие при наличие на установена бременност за да се повиши прогестерона.
Таничка,не знам от къде си ,но моят съвет е да не обикаляш по случайни доктори.Най-добре е да се успокоиш и ако можеш просто да не му мислиш толкова,макар че аз с това до последно не можах да се справя.
Приятен ден.

Дата: 20 November, 2009 16:30

Здравейте,мили момичета.Искам да ви благодаря за ценните съвети!Зная,че ходенето по случайни лекари крие риск,но,за съжаление положението е неотложно.Намирам се в Англия.Имам личен лекар,но много се чака,затова прибягвам до частна клиника,защото,ако имам някаква инфекция/Недай си Боже/трябва веднага да се реагира.От аборта сама се изчистих,не ми правиха кюртаж.Гледаха ме на скан и казаха,че съм се изчистила идеално,но когато ме гледаха аз тогава силно кървях и не знам как видяха,че всичко е наред.Изписаха ме и повече не се поинтересуваха от случая.Преди 10 дена ходих при GP-то да си запиша час за гинеколог,а те ми викат-щом в болницата докторите са ти казали,че си чиста,значи няма нужда от нов преглед.Въпреки,че настоявах,нищо не се получи. В БГ ще си идвам за празниците,но има много време до тогава.Но като си дойда първата ми работа ще е да се прегледам при специялист.Вече се настройвам за ново бебе,но честно казано не мога да се успокоя.Вие сте прави,че трябва да се поуспокоя-опитвам се.....

Изпратено: lg7077 (IP регистриран)
Дата: 2 January, 2010 00:07

zdravei Tani4ka az moje bi tvarde kasno ti pi6a i mnogo sajalqvam za tova koeto si prejivqla, makar 4e vseki kazva da se uspokoim to i taka trqbva savsem naskoro i az prejivqh sa6toto kato teb na 24.12.09 i az taka zagubih dalgo 4akanata rojbi4ka s tazi razlika 4e az zabremenqh invitro i pri men sega e dosta slojno. No vse pak ne se ot4aivai Gospod i na nas 6te pomogne makar da znam kakva e bolkata povqrvai mi du6ata me boli.Kolkoto do kiutraja i men ne me 4istiha kazha , 4e sam se iz4istila perfektno ,makar kato tebe po vreme na pregeda i az karvqh.stiskam palci i ot vse sarce skoro da se pohvali6.Kasmet smiling smiley

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.