Искам да забременея : © Български Бебе Център
Страници:  12>>
Страница:1 от 2
няколко глупави въпроси за начинаещи-относно бременост
Изпратено: Lerina (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2010 17:13

Здравейте на всички smiling smiley

Новичка съм тук и се регистрирах с надежда да ми отговорите на няколко глупави въпросчета.

1) кажете ми моля ви на прост език-като за глупави хора (смешно звучи но едва сега започваме да правим бебе) как да разбера кога съм в овулация?
примерно да речем цикъла ми идва на всеки 24 дена, и трае 6 дни
ако примерно ми дойде на 10 май и продължи до 15 май. то кога ми е овулацията?

2) има ли шанс да забременея ако не съм в овулация?

3) трябва ли да си направя всички гинекологични тестове преди да започнем с моя мъж опитите за бебе? и за мен и за него имам предвит тестове. и какви са тези тестове? има ли тестове за съвместимост на партньорите?

очаквам с нетърпение вашето компетентно мнение! моля вземете въпросите ми на сериозно, защото още не съм се осмелила да се консултирам с гинеколог. (просто не съм намерила подходящ)

Re: няколко глупави въпроси за начинаещи-относно бременост
Изпратено: мимка_м (IP регистриран)
Дата: 4 May, 2010 18:00

Здравей и добре дошла.

1) Установяване на овулацията

Овулацията обикновено се потвърждава безусловно и с абсолютна сигурност единствено от последвалата я бременност. Все пак промяната в концентрацията на хормоните в кръвта и получаването на ултразвукова картина могат да осигурят убедителни доказателства за това, дали е имало или не овулация през съответния цикъл.

По кои признаци може да се определи овулацията?

При положение, че имате редовен цикъл, бил той нормален, кратък или дълъг, знаете периода на овулацията си :

•За нормален 28-дневен цикъл тя е между 14-тия и 17-тия ден, броени от началото на последната менструация.

•За кратък цикъл от 22 дни е между 8-мия и 11-тия ден.

•За дълъг, 35-дневен цикъл е между 21-ия и 24-ия ден.

2) Бременност без овулация няма как да настъпи.Друг е въпросът, че може да имаш късна или ранна овулация.За проследяване на последната се ползват тестове за овулация или "бабешкият" метод с измерването на базаланата температура.

3) След като сега започвате опитите за бебе, не си мъчи главата с изследвания и тестове за съвместимост (апропо-да,такива се правят).
Правете секс и ако резултата закъснее тогава.

От дъха си частица ти давам-
поеми глътка въздух от мен.
Знам, уплашена си, но продавам
за живота ти своята тлен.
Изкрещи, за да знам, че си моя-
...тъй крещях, щом пое своя път.
Ти вълната си- аз съм прибоя.
Моя кръв си. От моята плът

Дата: 5 May, 2010 09:04

мимка мерси много
може ли да ми помогнеш, след като казах примерно какви са ми дните, да ми помогнеш да си изчисля овулацията? и какъв е този метод с температурата?

Изпратено: rosab (IP регистриран)
Дата: 5 May, 2010 09:44

Направи си регистрация в овулационния календар на зачатие.Там ориентировъчно ще ти показва фертилните дни.
И аз ще те посъветвам да не се тормозиш с температури и тестовееееееееее сега.Правете любов и ще видиш че много скоро ще има положителен резултат
.

Дата: 5 May, 2010 10:09

държа наистина да знам кога съм в овулация и т.н. за да си знам кога да правим бебе и кога не. може да ви се стори педантично и налудничаво, но държа да го докараме до определена зодия и период на раждане. та за това искам да знам, не искам да правим бебе постоянно, поне за сега можем да си го позволим и не ни е толкова спешно да го имаме веднага.
smiling smiley
ух....

Дата: 5 May, 2010 10:54

[www.temura.net]

[www.zachatie.org]

Точната дата на овулация няма кой да ти каже,ако си в цикъл на 10.05 и продължителността му е 24 дена,то означава че следващият ти цикъл започва на 03.06.,нали така? По ГРУБИ сметки в овулация трябва да си някъде 17-20.05.Но може да е късна или ранна.Мери температурата,купи си тестове и успех!

Дата: 5 May, 2010 11:12

мерси отново.
ще се видя малко в чудо докато се науча, ама има смисъл.
Благодаря за отговорите, ако някой се сети още нещо да ми каже-ще се радвам много! съветите никога не са излишни. особено в моята ситуация, когато си имам и претенции
smiling smiley))

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 7 May, 2010 22:20

Извинявай,че се намесвам в темата ти,но да не отварям нова.Само да попитам за тестовете за овулация,има и със тест за бременност,та въпросът ми -колко дни да изчакам,за да си направя теста за бременност,ако всичко е минало добре,улучили сме овулация и се надявам да съм забременяла?
Не ми е първа бременност,но никога не съм планирала точно и за това питам. С Мони 6,7м. се опитвахме и тогава стана,но сега не ми се чака.
И кога най-рано и най-късно може да настъпи овулация?Четох,че някъде ок.10 ден може да настъпи,а кога най-късно?Че на мен не ми е мн.точен цикъла и не мога да преценя.Примерно януари ми дойде в началото на месеца,февруари ме оперираха(на 12)и ми дойде,март нямаше никой(предполагам се е разстроил заради операцията),после на 2 април и сега чакам...
Дано не ви досадя!Лека нощ.

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Дата: 8 May, 2010 10:37

Фокси, мимнимум 10 дена за кръвен тест,иначе 14 за уринен.

Изпратено: аленна (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2010 16:25

Аз те съветвам нищо да не изчисляваш и нищо да не правиш, само да се отдадете на любов! Така се почва, според мен - и може да се получи чудото без да е нужно да мислиш в кой ден, кога и как...Успех!

мама на две момченца, две врабченца

Изпратено: foxi_s (IP регистриран)
Дата: 8 May, 2010 20:41

Мерси за отговорите! Нямам намерение да задълбавам,а и не бързам толкова.Но искам да опитам и като знам горе долу кога може да стане.На мъжо не съм споменавала,защото няма да му е интересно така.А отдаването....няма как без него.В смисъл не мисля за това,че ще се получи,ще забременея,а си се кефя както винаги!
Мерси още веднъж и успех на всички!!!
А когато и аз съм пак с 2чертички ще се похваля.Когато и да е това.

Lilypie First Birthday tickersLilypie Fifth Birthday tickers

Изпратено: pons (IP регистриран)
Дата: 13 May, 2010 12:51

Моля Ви за съвет. В овулация съм, след полов снощи днес изпитвам ужасна болка ниско долу. Моля, ако някой знае на какво може да се дължи да ми пише.

Изпратено: suzigr (IP регистриран)
Дата: 27 January, 2011 19:55

Здравейте на всички!Дълго мислих дали да пиша и точно къде,но най после се реших.На кратко да обясня за какво става на въпрос-преди 12год.не оперираха от кисти на яйчниците и се установи че няма да мога да забременея-имам запушени тръби.Правиха ми 2пъти инвитро и нищо,тогава се решихме на друг начин-сега имам прекрасна 10годишна дъщеря.Така се случи че с баща и сме в почти раздели отношения от 5год.живеем заедно,но всеки си има стая,собствен живот и т.н.Преди известно време имах връзка която продължи 3год.и един красив ден се събудих с гадене,неразположение и тест с две черти,дори и лекарите не вярваха когато прочетоха диагнозата от операцията ми в която пишеше че и двете тръби са непроходими.Плачех от щастие и вече бях готова на развод,но се случи така че паднах по едни стълби и загубих бебето.Сега съм разведена от 2год и от 1год.живея с мъж който обожавам и обичам,но до сега пиех хапчета за предпазване,защото вече не бях сигурна дали пак няма да стане нещо.Сега вече решихме че е време да създадем нещо и спрях хапчетата от 1 месец,незнам дали имам овулация незнам дали мога пак да забременея или тогава е било просто някаква случайност,а незнам дали и лекар може да ми каже нещо със сигурност.Лошото е че работата ми е свързана с физическо натоварване,а и вече съм на 39год.Дали ще имам късмет да даря братче или сестриче на моята Принцеса и на нас двамата.
Извинявайте за дългия пост,но само тук мога да кажа болката си.Хубава вечер на всички и много положителни тестове за бременност.

[veselunka.multiply.com]
[www.flickr.com]
[www.facebook.com]

Дата: 27 January, 2011 20:19

Сузи,направо онемях като видях че си писала тук celuvki .Радвам се ,че си решила да дариш живот .
А защо не са опитали да отстранят запушванията при апароскопията ...,един господ знае .Няма значение вече .
А как са в момента тръбите не се знае,може и всичко да е наред ,може да са сгрешили лекарите преди години .Можеш да се консултираш със специалист ,който евентуално да ти направи цветна снимка за да види как са тръбите в момента.Но вие пробвайте няколко месеца пък знае ли се .Чудеса се случват !.Стискам палци !
Ако имаш въпроси ,ние ще помагаме .

Редактирано 1 пъти последният път 27.01.2011 20:19.

Дата: 27 January, 2011 23:35

От позицията на *изчакваща* да стане чудото и лекари- некъдърници, 10 година драпах на едно място.Ще съм контра на Роси, но... съвета ми е, консултация със специалист.Ако има проблем трябва да се решава навреме. Цветна снимка, и ако има проблем с тръбите, отстрани ги.Не е болка за умиране без тях. От там насетне...начина е един. С полупроходими тръби с такава извънматочна можеш да се закичиш....
Успех!!

Редактирано 1 пъти последният път 27.01.2011 23:37.

Дата: 28 January, 2011 15:36

Благодаря момичета за отговора,когато ме оперираха ми казаха че няма как да отстранят запушванията защото били почти на 100%,след това ми правиха инвитро,пак нищо и вече бях решила че така няма да стане.Дори не съм се надявала да забременея и когато ми закъсня реших че са пак кисти.Едва на 2 месец отидох на лекар и направо занемях-бременна.След като показах епикризата на лекаря и той заменя и каза че по принцип е невъзможно,но ставали и чудеса.Бях на седмото небе и в третия месец се изпързалях по едни мокри стълби и за съжаление всичко приключи.Когато се разведох и след година срещнах човек на когото мога да се доверя реших че е по добре да пия хапчета за да е всичко наред.Сега 1 год.след хапчета се решихме на бебе и от 1 месец пробваме.Знам че е рано да правя изводи дали може или не.Ще изчакам няколко месеца и тогава ще търся консултация.Пък знае ли човек може и да стане чудо и всичко да е пак наред.
Хиляди благодарности за отзивчивоста ВИ.Просто не събирах смелост до сега да пиша тук,защото все пак имам едно прекрасно момиче.
На всичко пожелавам много късмет и се надявам да не ви отекчавам с въпроси.

[veselunka.multiply.com]
[www.flickr.com]
[www.facebook.com]

Дата: 28 January, 2011 16:51

А защо не са отстранили тръбите? По твое желание или не?
Преди 5-6 години, ми откриха проблем, *авария* с тръбите. Отказах лапароскопия /да се чудя сега на алкъла си/, карах го на надежди и късмет.И така преди почти две години след две инсеминации, се оказах с извънматочна бременност в дясна тръба и хидросалпингс в лява. А наличието на второто възпрепятства имплантацията. Отстраниха и двете, и така след три опита инвитро, сега се радвам на прекрасна беболина.
Т.е., ако недай си боже имаш въпросната *екстра* си прецакваш времето в опити и чакане.
Но от поста ти разбирам, че намерение да посетиш специалист,нямаш. А 39 са си 39.Аз не бих разчитала на късмет в такъв случай.Ако толкова много искаш бебе, действай.

Редактирано 1 пъти последният път 28.01.2011 16:58.

Дата: 30 January, 2011 08:29

Здравейте пак,ами преди 11год.когато ме оперираха идея си нямам защо не са пробвали да отпушат тръпите или за пластика или един господ знае защо.Когата излязах от упойка само ми казаха че освен инвитро друг шанс нямам.Прави едно до там стигнаха парите и после моята кума работеше в дом за изоставени деца и така се сдобих с прекрасна малка принцеса за 3месеца.Бях се отчаяла,но сега не съжалявам,девойката вече е на 10год.след това не сме спирали да прави опити,но нищо и след 8год без да очаквам се оказвам с положителен тест и т.н..След развод доста нерви и незнам още какво и вече намерих човека,но проблема е малко по друг.Да си призная нямам парите за лекари,работя от 1год и 2месеца но имам един период от 13-14 месеца когато бях без работа и не съм плащала здравни осигуровки.Тогава ако ми се наложеше да посетя лекар си плащах такса и сега се оказва че ако имам прекъснати осигуровки за 3год назад нямам право на безплатни прегледи,опитах се да плащам на вноски,но ми отказаха,а така и не разбирам защо трябва да плащам за нещо със задна дата след като не съм го използвала,но това е тъпата система.За това и сега не мога да си позволя тези прегледи при специалист.Леле пак се отнесох,но няма с кого друг да споделя тези думи.

[veselunka.multiply.com]
[www.flickr.com]
[www.facebook.com]

Дата: 30 January, 2011 10:16

Да Мимка права си .Просто имах в предвид да опитат така 1-2 месеца .Но пък наистина с тези запушени тръби си е рисковано.Най-добре е да се отстранят ,странно защо са ги оставили ?Моите ги отстраниха веднага щом видяха че не могат да отстранят запушванията.
А за осигуровките миличка ,не мога да помогна .А и ако посещаваш репродуктивен специалист те повечето не работят с здраваната каса ,единствено може да минеш някой изследвания по касата ,всичко друго се плаща.

Изпратено: nikita 88 (IP регистриран)
Дата: 9 May, 2011 12:38

Zdraveite!Pisha za parvi pat.Iskam da vi razkaja moqta istoriq.Ot 4 god jiveq s maja si.Ot nachalo ne mse pravili mn opiti za zabremenqvane,no veche na 2 god zapochnahme usileno da rabotim po vaprosa i vse ne se poluchavashe.Otidoh na lekar.Zapochna da mi bie pregnil,davashe mi sumati hapcheta,tvardeshe che mi nqma nishto.Napravihme 2 spermogrami i te ne pokazaha problemi.Sled godina redovno hodene na ginekolog toi me ptati na cvetna snimka za da vidi prohodimosta na trabite.Snimkata e perfektna.No taka i ne zabremenqvam.Pieh sashto clomiphen citrat,v momenta piq folieva kiselina,no vse oshte ne sam probvala s bilki,zashtoto mi sa kazali che ne bili mn polezni.Ako nqkoi e pil bilki i e zabremenql,molq Vi kajete mi,vredqha li vi neshto,ako ne kakvi sa bilkite i kak se piqt.Blagodarq Vi1

Страници:  12>>
Страница:1 от 2

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да пишат в този клуб.