Искам да забременея : © Български Бебе Център
Да върнем времето назад(откраднато от друг форум)
Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 1 December, 2009 23:11

В края на 2009- да си кажем,кой през какво мина...За болката и радостта...за надеждата и разочарованието...
Вие сте.Ще се включа по-късно.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Редактирано 1 пъти последният път 01.12.2009 23:11.

Re: Да върнем времето назад(откраднато от друг форум)
Изпратено: Petya Vykrest (IP регистриран)
Дата: 2 December, 2009 08:48

През изминалата година...хм......2009 започна за мен с голяма радост, разбрах, че съм бременна.С нетърпение очаквах септември и чаканата рожба.През февруари-леден душ, много болка и мъка. Но лятото, то беше невероятно-ходихме на море.За пръв път откакто сме семейство. Всички изкарахме чудесно.А сега към края на годината- тя се реваншира. Върна ми това което ми взе palci и сега стискам палци догодина да стана мама за втори път.

Изпратено: chelseasw6 (IP регистриран)
Дата: 2 December, 2009 13:51

За мен 2009 започна с позетивно мислене,че скоро ще сме пълноценна тройка!! За жалост времето лети а няма и помен от хубави новини! Записване в специализирана клиника(малко светлинка в края на тунала),октомври и ето че моето голямо бебе ми подари най-прекрасната почивка в Париж с най-голямата мечта на всяка неомъжена жена-предложение за брак на върха на Айфеловата кула УРА !! И изненада от клиниката ми се обадиха и преместиха часът ми с 4 месеца напред чакането се превърна в ад ,но ето вече съм в списъците и всичко ще се нареди!! А кои знае може и да има някое чудо поставено под елхата още от сега просто ние да не знаем искренно вярвам ,че всичко е вазможно!!

Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 2 December, 2009 22:18

Хайде и аз да се включа.
През тази изминала 2009г минах през болка и през радост............през наистина важни моменти -лапаро,след което огромно разочарование от резултата.Преодолях шока и продължих напред.Започнах работа,Случиха ми се и много други хубави неща за които не искам да пиша.И въпреки всичко съм доволна от отминаващата година,благодарна съм ,че съм здрава,аз и семейството ми,а другото.........то ще си дойде на мястото......

Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 3 December, 2009 15:00

Връщайки поглед назад...,мислех си че това е моята година.Да,ама не.
Започвам с февруари-при рутинен преглед ми намериха полип на шийката на матката,клъцнаха го.14 дена чаках резултата какво е аджеба.Слава богу всичко беше ок.
Месец март-започвах стимулация за инсеминация.Процедурата,чакане две седмици,нищо.Казвам си "Е,не е бил моят месец".
Април-подготовка за втора инсеминация.Процедурата,чакане,нищо.Пак не е бил моят месец май.Хм.
Май месец-стимулация за инвитро.Една седмица преди процедурата-бременна съм.Нямаше радост.Плаках.Не можеше да ми се случи ей така изведнъж,след 9 години опити.След една седмица се оказа,че съм права-извънматочна.Края на май-операция,отстраняване на двете тръби,в другата имало хидросалпингс.Плаках много преди да ме вкарат в операционната.И аз не знам защо.
Възстановяване от всичко.Физически.
Септември-пак подготовка за инвитро.В края на месеца пункция,оплождане на яйцеклетките,всичко е наред.На трансфера док се шегува ако стане нещо да кръстя поне едното на нея.Всички ми пожелават късмет.Обичайното чакане.Прокървих.Нищо,даже и имплантация няма.
Хубавото е,че имам замразени ембриони-цели 10 броя.Голям кеф.
Края на октомври-познатата процедура-тоя път на естествен цикъл.Трансфер.Имам рожден ден,всички в клиниката ми пожелават късмет.А дано.Няма кървене 14 дена,доволна съм.Кръвен тест на 14 ден-ЧХГ 13.Прокървих.След два дена и ми дойде.Пак ЧХГ-0.
Приключих и тоя път.Всичко беше на наши разноски....
Станах на 32,не искам да се връщам повече назад....,не искам да ме милват по главата и да ме съжаляват....ИСКАМ ДА СЪМ СИЛНА!И ЩЕ СЪМ!
Надявам се 2010 да е моята година......

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Изпратено: 4ere6kata (IP регистриран)
Дата: 9 December, 2009 18:45

Ето какво преживях и аз през вече отминаващата 2009-та.

Като начало започнах годината МНОГО болна...Настинка,но я изкарах доста тежко.
След това февруари,ходихме по почивки с приятели и с нетърпение очаквах да дойде март.

И той дойде...започнахме стимулация за първото ми инсе.Надеждите бяха огромни...мечтите ми също.Последва процедура,изнервящото чакане...и отрицателен тест(3 броя за по-сигурно).

Последва един голям рев,следващия месец проследяване пак на цикъла,но не последва процедура,защото бях с много малка лигавица а и естрдиола беше много нисък.

Продължих напред с високо вдигната глава и нови още по-големи надежди...

Последваха няколко месеца на нерви защото все не успявах да се уредя с час в клиниката,я бяха почивка,я на семинари,я нямаше никакъв час.

Отидох на море за три дни,започна едно зацапване и едни нечовешки болки.Последваха два месеца в който цикъла ми беше съвсем оскъден(доста нетипично за мен)

Оказа се че имам доста голяма киста.Започнах лечение за нея,доста антибиотици,хапчета,витамини и какво ли още не изпих.

През това време ходихме и на море с мъжлето,доста добре си изкарахме.

Дойде най-сетне и септември...така дълго чакания месец най-вече заради срещата ми с доки.

Бяхме закъснели за стимулация,понеже си бях записала часа 1 или 2 месеца преди това, и док каза да пробваме на естествен цикъл.Няколко дни всекидневно ходено до болницата за кръв.

В крайна сметка се оказа че нищо няма да правиме пак заради тънка лигавица и нисък естрадиол.Оставихме за следващия месец.

И така,вече бе октомври.Бях някак си наивно убедена че няма начин да не стане.Запонахме стимулация (този път обаче с клостилбегит).

Всичко вървеше много добре,хормоните ми бяха в идеални граници.Това още повече приповдигаше духа ми и глупавата ми увереност се покачваше...

Всичките ми прегледи бяха при Персенска,така и не можах да видя доктора.

Всичко вървеше както вече казах много добре,дойде деня за инсе,докторката каза че в ляво сме с овулация,а в дясно всеки момент ще настъпи.И какво направих аз-убеждавах се непрекъснато че няма как да не е станало.Пазех се като малко дете,дори си взех и болничен първите няколко дни,да си лежа вкъщи.

Последва едно мнооооого дълго за мен чакане И...пак отрицателен резултат...а имах всички симптоми...гадене,боцкане ниско долу,сънливост...и тн.

Преживях този резултат доста тежко.Една седмица не бях на себе си и изобщо незнаех къде се намирам.

Междувременно подадохме и документи за фонда.

Тази мисъл доста ме успокоява и силно вярвам че 2010 ще е нашата година.

Подадохме и документи за закупуване на апартамент,което може би е най-смисленото нещо което направихме тази година.

Сега отново с виско вдигната глава и устремена напред продължавам с борбата.
Януари пак ще съм на линия...пътека направих до тази клиника,но ще направя дори и по-голяма докато мечтата ми не се сбъдне.

Желая на себе си,а и на всички останали новата 2010 година да е наистина "нашата",нека напълним този форум само с добри новини и снимки на сладки коремчета,а след тях и с бебешорски.

МЕЧТАЯ...->

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 31 December, 2009 20:06

2010 ЩЕ Е ВАШАТА, МОМИЧЕТА!!! Най-хубавото тепърва предстои, вълнувайте се, защото ще е прекрасно, ще дойде и то със сигурност! uspeh Желая ви от сърце час по-скоро да дойде! detelina

мама на две момченца, две врабченца

Редактирано 1 пъти последният път 31.12.2009 20:06.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.