Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
Проблемно забременяване- висок Пролактин!
Изпратено: mari-eta (IP регистриран)
Дата: 5 November, 2009 13:35

Здравей, те.От повече от година и половина правим опити със съпруга ми да забременея. Преди имах поликистозни яйчници и проблеми с лявата гърда, но слава бого казаха, че всичко е наред, тогава ми направиха изследвания и ядрено-магнитен резонанс, тъй като Пролактина ми беше висок. Предписаха ми шест месеца лечение с Бромокриптин, след което казаха, че пак всичко е ОК, това беше за предната година. Но пак немога да забременея, един лекар при когото ходех ми каза, че съм била прекалено слаба и затова, трябвало първо да кача малко килограми. Тази седмица ходих при друг специалист-лекарка, тя ми назначи пак изследвания от които всички хормони са в границата, а Пролактина пак е висок. Съпруга ми също му назначи да си направи Спермограма и всичко е наред. Бих искала някой да ми даде съвет или да ми каже какви трябва да са допустимите граници на Пролактина и какво трябва да взимам за да се корегира. Не съм пила никакви контрацептиви, намам оборт. Просто незнам какво да правя, а толкова да го искаме. Благодаря, Ви.

Редактирано 1 пъти последният път 26.05.2010 18:29.

Re: Проблно забременяване- висок Пролактин!
Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 5 November, 2009 22:12

Здравей Мариета.
На първо място посети специалист по стерилитет,ако все още не си .
Щом ти е висок Пролактина трябва да се обърнеш към ендокринолог.
Успех миличка.

Изпратено: tani4ka_s (IP регистриран)
Дата: 6 November, 2009 01:20

Здравей,Mari-eta! Искам да те успокоя относно пролактина ти.Аз имах много висок пролактин преди седем години,които беше излекуван успешно. Моята диагноза беше"аденом на хипофизата"с повишено производство на пролактин.Отидох при проф. Михаил Протич,София,Александровска б-ца-сега е в МВР болница.Той е най-добрият ендокринолог! Предписа ми"Достинекс"! Това лекарство,за онези години,беше слабо познато на лекарите.Много по-безвредно е от "Бромокриптина"и много по-ефикасно. Проф.Протич,категорично отхвърля "Бромокриптина"като лекарство за продължителен прием,защото е доста вредно за организма-бъбреци,сърце,и т.н./прочети листовката/.Тъй-като аз бях с много висок пролактин,се наложи да го пия в продължение на 2,5 години.За сега не съм имала проблеми с пролактина и аденома.Относно бебеправенето-изчакай организма ти да се възстанови и изчисти от лекарствата напълно и тогава,след консултация при специалист,продължете.Това е от мен.Успех и късмет,мила Mari-eta.

Дата: 6 November, 2009 09:59

Благодаря много за съветите, ще направя консултация и с лекара който ми препоръчахте.
Надявам се всичко да се оправи най- накрая.smiling smiley))

Дата: 6 November, 2009 21:46

Ще се оправи-ще видиш!:-)И скоро ще гушкаш едно мъничко човече.Но да не забравиш да ни се похвалиш!smiling smiley Успех,мила

Дата: 9 November, 2009 10:45

Благодаря, Ви за подкрепата. Днес ще ходя до лекуващата лекарка да видим тя какво ще ме посъветва като види изследванията, защото толкова го искаме, а вече съм на 28г.

Изпратено: galina8608 (IP регистриран)
Дата: 19 November, 2009 08:30

Моя проблем също е високия пролактин.пия бромокриптин малко повече от година,но резултат никакъв.ходих и на магнитен резонанс за щастие нямам аденом.

Дата: 20 November, 2009 16:41

Извинявам се,че се намесвам,но аз писах за бромокриптина-това е нож с две остриета,а ако трябва да бъда по-точна,повече уврежда от колкото помага!Мила, galina8608,моят съвет е да потърсиш добър специялист и да си подновиш лечението с Достинекс! Това лекарство на мен ми спаси живота-отърва ме от операционната/защото имах голям аденом/и ми нормализира пролактина.След като пиеш бромокриптин повече от година и не ти помага,не виждам защо не се консултираш и с друг доктор? Помисли върху това! Успех

Дата: 20 November, 2009 21:35

Благодаря ти мила за съвета.и аз си мислих същото,че няма ефект от него.дори говорих с лекарката си и тя реши да искарам още 3 месеца с бромокриптин и ако пак няма резултат тогава.имам един въпрос към теб колко време пи достинекс за да ти влезе пролактина в норма?

Дата: 21 November, 2009 23:19

Здравей,galina8608.Хубаво е,че си говорила с твоя доктор относно бромокриптина.Надявам се да ти даде правилния съвет и диагностика.Аз пих доста дълго Достинекс-а,може би около 2 години и половина-беше отдавна и не си спомням точно,но горе-долу толкова,като имаш предвид,че пролактина ми беше 1700 пъти над нормата!Надявам се при теб пролактина да е в по-ниски норми и да не се налага да пиеш толкова дълго лекарства.Всичко най-добро ти желая.Ако нещо друго те интересува питай.Искам да те успокоя,че това заболяване е много разпространено сред жените,а повечето дори и не подозират,че го имат,или го откриват случайно-това ми го каза моя ендокринолог.Така че,горе главата и успех.Чао,чао

Дата: 22 November, 2009 16:23

благодаря ти мила за отговора.за щастие пролактина ми не е толкова висок 648 при стойности от 102 до 496.

Изпратено: iov75 (IP регистриран)
Дата: 26 January, 2010 23:10

Издърпвам темичката за да попитам имали в момента опитващи момичета със завишен пролактин и с лечение за колко време влиза в нормата?
Тука чета че някои приемат таблетки с години и направо се плаша. На мен ми назначиха по 1/2 табл. Достинекс веднъж седмично .

Изпратено: julliana (IP регистриран)
Дата: 27 January, 2010 10:10

Йов,аз пия достинекс по 1 на 5 дни,вече половин година.Док каза да го пия докато правим опитите.Този месец го питах дали да не пусна изследване,но той ми каза,че за момента няма нужда.

Изпратено: iov75 (IP регистриран)
Дата: 27 January, 2010 15:11

Жули, много ти благодаря че се включи, аз го пия от един месец и то веднъж седмично и почти забравям деня на приема . При мен изследването показа стойности 691 при норма / 29.5 -514.25 /.Прави ми впечатление че различните лаборатории имат различни референтни стойности за този хормон?!?

Изпратено: Poli78 (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 10:50

Ако още е интересна тази тема, позволете ми да се включа. Със съпруга ми решихме да имаме бебе и започнахме с целенасочени опити (т.е. с тестове за овулация и секс в подходящите дни). Повече от 6 месеца нямаше резултат, а аз бях на 29 г., без гинекологични заболявания и аборти. Отидох на лекар, обясних ситуацията и решиха да ми пуснат за всеки случай изследване на половите хормони. Имах завишен пролактин. За съжаление не пазя резултатите, но си спомням, че горната референтна стойност беше 600, а при мен беше около 650 или нещо подобно. Посетих ендокринолог, мнението му беше, че това завишение няма клинична стойност. За пролактина е особено важно изследването да се направи при пълен покой преди и по време на вземане на кръвта. От предния ден да не е имало сексуален контакт, галене или пипане на гърдите, стрес, усилено движение и т.н. Преди изследването се сяда, почива се, успокоява се сърдечния ритъм, главата се пълни с приятни мисли. Организмът е много чувствителен към дразнители, което води до повишаване на пролактина.
За самите референтни стойности е вярно, че са различни във всяка лаборатория. Още по-важно е резултатите да се интерпретират от добър специалист. Простото завишение над референтната стойност все още не значи, че това е пречката за забременяване. Трябва да се прецени дали това завишение е значимо и води до блокиране на овулацията. А дали е имало овулация се съди по повишението на друг хормон - прогестерона, който също трябва да се изследва и то на 4-5 ден от началото на менструалното кървене и на 20 ден от същия момент. Ако прогестеронът е в норма и пролактинът е малко завишен (дали е малко преценя лекар), най-вероятно проблемът със зачеването е друг и не е необходимо да се пият лекарства.
При мен резултатът дойде буквално в периода, когато си правех изследванията.
Дано съм била полезна и успех в начинанието да си имате бебе! Гледайте по-спокойно и ведро на нещата, това е първото условие за успех в зачеването.

Борис
Роден на 09.06.2009 г.- 3200 г, 49 см
На 04.06.2010 г. - 10 580 г, 77 см
На 30.05.2011 г. - 13 000 г, 88 см

Мина
Родена на 23.10.2012 г. - 3800 г, 53 см
На 25.10.2013 г. 9200 г 74 см

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 11 February, 2010 16:35

Йов,аз никога не съм имала пролактин в норма.Под никога имам впредвид годините в които съм правила изследванията.В Бг пих Бромокриптин,тук Парлодел (мисля ,че е едно и също де).В крайна сметка от пиенето на лекарства една камара време на последното изследване пролактина ми беше 28,9 ng/mL при референтни стойности 3,4-24,1.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: maiia (IP регистриран)
Дата: 6 March, 2010 12:49

Момиче,искам отново да повдигна темата.
Аз също имах двойно висок пролактин преди да забременея.Сега обаче проблем ми е че повече от половин година съм без цикъл.Есента ми правиха изледвания но пролактина беше малко над нормата.Изписаха ми бромокриптин,но изпих едва три таблетки защото ми става много лошо от него.След около 10 дни ми дойде,но за три дни и едва кървях,а имах много обилен цикъл по най малко 6 дни.От както ми дойде за пръв път съм с нередовен,но не и съвсем без както сега.Сега търся гинеколог-ендокринолог в Пловдив.В София нямам възможност да ходя.Тук ми препоръчват да се консултирам с д-р Амалиев (старши) или д-р Мандов.Дано помогнат.След като се консултурам ще пиша.Ако някоя има координати за д-р Амалиев моля да пише.

Дата: 19 April, 2010 14:07

Здравей те.искам да споделя с вас ,че след година и половина лечение с бромокриптин последните ми иследвания показаха ,че пролактина ми вече е в норма.обаче въпреки това лекарката ми продължава лечението с достинекс (по половин хапче на седмица).бих искала да попитам колко време след като пролактина е в норма ще мога да имам бебе.желая на всички успех

Дата: 25 May, 2010 13:23

Здравей те на всички, първо да се извиня, защото от доста време не съм писала. Направих всичко което ме посъветвахте, в клиника- Олимед във Варна ми направиха изследванията, за да се останови проблемът ми, вкл. и цветна снимка с контраст, която страшно болеше. Там остановиха, че имам проблеми и с яйчниците и тръбите които са запушени и казаха, че ще се наложи ИнВитро. Сега чакаме дали ще ни удобрят. Исках да попитам дали някой знае до кой номер са стигнали с разглейдането на молбите, защото от три месеца ми казват все един и същи номер или дами дадете някакви координати, за да се свържа. Благодаря, Ви отново.

Изпратено: tita_06 (IP регистриран)
Дата: 25 May, 2010 14:53

Във Зачатие има темичка за това: [www.zachatie.org]

тел. номера на фонда 02/895 31 46
02/895 31 48
02/895 31 37 д-р Лалев - на този номер можеш да провериш дали молбата ти е одобрена

Редактирано 1 пъти последният път 25.05.2010 14:57.

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.